Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš obavy z prvního rande? Tak teď už nemusíš - máme pro tebe několik bodů, které tě první schůzkou bezpečně provedou od A až po Z.

Abeceda prvního rande

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 17.08.2015, 17:58 | 17.08.2015, 17:58 | Krasna.cz/lk

Máš obavy z prvního rande? Tak teď už nemusíš - máme pro tebe několik bodů, které tě první schůzkou bezpečně provedou od A až po Z.

První schůzka vyvolává u mnoha lidí paniku, protože si nejsou jisti sami sebou. Bojí se, že se před svým vyvoleným/svou vyvolenou nějak ztrapní nebo si nebudou mít co říct. Ale to je úplně zbytečná obava! Stačí, když si uvědomíš, že ten člověk naproti tobě se pravděpodobně trápí stejnými věcmi, jen to na něm není tak znát, a hned se budeš cítit volněji.

A aby ti první rande klaplo, připravili jsme pro tebe takový manuál, který tě jím provede od A až po Z. A kdyby to přeci jen nevyšlo, tak se hlavně nevzdávej a nepropadej chmurám, protože ten pravý na tebe určitě někde čeká.

Ano - souhlas se schůzkou

A je to tady, dočkala jsi se. Kluk, do kterého jsi už potají dávno zamilovaná, tě pozval na rande. Super, jsi určitě nadšená a je ti úplně jedno, zda ti zaplatí večeři a lístek do kina, nebo tě jen pozve na večerní procházku. Dej mu najevo, že máš z jeho pozvání radost, usměj se, ale nejanči, aby si nemyslel, že ses zbláznila. A pokud potřebuješ svou radost vykřičet do celého světa, počkej, až u toho nebude.

 

Nadšení
Hlavně se před ním neraduj jako blázen. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Buď svá

To je asi nejdůležitější rada, kterou ti kdo může dát. Jistě už si ji taky slyšela, ale možná sis neuvědomila, že je to opravdu důležité. Jistě, každý se děláme o maličko lepší před člověkem, který se nám líbí, to je normální a patří to k namlouvacím rituálům, ale nemůžeš mu lhát a vymýšlet si věci, které ani vzdáleně nejsou pravda. Pak se může stát, že se do tebe sice zamiluje, ale až zjistí, jaká ve skutečnosti jsi, bude se cítit podvedený a stejně tě opustí.

Cizí kluk


Když tě pozve na rande člověk, kterého dobře znáš, nemusíš být příliš opatrná, protože víš, co od něj tak asi můžeš čekat. Pokud tě ale pozve na rande kluk, kterého ten večer vidíš poprvé, je na místě jistá opatrnost. V první řadě mu na schůzce neříkej příliš důvěrných věcí, nikdy nevíš, jestli je nezneužije. Taky někomu řekni, že na rande jdeš, kam a s kým, popiš, jak ten kluk vypadá. Opatrnosti není dneska nikdy dost, věř tomu.

Čekání

Může se stát, že se na domluvený sraz zpozdí. V tom případě by ti měl poslat smsku, ale může se stát, že těch pár minut nepovažuje za příliš důležité. Vydrž čekat 15 minut, pokud nedorazí, zkus mu zavolat. Jestli tě ale nechá čekat bez omluvy, tak sebou nenech zametat a hrdě odejdi. To stejné ale platí i o tobě. V dnešní době mobilních telefonů a sociálních sítí, kdy je každý neustále v kontaktu téměř s každým, je povolená doba zpoždění 15 minut. Zdržíš-li se déle, dej klukovi vědět a omluv se.

 

Zpoždění
Nenech sebou zametat a nečekej moc dlouho. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Debílek

Může se stát, že přestože jsi o rande s tím klukem fakt stála, najednou zjistíš, že se s ním vůbec nedá mluvit. Pokud ho znáš, můžeš rozpoznat, zda je to trémou, nebo prostě jen tím, že je fakt hloupý, namyšlený nebo prostě divný. Pokud je to ta druhá varianta, tak rande ukonči. Nemá cenu ztrácet čas s někým, kdo za to nestojí.

