Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Skoro každý jsme to alespoň jednou v životě zažil. Ten pocit, že se nám zhroutil svět, když slyšíme (u některých, kteří rozchod zvládnou vyjádřit i ve 160 znacích sms, i vidíme) od své milované polovičky, že je ENDE. Návodů jak toto období překona...

Jak ustát rozchod? ZKUŠENOSTI ČTENÁŘEK

aktualizováno 02.05.2012, 11:40 | 02.05.2012, 00:00 | Krásná.cz/Eva Málková

Skoro každý jsme to alespoň jednou v životě zažil. Ten pocit, že se nám zhroutil svět, když slyšíme (u některých, kteří rozchod zvládnou vyjádřit i ve 160 znacích sms, i vidíme) od své milované polovičky, že je ENDE. Návodů jak toto období překonat, je mnoho. Ale nejlepším přítelem je v tuto dobu jen čas.

V této době se hledáme, idealizujeme si svého bývalého partnera, ale po čase nám dojde, proč je vlastně dobré, že to skončilo. A spíše z toho dokážeme vyvodit dobrou zkušenost do života. Zeptala jsem se našich čtenářek na jejich první a nejvíce prožívané rozchody.

 

Tereza, 23 let: "První rozchod byl o přestávce mezi angličtinou a matikou na chodbě ve druhém patře, neobrečela jsem ho, byla jsem malá a drsná. První hrozný rozchod byl ten, po kterém jsem ležela celý den v posteli a brečela, neměla jsem sílu vstát a něco dělat, natož třeba jíst. A první opravdový rozchod po dlouhodobém vztahu nebyl hrozný, vlastně byl v pohodě, protože jsem o něm dlouho přemýšlela, dospěla jsem k rozhodnutí a smířila se s tím. Pak přišel samotný akt rozchodu, který byl krátky a bezbolestný. Dokonce jsme se i docela dlouho pak dokázali spolu bavit normálně, ale nakonec už se vlastně neznáme, což mě ani nemrzí."

 

Ema, 23 let: "První rozchod jsem zažila na základní škole. Byla to jen taková tříměsíční záležitost a rozchod proběhl o přestávce. Rozešla jsem se s ním já a pak jsem to i obrečela na školním záchodě. Další rozchod, už intenzivnější, jsem zažila na střední škole. To bylo tenkrát moje ,,hip-hopové“ období, kdy jsem na těchto klucích i "ujížděla“. Během střední školy jsem pak pár kluků "vystřídala“. Poté následoval skoro tříletý vztah. Ač jsem o rozchodu uvažovala delší dobu, přišlo to nakonec z druhé strany, ač bych to od svého bývalého přítele, vcelku slušného žárlivce, nečekala. Během mého zkouškového období si našel novou kost, a proč se se mnou vlastně rozešel, jsem se dozvěděla až na sociální síti facebook. Byla jsem ale ráda, že jsem se jej zbavila. Nejvíce mě však štvalo, že já si dlouhodobě lámala hlavu s tím, jak se s ním co nejvíce lidsky a v klidu rozejít, a on to pak vyřešil dosti nečestným způsobem."

 

 

Aneta, 22 let: "S prvním klukem jsem byla dva a půl roku, ale poslední půlrok už jsem se rozhodovala, kdy to skončím. Znáte to, má narozeniny, pak jsou Vánoce, výročí. Pořád ten okamžik odkládáte. Když jsem se konečně rozhodla a sdělila mu, že bychom se měli rozejít, prosil mě a brečel. Tenkrát jsem i měla před maturitou, tak se mi to možná i hodilo do krámu, že jsem se vymluvila na ten předmaturitní stres a že by to stejně nemělo už cenu. Kontakt mezi námi postupně vyšuměl, každý si dnes žijeme svůj život."

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Na neopětovanou lásku zkus zapomenout
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejčastější důvody k rozchodu
20 znamení, že rozchod je na spadnutí

 

 

Věra, 22 let: "Můj první rozchod s opravdovou láskou byl příšerný. První láska je vždycky krásná a o to hůř se srovnáváme s tím, že končí. S tím klukem jsem byla skoro 3 roky a rozešel se se mnou kvůli jiné holce, kterou potkal ve svém městě. Byl sice tak moc ohleduplný a přijel mi to říct do očí, ale nejspíš bych v tu chvíli raději četla sms, než na něj koukat a brečet, jako kdybych ztratila celej svůj život. Dlouho jsem se mu vtírala a pořád ho bombardovala smskama a telefonama a snažila jsem se ho někde potkat a vidět se s ním.Nemohla jsem se přes to dostat a tak můj následující půlrok vypadal tak, že jsem každý večer brečela a vyčítala si všechno, co jen šlo. Bylo mi snad nejhůř v životě, hrozně dlouho mi trvalo, se přes to přenést, a ještě dneska jen vzpomínka na něj zabolí, ale už je to pro mě cizí člověk a nemám zájem se s ním vídat, i když jsem s ním prožila kus života. Nechci vědět, jak se mu dál daří. Každej máme svůj život s jinými lidmi. A každý jsme už úplně jiný, než jací jsme byli tenkrát. Život nás hodně naučí a mě naučil, že už nevěřím mužům, tak jako dřív a z rozchodů si teď moc hlavu nelámu. Stala se ze mě 'drsná holka'."

 

Šárka, 29 let: "Tak na každý rozchod reaguješ jinak. První vztah jsem ukončila já. To bylo v šestnácti letech. Ten další ukončil můj protějšek, to mě bude možná mrzet celej život. Mám pocit, že je to moc hodnej člověk a že s ním by byl život takovej, jak si ho každý představujeme. Rozchod s otcem mých dětí byl také bolestivý. Myslela jsem si tehdy, že mě snad už nikdy nic nesebere. S ním jsem byla dva roky, se scházením poté pak skoro šest let. Pak jsem byla dva roky sama - bez čehokoliv. Přišel další a s ním mě rozchod zlomil. Myslela jsem si, že mě už nic nepoloží. Jsou to necelé dva roky, mezitím jsem měla pár známostí, ale to bylo spíše o sexu."

 

I když jsou rozchody ne úplně veselým tématem, přispěj i ty svým komentářem, pokud jsi zažila rozchod, na který jen tak nezapomeneš.4 hlasů
Vaše hodnocení