Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sex je přirozenou součástí života, jenže někdy se stane, že v něm něco zkrátka neklape tak, jak by mělo. Něco vám říká, že se nedokážete moc dobře uvolnit a sex si tak pořádně užít se vším všudy včetně orgasmu. Možná se kvůli nějakým pocitům pohla...

7 sexuálních bloků a jak se jich můžete zbavit

sexuální blok
zdroj: Getty Images sexuální blok
aktualizováno 15.04.2019, 00:00 | 15.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Sex je přirozenou součástí života, jenže někdy se stane, že v něm něco zkrátka neklape tak, jak by mělo. Něco vám říká, že se nedokážete moc dobře uvolnit a sex si tak pořádně užít se vším všudy včetně orgasmu. Možná se kvůli nějakým pocitům pohlavnímu styku dokonce vyhýbáte.

Jsou to právě sexuální bloky, které vám brání v plném prožitku. Může je zavinit cokoliv, ať už výchova, špatný zážitek nebo třeba fyzické potíže. S jakými bloky se můžete potkat a jak svou situaci řešit?


1. Masturbace


Jde o první sexuální blok, se kterým se můžete v životě setkat, a často ho způsobuje mimo jiné třeba příliš přísné rodinné zázemí. Některé dívky se bojí samy sebe dotýkat, protože jde o nové pocity, které jim nahání strach. Většinu z nich však přemůže zvědavost a fyzická potřeba a počáteční blok odstraní samy.


2. Blok ze ztráty panenství


Může jít o blok před ztrátou panenství anebo po něm. Pro mnoho dívek je tento moment opravdu důležitý, a když to nevyjde podle představ, ta se pak sexu mohou nějakou dobu vyhýbat. Na to neexistuje lepší lék než potkat dalšího kluka, který s vámi bude mít trpělivost a ukáže vám, že to za to stojí.

 

sexuální blok
(Foto: Getty Images)


3. Blok po jiné negativní sexuální zkušenosti


Bohužel však může nastat i blok kvůli horším věcem jako je třeba sexuální obtěžování nebo dokonce napadení. Kromě dvojité dávky trpělivosti pak taková dívka potřebuje také pomoc psychologa nebo ještě lépe sexuologa, díky kterému se vrátí do normálního sexuálního života.


4. Blok kvůli postavě


V dnešní době všichni touží po dokonalosti, a tak má spousta dívek problém ukázat se svému klukovi nahá bez špetky studu. Při sexu pak třeba neustále kontroluje, zda má zatažené břicho nebo někde není vidět třeba celulitida a už vůbec nedovolí svému klukovi rozsvítit. To je škoda, uvědomte si, že při sexu se klukovi budete líbit vždycky! O svých obavách si s ním promluvte a nechte ho, aby vás zahrnul lichotkami a ujistil vás, že se mu opravdu líbíte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex na jednu noc... S kamarádkou!
Kdy se ve světě začíná se sexem?
Kdy je správný čas na... první pusu, první sex, první vztah


5. Blok kvůli bolesti při sexu


Se studem také souvisí blok, kvůli kterému sex bolí. Bolest totiž často způsobuje nedostatečné zvlhčení, které může být způsobeno právě neschopností se uvolnit. Pokud váš kluk nezanedbal předehru a vám se nakonec podařilo soustředit se pouze na sex, ale přesto bolest nezmizela, neváhejte navštívit gynekologa. Na vině mohou být fyzické potíže. Případně si pořiďte lubrikant.


6. Blok z nedosáhnutí orgasmu


Kvůli filmům často vnímáte orgasmus jako něco, co musíte při sexu zažít. Čím víc se k této „povinnosti“ ale budete upínat, tím spíš se vám to nepodaří. Nechte to plynout a zkoušejte nové pozice, rozhodně se ale se sexem bez orgasmu nesmiřujte. A nezapomeňte posilovat pánevní svaly. Přijde to!

 

sexuální blok
(Foto: Getty Images)


7. Blok kvůli orálnímu sexu


Ať už dáváte nebo přijímáte, orální sex je kapitola sama pro sebe. Když vám ho poskytuje kluk, často se soustředíte na to, jestli už to netrvá moc dlouho a nakonec to raději předstíráte. Stop! Uvědomte si, že kluky to těší a musí zjistit, jak na vás. Nemyslete si, že jde o něco nehygienického, a nechte ho konat.


Ještě větší problém pak mají dívky naopak, když mají klukovi orální sex udělat. Penis jim přijde jako něco, čeho by se měly štítit. Jděte na to pomalu a uvidíte, že nejde o nic hrozného. Samozřejmě se nenechte do ničeho nutit, zároveň si ale uvědomte, že pokud chcete orální sex dostávat, tak musíte občas i dávat.0 hlasů
Vaše hodnocení