Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Obrazy, které nám nabízí Hollywood neodrážejí realitu.

7 nejhorších mýtů z romantických filmů, kterým okamžitě přestaň věřit

Vliv médií
zdroj: Thinkstockphotos Vliv médií
aktualizováno 21.05.2017, 00:13 | 21.05.2017, 00:13 | Krásná.cz/Korzo/tvnoviny.sk

Obrazy, které nám nabízí Hollywood neodrážejí realitu.

Pokud nás Hollywood něco naučil, tak je to víra v nekonečnou lásku. Nejčastěji se ve filmech setkáme s ženou, která měla smůlu v lásce. Potká muže, který si užíval single život a vznikne obrovská láska. A žijí spolu šťastně až do smrti.

 

Tyto obrazy však nejsou odrazem skutečného života a často jsou stereotypní. Nezprostředkovávají pravou podstatu vztahů. Portál Independent mluvil se vztahové poradkyní Arabelle Russell o mýtech z romantických filmů, které bychom měli ignorovat.

 

Mýtus č.1: Vztahy jsou vždy dokonalé (Titanic)

 

"Kdyby tomu tak bylo, lidé by se nerozváděli. Neexistuje perfektní vztah, spíše dost dobrý vztah. Hollywood nám často nabízí obrazy perfektních vztahů, což může být velmi nebezpečné. Váš partner nemůže být úžasný od rána do večera a ani vy ne. Někdy můžete mít pocit, že teď je to dokonalé a jsou to krásné chvíle. Pokud nabudete pocit, že momentálně není ve vašem vztahu něco v pořádku, neznamená to, že to tak bylo nebo bude stále," říká Arabella.

 

Anketa
Máš ráda romantické filmy?
 

 

Mýtus č.2: Musíte změnit svůj vzhled, abyste si našli lásku (Pomáda)

 

"Změna vzhledu vám nepomůže najít lásku. Pokud chcete změnit image, abyste zvedli své sebevědomí a pocit sebeúcty, tak to klidně udělejte. Nedělejte to však pro někoho jiného. Je to nezdravé. Předtím, než vstoupíte do vztahu, se zamyslete nad tím, zda se máte natolik rádi, že máte skutečně pocit, že jste někoho hodni, zasloužíte si náklonnost a lásku druhého. Pokud nemáte dobrý vztah k sobě samému, nemáte ho ani k druhému. to je to, co řeším ve své poradně téměř každý den," prozrazuje Arabella.

 

 

Mýtus č.3: Šťastné páry se nehádají (Notting Hill)

 

"Ale šťastné páry se také hádají. Argumentace je také způsob komunikace. Nejde o to, zda se hádáte, ale jak se hádáte. Někdy souhlasíte, jindy ne, hledáte kompromis a dostanete se do bodu, kdy se vžijete do pozice toho druhého, co je pozitivní. Ale pokud zjistíte, že se stále hádáte o tomtéž a řešení nepřichází, chce to radu někoho jiného, "říká vztahová poradkyně.

 

Mýtus č.4 Na vztazích nemusíte pracovat (každý film od Disney)

 

"Láska je sloveso a ne podstatné jméno. A to je to, na co zapomínáme. Láska není jen semínko, které zasadíte do země a pouze sledujete, což z něj vyroste. Ale všichni k tomu máme sklony. Bereme to jako hračku. Život s jinou osobou, rozdílné povahy, děti, změny zaměstnání, to vše není jednoduché a když to nejde hladce, neznamená to, že tento vztah není pro vás ten pravý. Práce na vztahu není projev slabosti, ale skutečné síly. Hollywood nám prodává následující obraz: Když si někoho najdete, tam to i skončí. Ve skutečnosti to tak není a o vztah je třeba se starat," říká Arabella.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zlomené srdce – pravda nebo mýtus?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak velcí jsme romantici?
13 věcí, které by měla teenagerka vědět o lásce

 

Mýtus č.5: Láska je zábavná a zajímavá, jen když je vám 20 až 30 let (téměř všechny romantické filmy)

 

"Je krásné prožívat bláznivou lásku, která netrvá věčně, ale často ji nahradí něco mnohem hlubšího. Vztah, který trvá několik let a odolal těžkým chvílím, může být úžasný, protože se partneři lépe poznali a dokázali toho tolik překonat. Je důležité poukázat na to, že můžete najít lásku v jakémkoliv věku a že s trochou úsilí lze udržet lásku i v zábavné a zajímavé podobě. Láska není jen doménou mladých lidí a může přijít kdykoliv," tvrdí Arabella.

 

 

Mýtus č.6: Ten pravý (Zápisník jedné lásky)

 

"Tento mýtus o jediném pravém muži v životě může vést k osamělosti, protože budete žít jen pro to, že tam někde je vaše spřízněná duše a vy na ni čekáte. Je to odporná hra na schovávanou, která může vést ke zbytečným zklamáním. Mýtus o pravém muži může vyvolat otázku, zda je váš aktuální přítel skutečně ten osudový, neboť většinou nezapadá do dokonalého obrazu, který máte ve vaší hlavě. Řešení je jednoduché. Když nenajdete toho pravého, vytvořte si toho pravého. Existuje mnoho lidí, kteří se k vám mohou hodit. Ale ten správný je jen ten, se kterým dokážete budovat vztah," dodala poradkyně.

 

Mýtus č.7: Sex je vždy intenzivní a vášnivý (Friends with Benefits)

 

"Sex se mění a vyvíjí stejným způsobem, jak se mění a vyvíjí váš vztah. Také je to forma komunikace. Pokud vám to ve vztahu klape, odrazí se to i na sexuálním životě. Ale děti, práce, nemoci a jiné věci mají svůj vliv na sexuální život. Jde však o součást vztahu. Pokud máte problém se sexem, je třeba se v první řadě podívat na váš vztah," říká Arabella.1 hlasů
Vaše hodnocení