Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hormonální antikoncepce prý snižuje chuť na sex. Je to pravda, nebo jen zažitý mýtus? Pojď se tomu s námi podívat na zoubek.

Antikoncepce a (ne)chuť k sexu – pravda nebo mýtus?

aktualizováno 03.09.2011, 09:02 | 03.09.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Hormonální antikoncepce prý snižuje chuť na sex. Je to pravda, nebo jen zažitý mýtus? Pojď se tomu s námi podívat na zoubek.

Vědecké výzkumy skutečně odhalily, že už půlroční užívání hormonální antikoncepce má na svědomí hormonální změny v našem těle. Při užívání pilulek se zvyšuje koncentrace tzv. bílkovinného globulinu v těle. Ten na sebe váže mužský pohlavní hormon testosteron, a blokuje tak jeho účinek. A právě testosteron má na svědomí naše potěšené ze sexu.

 

Nic ale není tak tragické, jak se na první pohled může zdát. Pokud i ty pociťuješ v důsledku užívání hormonální antikoncepce klesající chuť k sexu, stačí pilulky jednoduše vyměnit za jiné. Každé mají totiž trochu jiné složení a hladinu hormonů, takže i když po jedněch tvé libido klesá, s jinými to může být naprosto bez problémů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nemáš chuť na sex? Něco je špatně
Sex a menstruace - jde to dohromady?
Milá a nemilá překvapení v posteli


Navíc moderní hormonální antikoncepce obsahuje již tak nízkou hladinu hormonů, že jsou právě tyto vedlejší účinky téměř minimální. Není tedy od věci, poradit se s gynekologem o změně typu pilulek.

 


Pokud bys přesto nenašla pilulky, které by tento nepříjemný vedlejší efekt neměly, existuje celá řada jiných antikoncepčních metod, například antikoncepční kroužek.

 

Bariérové metody antikoncepce, mezi které patří třeba kondom, tento negativní dopad na naše libido prý vůbec nemají. Přesto i s nimi můžeš cítit sníženou chuť na sex. Nemůže za to ovšem pokles hormonu testosteronu, ale obava před otěhotněním. Pokud kondomu nedůvěřuješ tak jako tabletkám, můžeš si uvědomovat hrozící riziko otěhotnění, což se projeví právě i nedostatečným uvolněním a nechutí k sexu.
 

A nad tím je potřeba se zamyslet. Skutečně za tvou nechuť k sexu může antikoncepce, nebo je to jen snadný terč, na který to můžeš svézt? Je potřeba vzít v potaz i další rušivé faktory, jako je stres, psychické problémy, nemoc, únava, ale i pocit, že na sex ještě nejsi připravena, nebo že ten, s kým ho hodláš provozovat, není tím pravým.

 

Anketa
Zažila jsi po hormonální antikoncepci sníženou chuť na sex?
 2 hlasů
Vaše hodnocení