Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pravá láska existuje, ale není snadné ji poznat, protože býváme zaslepené přívalem citů, které námi zmítají.

5 pravidel PRAVÉ lásky

Pravá láska - 2
zdroj: Thinkstockphotos Pravá láska - 2
aktualizováno 09.03.2015, 00:29 | 09.03.2015, 00:29 | Krasna.cz/lk

Pravá láska existuje, ale není snadné ji poznat, protože býváme zaslepené přívalem citů, které námi zmítají.

Byla jsi do svého přítele dočista zblázněná. Když vešel do místnosti, rozbušilo se ti srdce, když jsi v telefonu uslyšela jeho hlas, podlamovala se ti kolena. Při pohledu na něj se ti tajil dech a říkala jsi si, že není ani možné, abys ho tak moc milovala. Vždyť jsi ho milovala jako svůj vlastní život, možná víc. Pak to najednou skončilo. Začalo to sice nenápadně, ale jednoho dne jsi se vzbudila, podívala se na něj a uvědomila si, že ho už vůbec nemiluješ a že chceš, aby vypadl z tvého života.

Taky jsi už takhle milovala a tvá láska náhle skončila? Tak velká láska totiž nakonec vždycky špatně dopadne, protože není možné milovat někoho víc než život. Vášnivě romantická láska se musí zákonitě vyčerpat, protože není v silách žádného člověka, aby zůstal celý život tak dokonalý, jako se druhému zdál v prvních měsích vztahu.

 

Pravá láska - 3
Vášnivá láska není příliš pevná. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pravá láska je to, co přichází potom, když překonáte změnu ve vašich pocitech. Není tak spalující, o to je ale trvalejší. Nebo se může vyvinout, když do nějakého vztahu jdeš s rozumem. Sice rovnou víš, že ti z tohohle kluka kolena neměknou, ale nakonec se z toho může stát nádherný vztah...

Dalo by se říct, že pravá láska má pět pravidel, které bys měla dodržovat.

Pravidlo akceptování

Tohle pravidlo už jsi asi slyšela, protože je nejvíc opakované. Je ale asi nejtěžší se jím řídit. Jde o to, že bys měla mít ráda svého kluka takového, jaký skutečně je. Brát ho se všemi jeho chybami a nedostatky a nechtít ho v žádném případě vylepšovat a měnit. Což je někdy skutečně těžké, protože některé přítelovy chyby ti po nějakém čase začnou skutečně lézt na nervy. Ale jde o to si uvědomit, že on ty chyby měl vždycky, jen tys je dřív neviděla.

PŘEČTI SI TAKÉ:
VAŠE PŘÍBĚHY: Opravdová láska musí bolet! Nebo ne?
Zlatá pravidla, jak si udržíš vztah
Abys byla ve vztahu slečna Dokonalá

Pravidlo schopnosti vcítit se do duševního stavu toho druhého

I tohle pravidlo je dost známé. Říká, čiň druhým to, co bys chtěla, aby oni činili tobě. Druzí totiž chtějí to samé, co ty, a cítí to stejné, co ty. Právě to se může pro pravou lásku stát osudným. Zatímco holka si může přát, aby ji přítel jen něžně držel za ruku, zatímco on si ve stejné situaci může přát, aby se chovala vášnivě. Pokud není schopen podívat se na situaci z jejího pohledu a vidí jen sebe, budou ti dva velmi nešťastní.

Pravidlo vzájemného respektování a úcty

Třetí pravidlo, kterým by se lidé ve vztahu měli řídit, zní: Cti svého partnera. Raduj se s ním  z jeho úspěchů, važ si jeho předností, poznej jeho silné stránky, oceň jeho snahu. Můžeš mu také říct, co se ti na něm nelíbí, to bys před ním neměla tajit. Neříkej mu to však před ostatními a nečekej, že se změní.

 

Pravá láska - 1
Měj ho ráda takového, jaký je. I z jeho chybami a nedostatky. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pravidlo naprosté otevřenosti

Tohle děláme hodně hlavně my holky. Když se ti něco nelíbí, nechceš to zrovna rozmazávat a (domnělou) křivdu spolkneš. Jenomže ti to nedá a někde uvnitř tebe to narůstá do obrovských rozměrů, až to vyhřezne na povrch v nejméně vhodný okamžik a pak je z toho strašná hádka. Proč? Lepší je, když si vše vyříkáte hned. Řekni mu, co cítíš. Budeš-li mlčet, tvůj vztah se nezlepší, spíš naopak.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jak najít přes internet svého pana Božského
6 typů letních lásek. Proč jsou tak pomíjivé?

Pravidlo věrnosti

Možná ti to bude znít staromódně, ale pravda je prostě taková, že pokud spolu chtějí mít dva rovnocenný vztah, neměli by se podvádět. Jde o to, že byste oba měli převzít zodpovědnost za váš vztah a podle toho se chovat.

Samozřejmě to, aby váš vztah vydržel, chce daleko víc než výše uvedených pět pravidel. To už však má každý vztah jiné. Někdo potřebuje dobrý sex, někdo bezpečné zázemí, jiný zase velkou dávku humoru. To už ale musíš vědět sama, co potřebuješ. 

A ještě jedna rada nakonec - na vztahu pracovat a pravidla dodržovat musí chtít oba. Pokud jednomu z partnerů nebude na vztahu tolik záležet, může se ten druhý třeba stavět na hlavu a nic se nezlepší. Pak10 hlasů
Vaše hodnocení