Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsou řeči, které do postele nepatří. A rozhodně ne hned po akci. Tím byste partnera jen pěkně namíchly.

7 naprostých tabu po sexu: Tohle nesmíte nikdy vyslovit

Pár v posteli
zdroj: Getty Images Pár v posteli
aktualizováno 13.03.2019, 00:03 | 13.03.2019, 00:03 | Krásná.cz

Jsou řeči, které do postele nepatří. A rozhodně ne hned po akci. Tím byste partnera jen pěkně namíchly.

Zatímco většina mužů má po sexu chuť na cigaretu, hned usne, nebo se může klidně zvednout a věnovat něčemu jinému, my ženy máme často euforickou náladu, chceme se tulit, povídat si a cloumá námi pocit vzájemné intimity a porozumění.


Nenechte se tímto momentem zaslepit a neotevírejte témata, na která váš protějšek rozhodně není naladěný. Raději se kousněte do jazyka, než abyste začala řešit…


1. Nekritizujte jeho výkon

 

Na jedovaté poznámky a výčitky skutečně není ta pravá chvíle. Pokud není vnímavý a zdatný milence, zapracujte na komunikaci už při akci. Klidně mu citlivě řekněte, kam a jak sáhnout, kdy tlačí moc a kdy může víc. Pozor na negativní přístup: místo zákazů typu „tohle nedělej“ ho spíše inspirujte, klidně ho fyzicky naveďte. Překvapte ho a řekněte si o to, na co máte chuť. To je mnohem taktičtější, než ho po sexu, kdy si myslí, jak skvělý byl, zasypat výčtem nedostatků. Jen se naštve a příště bude nervózní. Pokud ještě na nějaké příště bude mít chuť.

 

2. Kdepak ses to naučil?


Jestli není váš první, skutečně chcete slyšet výčet milenek nebo hodin strávených u porna? Tahle otázka nikdy nevyvolá odpovědi, které skutečně chcete slyšet.

 

3. Tohle by se mému ex fakt nestalo


V posteli buďte jen vy dva, expartnery tam netahejte ani ve vzpomínkách. Nešťastné je srovnávat současného s lepším bývalým, ale nemístné je i kydat na ex špínu. Když tak hovoříte o něm, jak asi budete mluvit o současném partnerovi, pokud byste se někdy rozešli? A vynechte i nevinné vtípky – možná tak připadají vám, ale kluci spolu drží basu a mohlo by se ho to nečekaně dotknout.

 

Pár v posteli
(Foto: Getty Images)

 

4. Trochu ti narostlo břicho, ne?


Ano, jsme při sexu odhaleni v celé své kráse, a pokud jsou na ní drobné nedostatky, proberte je spolu raději při procházce nebo v tělocvičně, rozhodně ne v posteli. Tak totiž pochybnosti a komplexy nemají co dělat, kradou pohodu a vzájemnou intimitu. Také nechcete slyšet výhrady o vašem špeku na břiše, madlech lásky nebo zas o trochu viditelnější celulitidě.

 

5. Ale uražená jsem pořád


Vášnivý sex je někdy důsledkem ostré hádky. Pokud vedle sebe v tuto chvíli blaženě ležíte, zpocení a šťastní, nevracejte se k tomu, kvůli čemu jste se prve pohádali. Ano, má smysl to konstruktivně řešit v klidu, ale ne teď. Buďte ráda, že na chvíli je klid.


ČTĚTE TAKÉ:

Chceš si užít sex? Tak na tyhle věci v posteli nemysli
NEHODA PŘI SEXU, která se může stát každému! Jak ji bez stresu vyřešit?

3 druhy sexu, po kterých touží každý muž

 

6. Vidíš, co vše pro tebe dělám, tak bys mohl o víkendu se mnou, ne?


Vydírání sexem je častá ženská zbraň. Pokud jste k němu byla v posteli pozorná tak trochu účelově, protože ho chcete vytáhnout na víkendové nákupy, oslavu kamarádky, kterou nemusí, nebo na návštěvu k rodičům, bude pěkně napružený, až to zjistí a bude se cítit podvedený. Proberte to raději v klidu u jídla a netlačte ho do toho, že by to měl udělat, když vy jste pro něj také něco udělala.

 

7. Jestlipak takhle bude vypadat naše svatební noc?


Naše tělo je v zajetí hormonální bouže, takže se možná po sexu ve svých snech vidíte, jak kráčíte k oltáři, nebo jak se ruku v ruce procházíte po pláži při západu slunce. Snít a plánovat je přirozené, ale naše upřímné představy by možná kluky pěkně vyděsily. Plány do budoucna počkají.1 hlasů
Vaše hodnocení