Ex

Bývalí a bývalé jsou součástí našich životů, s tím se musíš smířit. Není ale třeba je tahat do současného vztahu víc, než je nutné. Proto nevyzvídej nic o jeho minulé přítelkyni (rozhodně ne na prvním rande) a dej si pozor, abys nezmiňovala toho svého. Pro kluka není nic horšího, než když musí poslouchat, co všechno jsi s tím minulým zažila.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pomoc, první rande na obzoru!
30 způsobů, jak ho vylákat na rande
První rande katastrofa? Dej mu ještě jednu šanci

Fiflena

Kluci mají rádi normální holky, se kterými je zábava. Ne takové, které se pořád bojí, že si rozcuchají svůj složitý účes nebo zničí drahou manikúru. Na rande proto přijď upravená, ale ne vyfiňtěná jako nějaká modelka z titulní strany časopisu. Ukaž mu taky svoji vnitřní krásu.

Gesta

Na prvním rande bys mu měla dát najevo, zda se ti líbí, ale je ještě brzy to vyjádřit slovně. Dej mu to najevo gesty a mimikou. Usmívej se na něj, tvař se, že tě zajímá, co říká, i když tě to zajímat nebude. Naznač mu, že ho obdivuješ. Pokud naopak budeš vyzařovat nudu, nebude to považovat za povedené rande a pravděpodobně už se vůbec neozve.

Hovor


Hodně holek se děsí toho, že si nebudou mít na rande co povídat. Je to i tvůj případ? Pokud jsi normálně užvaněná, tak si prostě představ, že mluvíš s někým jiným, nemysli na to, že je to ON. Na první schůzce se doporučuje o obyčejných věcech, třeba o počasí, jídle nebo zvířátkách. Dobré je zavést řeč na koníčky či oblíbenou muziku. Pamatuj, že složitější rozhovory se hodí až na pozdější schůzky.

 

Rozhovor
Jen tak si popovídat není zase tak těžké. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Chceš ho?

První rande je jen takové oťukávání, k ničemu tě nezavazuje. Nikdo nemůže čekat, že se hned vyjádříš, jestli spolu chodíte, nebo ne. Jediné, k čemu by ses měla vyjádřit, je skutečnost, zda se ještě uvidíte, nebo ne. Nic víc, nic míň po tobě nemůže ten kluk chtít.

Instinkt

Pokud jsi na rande s klukem, kterého v podstatě neznáš, ale něco se ti na něm nezdá, uteč. Nebo s ním alespoň nechoď na temná a opuštěná místa a nenech se doprovázet domů. Příroda nám nadělila instinkty, abychom v přírodě přežili, a je dobré je poslouchat, když ti naznačují, že něco není v pořádku.

Jídlo

Jestliže je to alespoň trošku možné, vyhni se na prvním rande konzumaci velkého jídla. Málokdo totiž umí jíst tak, že při tom vypadá hezky. Jestliže není vyhnutí a jsi pozvaná na večeři, vyhni se alespoň jídlům, které obsahují cibuli nebo česnek. Když se všechno vydaří, dojde na polibek, a to bys určitě nechtěla, aby ti bylo cítit z úst.

Kouření

Pokud jsi kuřačka, dej si pozor. Málo kluků má rádo holky, které kouří, zvlášť když jsou nekuřáci. Nemůžeš-li si pomoct, snaž se aspoň nepálit jednu od druhé, a to i v případě, že jsi nervózní.

Líbání

Malá pusa na konci schůzky není k zahození, pokud máš pocit, že se rande vydařilo, a pokud bys chtěla, aby se opakovalo. Dej si ale pozor, abys to nenechala zajít příliš daleko. Kluk k tobě musí mít úctu, a to nebude, pokud si ho hned napoprvé pustíš příliš k tělu.

 

Vášnivý polibek
Vášnivé líbání na první rande nepatří. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Místo

Kam jít? Když kluk nechá rozhodnutí na tobě, vymysli si místo, kde se cítíš dobře a sebejistá. Pokud bude místo vybírat on, nech si aspoň naznačit, kam půjdete, aby ses mohla vhodně obléct. V každém případě někomu řekni, kam jdete, vždyť víš, jen tak pro jistotu.

Nervy

Při čekání na vaše první rande se ti možná udělá trošku nevolno, protože budeš tak nervózní. Nejlepší způsob, jak se uvolnit, je představit si, čím si musí procházet on. Řekni si, že i kluci jsou lidi a že nemůžeš provést nic tak hrozného, za co by ses musela stydět. Pokud ti to nepomáhá, pusť si nějakou pěknou muziku a důkladně se věnuj přípravě na rande. Skutečnost je taková, že pokud jsme my holky dobře nalíčené, připadáme si krásně a sebejistě. Ale pozor, dokonale neznamená zmalovaně.

