Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nepříjemné ticho, trapné pauzy. Všechny to známe, tohle se na prvním rande prostě občas stane. Horší než ticho jsou však špatná témata konverzace. O čem je tedy dobré se bavit a co by naopak zaznít nemělo?

5 nejlepších a nejhorších témat na první rande

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 02.01.2017, 00:00 | 02.01.2017, 00:00 | Krasna.cz/an

Nepříjemné ticho, trapné pauzy. Všechny to známe, tohle se na prvním rande prostě občas stane. Horší než ticho jsou však špatná témata konverzace. O čem je tedy dobré se bavit a co by naopak zaznít nemělo?

Jak vlastně zařídit, aby konverzace na schůzce neustále plynula a nikdo z vás se přitom nemusel cítit nuceně nebo trapně? Je to jednoduché, klíčem pro úspěšné první rande je mluvení o vhodných tématech a naopak vyhýbání se těm nevhodným.

5 nejlepších témat na první rande

1. Budoucí cíle a sny


Když se svého protějšku zeptáš na budoucí cíle a sny, vaše konverzace bude volně plynout, nedočkáš se trapného ticha a zároveň tak o něm zjistíš plno informací, aniž by si připadal jako u výslechu. Jakmile totiž zjistíš, že jeho vysněným povoláním je vlastnit firmu, nebo být popelářem, můžeš si alespoň sama pro sebe ujasnit, zda je to kluk pro tebe, či raději vaše příští "rande" bude pouze přátelské.

2. Domácí zvířata

Zda má, nebo nemá mazlíčka a jeho láska ke zvířatům je obecně další bezpečné téma, protože i to ti dokáže o tom, jestli můžete mít společnou budoucnost, něco říct. Pokud bys ty totiž nejradši nosila svého pejska v tašce jako Paris Hilton a kluk naproti tobě by to podle jeho slov pochopil, má bonusové body nejen on, ale i ty. Pokud mu to ale přijde směšné, jedná se o varovný signál, že by vám to možná nemuselo vyjít.

 

 

Psí mazlíček
Když se svého miláčka zeptáš, jaká zvířata se mu líbí, určitě najdete společnou řeč. (Foto: Thinkstockphotos)

 

3. Cestování

Je po prázdninách a ty toho můžeš při vašem seznamování skvěle využít. Prostě se ho zeptej, jak si užil prázdniny, zda někam vycestoval, a pokud ano, čím se ono místo může pochlubit. Tímto tématem nic nezkazíš. Společně se můžete zasmát nad vtipnými okamžiky z dovolené a super tématem jsou také místní restaurace - od tohoto tématu se můžete zase přesunout k oblíbeným jídlům.

 

 

Autostop
I o právě proběhlém létě můžete mluvit, jenom bacha na to, jestli poslední dovolenou nestrávil s přítelkyní. (Foto: Thinkstockphotos)

 

4. Oblíbené věci

Těmi oblíbenými věcmi se myslí herci, filmy, hudba - to je vždy sázka na jistotu. Hlavně se vyhni chození kolem horké kaše. Pokud se chceš zeptat, kdo je jeho oblíbený herec, udělej to přímo "žádné okliky". Také se vždy zeptej pouze na jednu věc, pokud by ses totiž zeptala na více věcí najednou, je dost možné, že na ně vůbec nedostaneš odpověď nebo se vaše téma zbytečně zkrátí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
První rande už nemusí být katastrofa!
30 způsobů, jak ho vylákat na rande
Co potřebuješ, aby ses na rande neztrapnila
Nevěry by se měly odpouštět. Ve vztahu by byla nuda!


5. Záliby

Koníčky a záliby, které děláš ty nebo on ve svém volném čase, je skvělým spouštěčem kvalitní konverzace a může také sloužit jako "rozbíječ ledů“. Jinými slovy, pokud se oba stydíte, začni tímto tématem, uvolníte se a konverzace nějak začne. Alespoň tak hned pro začátek zjistíš, zda vůbec máte něco společného.

5 nejhorších témat na první rande

1. Děti


Na první rande se rozhodně nehodí, aby ses kluka ptala, zda chce děti a kolik jich chce, nebo dokonce jaká se mu líbí jména. První rande je totiž o společném poznávání se a téma děti sahá někam hlouběji. Prakticky se hodí o tomto tématu hovořit až po dvou letech vztahu, takže na prvním rande se mu rozhodně vyhni obloukem.

 

Sourozenci - 3
Je hezké, že bys chtěla deset dětí, ale na prvním rande mu to rozhodně neříkej. (Foto: Thinkstockphotos)

 

2. Škola a práce

Není nic špatného se ho zeptat, kde pracuje nebo jakou školu studuje, ale většinou se při takových tématech zajde hlouběji - nakonec je možné, že skončíte u řešení matematických rovnic nebo mezilidských problémů, a to se pro první rande moc nehodí. Můžeš si pak totiž začít stěžovat na toho a tuhle a tvůj kluk pak nabyde dojmu, že jednou o něm budeš mluvit stejně negativně.

 

3. Peníze

Peníze a celkově téma financí si nech raději na doma s rodiči. Otázky typu: "Kolik dostáváš od rodičů," nebo "Jaké máš auto?" nejsou jen přímou otázkou na finanční situaci jeho rodiny, ale také ho dokážou pěkně vykolejit. Pak už není cesty zpátky, takže se vyhni všemu, co nějakým způsobem souvisí s penězi. Vypadala bys, že jsi s ním na rande kvůli penězům, nikoliv kvůli němu samotnému.

 

Řidič
A když se ho budeš moc podrobně vyptávat, jakou značkou auta jezdí, bude si myslet, že jdeš po penězích. (Foto: Thinkstockphotos)

 

4. Politika a náboženství

Pokud jste se náhodou dostali k politickým tématům a shodli jste se, je to v pořádku, ale v ostatních případech se zkus příště tématu politika a náboženství vyhnout. I když se ti totiž může zdát, že co se týče politiky, tak jste oba za jedno, po nějakém čase můžeš zjistit, že ne vše je tak, jak se ze začátku zdálo.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Ty nejhorší trapasy, když jste na první schůzce
Máte rande nebo důležité jednání? Zhubněte za jediný den!

5. Expřítelkyně

Chceš co nejrychleji rande ukončit a odradit ho? Pak se ho začni vyptávat na dřívější vztahy. Pokud ale naopak chceš i další schůzku a udělat dobrý dojem, pak raději mlč. To platí také, pokud bys ty chtěla mluvit o svém ex. Nezáleží, v jakém kontextu, ale zmiňování se o minulosti mu může pomoct získat dojem, že na bývalého stále myslíš.6 hlasů
Vaše hodnocení