Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina dívek čeká na to, až konečně potkají ideálního kluka a vstoupí do perfektního vztahu. Pak je kvůli tomu mrzí, že to pravé ořechové stále nepřichází. Přitom si neuvědomí, že nestačí jen tak čekat. Čím se řídit, abyste i z obyčejného vztahu ...

Chcete dokonalý vztah? Nemějte očekávání a nechoďte spát naštvaní

šťastný pár
zdroj: Getty Images šťastný pár
aktualizováno 22.10.2019, 00:00 | 22.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Většina dívek čeká na to, až konečně potkají ideálního kluka a vstoupí do perfektního vztahu. Pak je kvůli tomu mrzí, že to pravé ořechové stále nepřichází. Přitom si neuvědomí, že nestačí jen tak čekat. Čím se řídit, abyste i z obyčejného vztahu vytvořily dokonalý vztah, který vám budou všichni závidět?

Záleží také na tom, jaké jsou vaše parametry pro dokonalý vztah. Některé dívky si pod tím představí takový vztah, ve kterém je bude kluk opečovávat, starat se o ně a všechno jim platit. Jiné dívky chápou dokonalý vztah jako takový, kde jsou si s přítelem ve všem rovni. Obecně by ale mělo jít o soužití, kdy jste s partnerem raději než s kýmkoliv jiný, protože on vás nejlépe chápe a vy se na něj zase spoléháte víc než na ostatní. Jak k takovému souznění dospět?


1. Zbavte se veškerých očekávání


Očekávání přináší zklamání. Občas se začnete scházet s klukem a ještě předtím, než ho lépe poznáte, vybudujete si o něm určitý obrázek. Jenže pak zjistíte, že je vlastně úplně jiný, než jste si myslely a jste z toho celé rozčarované. Proto je nejlepší nic nečekat, neplánovat si do budoucna a žít přítomností.


2. Neporovnávejte se s ostatními páry


Vaše kamarádka chodí s přítelem pravidelně běhat a jednou týdně zajdou na romantickou večeři. Jenže ten váš sport nenávidí a jít na večeři mu přijde jako zbytečná ztráta peněz, když si můžete něco uvařit sami. A tak kamarádce potajmu závidíte a kvůli srovnávání vidíte svého kluka horšího, než ve skutečnosti je. Není lepší nesrovnávat a být rády za to, co máte? Vaše kámoška by třeba zase brala vašeho kluka, který není blázen do běhání, ale raději zajde někam do kina a ještě ke všemu výborně vaří.

 

šťastný pár
(Foto: Getty Images)


3. Nikdy spolu nemluvte ve vzteku


Když jste rozčilené, často řeknete věci, které nechcete a které tomu druhému ublíží. I když se po hádce omluvíte, to, co jste řekly, jen tak smazat nedokážete. Pokud vás proto zrovna něco vytočilo, nevybíjejte si to jeden na druhém. Napočítejte do deseti, běžte se projít, uklidněte se. A vyříkejte si to, až když budete mít chladnou hlavu. Díky tomu také lépe naleznete konstruktivní řešení vašeho problému.


4. Plňte si navzájem sny


Přeje si váš kluk už dlouho nějakou knížku nebo zážitkový výlet? Zapamatujte si vždy to, o čem vám říkal a splňte mu jeho tajná přání. Už dávno neplatí, že by měli jen kluci překvapovat holky.


5. Překvapujte se


Nic neudrží ve vztahu šťávu tak jako drobná překvápka. Nemusí jít o nic drahého nebo pracného. Stačí sušenka schovaná do jeho kapsy nebo nakreslené srdíčko v diáři. Díky tomu si na vás vzpomene a příště vám tím zase zlepší den on.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 věcí, které zabíjí váš vztah
Vážný vztah co nejdřív nebo si v mládí užívat? Co je lepší?
8 triků, jak si udržet vztah na dálku


6. Nedělejte si naschvály


Váš kluk vám už dvě hodiny neodepsal, a tak mu pak také odepíšete až za nějakou dobu? Udělat tohle ve chvíli, kdy vás jeho pomalé odepisování opravdu vytáčí, je možná dobrým způsobem, jak dát najevo rozhořčení. Pokud se ale zaobíral něčím důležitým a zrovna skutečně neměl čas, tak byste mu to neměly oplácet stejnou mincí.


7. Nechoďte spát naštvaní


Šťastné páry dodržují zásadu, že přestože se třeba rozhádají, nikdy nejdou spát rozzlobení. Usmiřte se vždy ještě před tím, než usnete. V opačném případě si zbytečně přenesete špatnou náladu i do dalšího dne.

 

šťastný pár
(Foto: Getty Images)


8. Odložte telefony a buďte jen spolu


Hodně párů dělá chybu, že i když jsou spolu, víc než spolu tráví čas spíš na svých telefonech. Buďte k sobě ale všímavější a pozornější. Neschovávejte se za telefony, odložte je do šuplíku a vyrazte na procházku bez nich. To váš vztah posílí!


9. Okořeňte sex


V ideálním vztahu by to mělo dokonale klapat také po této stránce. Překvapujte se i v posteli, stačí přijít jednou za měsíc s něčím novým. Uvidíte, že tohle vás intimně sblíží ještě víc.


10. Opakujte si, proč máte rádi jeden druhého


Mnoho lidí zapomíná na to, proč s tím druhým vlastně jsou a čeho si na něm cení. Nezapomínejte se proto s partnerem alespoň jednou týdně náležitě ocenit. Stačí to slovně, pár komplimentů udělá divy. Každý se chce cítit být milovaný!

 

nÁŠ TIP: Jaké by to asi bylo, kdyby šly všechny chyby, které lidé v páru udělají, napravit? Mladý Tim má zvláštní schopnost, může cestovat v čase a měnit to, co se v jeho minulosti stalo. Rozhodne se toho využívat ve svém milostném životě. Jeho vztah s vysněnou dívkou Mary občas neprobíhá tak, jak by si přál, a proto to vždy díky své schopnosti napraví, aby bylo vše dokonalé. Avšak pokaždé, když se vrátí do minulosti, tak přijde o své původní prožitky. Co všechno změní? Na to se podívejte ve filmu Lásky čas ve středu 23. října od 20:00 na Nova Cinema nebo ve čtvrtek 24. října od 15:35 na stejném kanále.

 0 hlasů
Vaše hodnocení