Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Seriál Sex ve městě odstartoval v roce 1998 a stále nás ještě neomrzel. Čím to, že nás romantická Carrie, spořádaná Charlotte, racionální Miranda a divoká Samantha nikdy nezačnou nudit? Jejich příběhy jsou plné životních pravd a lekcí, které všech...

5 pravd o lásce, které jsme se naučily z legendárního seriálu Sex ve městě

Donald Trump a Sex ve městě - 2
zdroj: Profimedia / oficiální zdroj Donald Trump a Sex ve městě - 2
aktualizováno 01.10.2018, 00:00 | 01.10.2018, 00:00 | Krásná.cz

Seriál Sex ve městě odstartoval v roce 1998 a stále nás ještě neomrzel. Čím to, že nás romantická Carrie, spořádaná Charlotte, racionální Miranda a divoká Samantha nikdy nezačnou nudit? Jejich příběhy jsou plné životních pravd a lekcí, které všechny prožíváme i v běžném životě. Jaké z nich byly ty nejhlubší a nejpravdivější?

Také při sledování životních peripetií a románků hlavních hrdinek s nimi doslova soucítíte a máte pocit, že jste podobnou situaci už zažily? Které myšlenky nejvíce utkvěly v paměti vám?

 

Donald Trump a Sex ve městě - 3
(Foto: Profimedia / oficiální zdroj)

 

1. Někdy se vyplatí odpouštět


Všichni děláme chyby a nikdo není dokonalý. Některé věci a emoce jsou důležitější než ego, vztek nebo žárlivost. Bez odpuštění by nebyla žádná Carrie a Božský, Miranda a Steve nebo Samantha a Smith. Než někoho odsoudíte, zkuste se na celou situaci podívat z jiného úhlu a nezapomeňte zamést i před vlastním prahem.

 

Chris Noth, Sex ve městě - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Neřešte tolik "co na to řeknou lidi"


Vzpomínáte si na nesmělé začátky Charlotte a Harryho? Rozuměli si, smáli se spolu a klapalo jim to v posteli jako nikdy předtím. Charlotte o tohle všechno málem přišla, když se zabývala tím, co by si o jejich vztahu pomysleli lidé, a také tím, že Harry tak úplně nezapadal do jejich představ o ideálním muži. Samantha naopak razila heslo "dělám to, co se mi zrovna zlíbí a názory okolí mě nezajímají". No a nebylo jí tak dobře? Lidé, kteří vás mají rádi, vás neodsoudí. Naopak se říká, že ten, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. 

 

3. Mějte se rády a buďte si vědomé toho, co si zasloužíte


"Miluji tě, Richarde, ale sebe miluji ještě víc," pronesla Samantha během vztahu s úspěšným, charismatickým a elegantním Richardem, který byl ovšem nepoučitelný záletník. I když ho opravdu milovala, rozhodla se, že se nebude dále trápit. Miranda nás naučila, že žena by se nikdy neměla stydět za svůj úspěch a taky to, že když se jí něco nelíbí, ihned to řekne na plnou pusu a neobtěžuje se své emoce předstírat či zatajovat. Vztah sama se sebou je ten nejdůležitější vztah, který máme!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex ve městě slaví 20 let! Známe ty největší perly o kultovním seriálu
S. J. Parker ze Sexu ve městě: Hrát zase Carrie? Nikdy víc!

Filmy, které musí vidět každý MILOVNÍK MÓDY

4. Nezanedbávejte přátele na úkor lásky


Láska je pomíjivá, přátelství  zůstává na věky. Carrie, Miranda, Samantha a Charlotte při sobě stály v dobrém i zlém, podporovaly se, sdílely své radosti a strasti, byly k sobě upřímné a i přes občasné neshody na sebe nikdy nezanevřely. Pamatujete, když dal Božský Carrie košem přímo ve svatební den? Její nejlepší přítelkyně nelenily, odložily všechny své povinnosti a strávily několik dní utěšováním zoufalé Carrie.

 

Sex ve městě - 7
(Foto: Archiv TV Nova)


5. Užívejte si svou ženskost

 

Carrie Bradshaw se nikdy nestyděla za svou ženskost a bez černého svědomí si občas pořídila nové lodičky nebo šaty, které s hrdostí vynesla ven a uměla je prodat. Samantha svou ženskost oslavovala trochu jiným způsobem. Beze studu flirtovala s muži každého věku i povolání a nebála se dát na jevo svůj sex-appeal. 0 hlasů
Vaše hodnocení