Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dokáže tě kondom spolehlivě ochránit před nechtěným těhotenstvím? Co znamená dámský prezervativ? A co dělat, když má tvůj kluk alergii na latex? Nejen na tyto odpovědi nalezneš odpověď v tomto článku.

5 věcí, které bys rozhodně měla vědět o KONDOMECH

Bezpečný sex
zdroj: Thinkstockphotos Bezpečný sex
aktualizováno 04.12.2017, 00:26 | 04.12.2017, 00:26 | Krásná.cz

Dokáže tě kondom spolehlivě ochránit před nechtěným těhotenstvím? Co znamená "dámský" prezervativ? A co dělat, když má tvůj kluk alergii na latex? Nejen na tyto odpovědi nalezneš odpověď v tomto článku.

Existuje pět faktů o kondomech, se kterými bys měla být seznámena.


1. ŠPATNĚ NASAZENÝ KONDOM MÁ ZA NÁSLEDEK, ŽE KAŽDÝ ROK NECHTĚNĚ OTĚHOTNÍ 18 ZE 100 ŽEN


Určitě moc dobře víš, že prezervativ tě před těhotenstvím ochrání na 98 %. Tohle číslo souhlasí pouze v případě, že je kondom užit správně. "Kondom nasaďte dříve, než se penis dotkne vagíny," radí lékařka Vanessa Cullinsová. Také je důležité, abys byla opatrná při rozbalování kondomu. Může se stát, že ho při otevření poškodíš, což by se mohlo negativně projevit na jeho funkčnosti. Zapiš si do paměti, že každý pohlavní styk vyžaduje nový kondom. Rozhodně tě nesmí napadnout, že jeden kondom použijte vícekrát za sebou. V případě, že nevíš, jak kondom správně použít, nestyď se, a  přečti si příbalový leták.

 


2. ROZTOMILÉ KONDOMY TĚ NEMUSÍ OCHRÁNIT PŘED TĚHOTENSTVÍM


Také se ti líbí růžové kondomy s krásnými obrázky? Ano, víme, že bys je nejraději vložila do nákupního košíku, ale jejich nákup si raději rychle rozmysli. Jedná se totiž o vyhozené peníze. Takové prezervativy jsou často velmi tenké a nekvalitní. Bude mnohem lepší, když vsadíš na lety prověřené značky, které jsou kvalitní a spolehlivé. Pokud stále tápeš, jaké kondomy pořídit, neboj se zeptat své gynekoložky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vše, co jsi chtěla vědět o lubrikačním gelu
12 šokujících věcí, které bys měla vědět o MASTURBACI
ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ! Tyhle věci se dějí s tvým tělem, když MENSTRUUJEŠ


3. POMOC! MŮJ KLUK MÁ ALERGII NA LATEX


Jsi alergická na latex? Nebo má tento problém tvůj kluk? Rozhodně nemusíte smutnit. Místo klasického kondomu můžete použít prezervativy ze zvířecích střev. "Tyto kondomy nabízejí vcelku dobrou ochranu před nechtěným těhotenstvím a bakteriálními infekcemi jako jsou chlamydie, kapavka nebo syfilis," říká lékařka Cullinsová, která vzápětí dodává, že "zvířecí kondomy" neposkytují tolik ochrany před HIV. Je tedy důležité, abys tento fakt brala v úvahu.

 


4. PRÝ JE S KONDOMEM JINÝ SEX


Mnoho kluků tvrdí, že sex s kondomem je poloviční. Mají pocit, že kondom jim zabraňuje v plném prožití sexuální vášně. Pokud ti podobnou větu řekne tvůj kluk, připrav si jednoduchou odpověď, která ho odzbrojí. Řekni mu, že pokud je sex s kondomem jiný, pak by měl kluk poznat, že se prezervativ roztrhl. Jenže tuto skutečnost kluci zjišťují až v momentě, kdy sex skončí. Co z toho plyne? Především to, že tenká vrstva latexu ještě nikdy nikoho nezabila. Navíc v současné době nalezneš v obchodě kondomy, které jsou "ultra" tenké.

 


5. VŠE O ŽENSKÉM KONDOMU


Nic nebrání tomu, abys vzala věci do svých rukou, a pořídila si ženský kondom. Měla bys vědět, že se zavádí přímo do pochvy a funguje na stejném principu jako mužský kondom. Zavedeš ho tak, že chytíš uzavřený konec a pomalu ho zasuneš do pochvy. Poloha je podobná jako u zavádění tampónu, což znamená, že nejde o nic složitého.0 hlasů
Vaše hodnocení