Oblečení

Na první rande si vem něco, v čem se cítíš pohodlně. Pokud sukně a podpatky nenosíš pravidelně a nejsi na ně zvyklá, neber si je. Není nic trapnějšího než holka, co klopýtá na podpatcích, na kterých neumí. Nejlépe uděláš, když si necháš alespoň naznačit, kam půjdete, abys mohla zvolit vhodné oblečení.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
První rande? Jak se připravit, aby to nebyl TRAPAS!
5 SUPER TIPŮ na originální rande? Natočte ho kamerou!

Peníze

Dřív se od kluků čekalo, že za holku automaticky zaplatí. Ale pozor, nejsme v minulém století a věci se změnily. Navrhni mu proto, že účet zaplatíte na polovinu. On s tím stejně pravděpodobně nebude souhlasit, ale potěší ho to. Příště opět navrhni, že za sebe zaplatíš, a časem si to i prosaď. Neměl by všechno platit on, pokud tedy není princ.

Radost

Kluci mají rádi veselé dívky. Nemusíš se za každou cenu přetvařovat, ale měla by ses na něj alespoň usmívat. V žádném případě se na něj ale neškleb a nestěžuj si, protože pak ho jedině otrávíš a už ti určitě nezavolá. Klidně si úsměv natrénuj doma před zrcadlem, abys věděla, jak dobře vypadáš.

 

Rande
Dej mu najevo, že se dobře bavíš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Řevnivost

Stejně jako se na první schůzku nehodí špatná nálada, tak kluk určitě neocení, budeš-li hádavá. Samozřejmě že můžeš říct svůj názor a nemusíš s ním ve všem souhlasit, ale dej si pozor, abys zbytečně neprosazovala svou ve věcech, na kterých vůbec nezáleží. Vždyť mu můžeš dopřát pocit, že je lepší, nic to nestojí a kluci to mají tak rádi.

Spodní prádlo

Je to první rande, takže by nemělo dojít na ukazování spodního prádla, ale pro jistotu buď připravená na vše a obleč si pěkné, neděravé a hlavně čisté spodní prádlo. Dodá ti to sebejistotu.

Šepot

Když se k němu nakloníš a pošeptáš mu něco do ouška, vytvoří to mezi vámi pocit důvěrnosti. Je to dobrá sváděcí taktika, jen si musíš zvolit vhodná slova a vhodné místo, protože když ti nebude rozumět a bude se ptát, co jsi říkala, kouzlo se naruší. Taky si dej pozor, abys mu ucho nepoprskala.

Ticho


Na každém prvním rande se může stát, že dojdou slova. To nejhorší, co můžeš udělat, je zrudnout a dívat se jinam. Snaž se těmhle situacím předejít a neboj se mu položit jakoukoliv otázku, co tě napadne. Nejlepší je mít připravené tři věci, na které se chceš zeptat, a tyto otázky můžeš právě vytasit, když hrozí trapné ticho.

Utajení


Už jsme psali, že první rande ještě moc neznamená. Proto by sis měla nechat pro sebe, že jsi s ním na prvním rande byla. Řekni to jen nejbližší kamarádce, rozhodně to hned netrub do světa. Až se dohodnete, že spolu budete chodit, můžete s tím vyjít na veřejnost, ale do té doby to drž v utajení. Alespoň se vyhneš vysvětlování, když z vašich rande vztah nebude.

Vibrace

Aby bylo rande povedené, musí mezi vámi probíhat něco maličko víc než jen porozumění. Není snadné to definovat, ale nějak by vám oběma mělo být jasné, že byste mohli mít společnou budoucnost. Jsou to jakési vibrace, které oba cítíte a které vás vzrušují.

Zvracení

Stejně jako by ses měla na rande vyhýbat kouření, měla by sis dát pozor i na alkohol. Opilá holka není sexy, a když mu pozvracíš boty, určitě nebude mít touhu tě políbit.

 

Rande
Pozor na alkohol! (Foto: Thinkstockphotos)

 

Žárlivost

Nezkoušej žárlit, když začne během večera mluvit o jiných holkách ve svém životě. Má přece povoleno mít i kámošky stejně tak, jako ty máš kámoše. A když mu předvedeš žárlivou scénu hned první rande, spolehni se, že už nezavolá.28 hlasů
Vaše hodnocení