Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Podle vědců trvá 11 týdnů, než začneme po nečekaném rozchodu pociťovat i jeho výhody. Jak přežít ty týdny, aniž bychom se topili v kýblech zmrzliny?

5 způsobů, jak se rychle dostat z rozchodu

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 06.11.2017, 00:00 | 06.11.2017, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Podle vědců trvá 11 týdnů, než začneme po nečekaném rozchodu pociťovat i jeho výhody. Jak přežít ty týdny, aniž bychom se topili v kýblech zmrzliny?

Portál The Independent sestavil nejlepší vědecky dokázané rady, jak si rychle opravit zlomené srdce.

 

Nebojte se emocí

 

Trochu si pokřičte, hodně poplačte. I kdyby to mělo být na potopu, plačte. Když vztah dospěje k trpkému konci, je důležité popřemýšlet, co se stalo a pokazilo, a to častokrát doprovázejí slzy. I různé studie naznačují, že čas na přemýšlení pomáhá rychleji vyléčit bolest. Jeden z výzkumů tvrdí, že ti, kteří se nad vším dostatečně a v klidu zamysleli, se cítili méně osamělí a rychleji se pohnuli dál.


Přerušte s ním všechny vazby

 

Jednou z výhod současné moderní doby je, že někoho můžete odstranit ze svého života jedním kliknutím. Vyhoďte si ho z přátel na Facebooku, přestaňte ho sledovat na Instagramu či Twitteru. Studie z roku 2012 zjistila, že ti, kdo zůstali se svým ex přáteli na Facebooku i po bolestivém rozchodu, se téměř nikam neposunuli a výrazně klesla jejich úroveň.

 

 

Mluvte, mluvte a mluvte ... nejlépe s někým novým

 

Mluvte s nejlepší kamarádkou, setkávejte se s přáteli, pokleveťte si se svým lékařem... Když vám už kamarádky přestanou nosit zmrzlinu a říkat vám věci typu, jak to jistě brzy překonáte a najdete si někoho lepšího, je čas přestat truchlit a skutečně si najít někoho nového.

 

Kromě toho, ve studii z roku 2014 zjistili, že ti, kdo se po rozchodu dali hned dohromady s někým novým, byli spokojenější a šťastnější než ti, kteří zůstali sami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak ustát rozchod? ZKUŠENOSTI ČTENÁŘEK
Jak poznáš, že se blíží rozchod?
6 nejhorší vět, které můžeš slyšet při rozchodu

 

Zaměstnejte se

 

Jděte sama na výlet, procházku do parku, přihlaste se na kurz vaření... Je prokázáno, že takové činnosti z vás udělají šťastnějšího člověka. Kráčejte dál a usmívejte se.

 

Napište o tom

 

Nemusíte tuto radu pojmout hned tak, že se musíte vypsat ze své bolesti ve skvělém, vtipném a eufemismy přeplněném veřejném blogu. Jen pište. Kromě toho, že vám to pomůže vyrovnat se s vašimi myšlenkami, psaní o rozchodu pomáhá snižovat stres, úzkost a ukáže vám efektivnější řešení problémů. Je to vědecky dokázáno!0 hlasů
Vaše hodnocení