Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Teorii Chytré ženy stvořili Steven Carter a Julia Sokol a vydali ji v knize Muži mají rádi ženy, které se mají rády. Ta nyní vyšla i v češtině.

6 zbytečných chyb, které chytrá žena nikdy ve vztahu nedělá

vztah nebo přátelství
zdroj: Getty Images vztah nebo přátelství
aktualizováno 24.08.2019, 00:00 | 24.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Teorii Chytré ženy stvořili Steven Carter a Julia Sokol a vydali ji v knize Muži mají rádi ženy, které se mají rády. Ta nyní vyšla i v češtině.

Kdo tedy je Chytrá žena? Taková žena, která má jasné a neotřesitelné povědomí o své hodnotě a síle. A protože rozumí sobě, rozumí také ostatním, tedy i mužům. Ví dobře, co mají a nemají rádi, co potřebují a co je pro ně naopak tabu. Zajímat se o to, co muži chtějí, totiž neznamená, že jste staromódní a neemancipovaná, naopak.


Každý vztah je sice jiný, základní zásady, jak funkční partnerství vytvořit a pečovat o něj, jsou ale univerzální. A protože je často důležitější to, co bychom neměli dělat než to, co měli, podíváme se na několik rad z knížky.


Co Chytrá žena nikdy nedělá?


Nikdy nemluví o svých chybách


Ona sice dobře ví, že nějaké má, ale také si uvědomuje, že muži kdeco přehlédnou a je zbytečné na nedostatky upozorňovat. Navíc pokud by to dělala často, může vyvolat dojem, že se sebou není spokojená. A proč by s ní pak měl být spokojený její vyvolený?


Nikdy se nesnaží příliš


Tohle pravidlo platí zejména v období svádění. Muži vlastně nechtějí ženu, která si několikrát denně vzpomene, že by pro ně mohla něco udělat a je vždy připravená s čímkoli pomoct.


Nikdy si nemyslí, že všichni muži jsou stejní


A také, že všechny vztahy jsou stejné. Rozlišuje mezi láskou na střední škole a tou současnou. Nečeká, že když se k ní první přítel zachoval nějakým způsobem, je třeba to očekávat i od jiného muže a v jiné životní fázi.

 

znuděný pár
(Foto: Getty Images)


Nikdy se nevzdá toho, co ji činí výjimečnou


Žije život i pro sebe, nejen pro partnera. Nechá si své koníčky, kamarádky, naplňuje své potřeby. A to samé dopřává i svému partnerovi.


Nikdy nečeká, že budou mít s partnerem vše stejné


Ví dobře, že není nutné nechávat prkénko na záchodě ve stejné pozici, že oběma nutně nevyhovuje stejná teplota v pokoji, že mají jiné nároky na srovnané věci a uklizený byt a nemyslí si, že jedině její pohled na věc je ten správný. A nedělá drama z toho, když vše není podle ní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Místo kompromisu křik, pláč a výhrůžky? I hádka je umění, nauč se ho
Jak poznat skutečnou lásku?
13 věcí, které by měla teenagerka vědět o lásce


Nikdy nezůstává s mužem, který pro ni není dost dobrý


Pokud na někoho takového narazí, nesnaží se ho změnit. Ví, že to nemá cenu a svou energii radši využije pro sebe. Obzvlášť pokud je dotyčný muž narcistický, násilnický, nepřátelský nebo se bojí závazků.


Chytrá žena také umí dobře rozlišit mezi tím, která pravidla použít ve fázi seznamování a která v dlouholetém vztahu. I autoři v knize jednotlivá období odlišují, kniha je tak jakýmsi průvodcem jednotlivých míst vztahu – radí, kam jít, co si vzít s sebou, jakým oblastem se vyhnout. Tak, aby si každá žena cestu svým milostným životem opravdu užila. A spolu s ní i její partner.0 hlasů
Vaše hodnocení