Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš skvělého přítele, který má jen jedinou chybu – je od tebe hrozně daleko. Má taková láska šanci přetrvat?

8 triků, jak si udržet vztah na dálku

Loučení
zdroj: Thinkstockphotos Loučení
aktualizováno 30.09.2015, 00:22 | 30.09.2015, 00:22 | Krasna.cz/trm

Máš skvělého přítele, který má jen jedinou chybu – je od tebe hrozně daleko. Má taková láska šanci přetrvat?

Udržet si vztah na dálku není jednoduché, ale také ne nemožné. Zvládli to jiní, proč bys to neměla zvládnout ty. Důležité je chtít.

 

Dnešní svět plný moderních technologií navíc umožňuje být ve spojení, i když vás dělí tisíce kilometrů. Takže heslo "sejde z očí, sejde z mysli" nutně neplatí.

 

Jak na vztah na dálku, když chceš, aby přežil? Zkus osm důležitých triků.

 

Buďte v kontaktu denně

 

Když randíš se spolužákem nebo klukem ze sídliště, vídáte se denně. Zkuste toto pravidlo dodržovat s tvou láskou, i když je z druhého konce světa. Volejte si, pište SMS, mějte třeba stanovený "váš čas", pět minut denně, kdy na sebe ve stejnou chvíli budete myslet, a pak si napíšete, co jste vymysleli. Každodenní komunikace ti dovolí, mít o vašem vztahu a vzájemných citech přehled, a nedá prostor pochybám.

 

Vsaďte na nové technologie

 

Bojíš se účtu za telefon? Komunikovat můžete i zadarmo. Zkuste ICQ, Skype nebo Facebooku, s webkamerou se můžete během hovoru i vidět. Navíc z očí do očí nenastane šum v komunikaci, který by mohl vzniknout v psaném textu.

 

Obklopte se fotkami

 

Měj svého milého u sebe aspoň obrazně. Rozmísti si kolem sebe jeho nebo vaše společné fotky. Plocha v počítači s romantickou společnou momentkou, jeho úsměv jako tapeta mobilu, rámečky s fotovzpomínkami na tvém stolku... Pozitivně tě naladí.


 

Chovejte se zadaně

 

No a co, že je tvůj kluk tak daleko? Heslo "co oči nevidí, srdce nebolí" nedělá vztahu na dálku dobře. Chovej se, jako každá jiná zadaná dívka. Klidně si dej status zadaná na Facebook a odmítej pozvání na rande s tím, že už kluka máš. Od svého přítele přeci čekáš totéž.

 

Navštěvujte se, co to jde

 

Žádná vzdálenost není nepřekonatelná. Když to jde, scházejte se doopravdy. Alespoň jednou za čas. Je-li tvůj kluk z České republiky, není to tak těžké. Ale i s cizincem to není nemožné. Co si udělat romantický víkend v nějaké metropoli na půl cesty, kam seženete levné letenky?


PŘEČTI SI TAKÉ:

(Ne)fungující vztahy na dálku
Vztah na dálku – může to vyjít?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vydržíme vztah na dálku?

 

Nerušte schůzky

 

Protože jsou vaše společné schůzky tam vzácné, měly by být nade vše. Určitě je plánujete dlouho dopředu, takže jim zkus podřídit vše ostatní. Zrušíš jednu, snadno pak zrušíš i další, a konec lásky je na spadnutí. Ukaž, že si vašeho vztahu vážíš a stojíš o vaše setkání.

 

Sex po telefonu

 

Je vztah na dálku odsouzen pouze k platonickému rozměru? Co zkusit škádlení po telefonu nebo striptýz přes Skype? Pokud se stydíš, začněte pozvolna, třeba se k odvážnějším hrátkám propracujete postupně.

 

Dejte si deadline

 

Určitě nechceš žít ve vztahu na dálku věčně. Jak vidíte svou budoucnost? Kdy plánujete být reálně spolu? Chcete se potkat po maturitě na stejné vysoké? Přestěhuje se za tebou do ČR, až mu bude osmnáct? Víc než jiné páry byste měli mluvit o společné budoucnosti. A říct si, když by se váš vztah na dálku měl změnit v klasický vztah. Jinak začne stagnovat a oba budete nespokojeni, což neprospívá žádnému vztahu.

 

Zažila jsi i ty vztah na dálku? Co vám ho pomáhalo udržovat? A jak to s vámi dopadlo? Poděl se v kometářích.24 hlasů
Vaše hodnocení