Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bolí to, když se večer chová jako miláček, ale ráno se tváří, že to mezi vámi není tak vážné, jak se večer zdálo. Poradíme, jak to překonat.

Nerozhodný partner? Chyťte ho, když vám pořád utíká

Spoutat kluka
zdroj: Thinkstockphotos Spoutat kluka
aktualizováno 26.07.2019, 00:00 | 26.07.2019, 00:00 | Krasna.cz/lk

Bolí to, když se večer chová jako miláček, ale ráno se tváří, že to mezi vámi není tak vážné, jak se večer zdálo. Poradíme, jak to překonat.

Tohle není článek o klucích, se kterými se jednou (dvakrát, třikrát) vyspíš a oni se tě nasytí a už nezavolají. Mluvíme tu o klucích, kteří o tebe evidentně mají zájem, ale vždy, když to mezi vámi začne vypadat vážněji, se stáhnou - přestane k tobě vysílat signál o zájmu, už se nedopouští něžností, nebo dokonce omezí kontakt.

 

Čekání na telefon
Už, už to vypadalo, že spolu chodíte, ale přestal se ozývat? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Kluk, který vlastně neví, co chce, se velmi často snaží vykroutit, když váš vztah udělal krok kupředu a ty sis řekla: "Jo, tak konečně spolu fakt chodíme." Pak býváš nemile překvapena, když zjistíš, že on se zase cuká. Ale můžeme tě trošku uklidnit, jeho chování nemusí mít nic společného s tím, jestli chce, nebo nechce ve vztahu pokračovat. Tomu klukovi se mohou hlavou honit úplně jiné věci. Pojď se teď podívat, co ho může trápit.

Nezasloužím si ji

Kluk, který doposud chodil s holkami, co se k němu nechovaly moc hezky, může být tvou milou povahou překvapen. Ty slečny před tebou mu totiž mohly pěkně pošramotit sebevědomí a on může mít pocit, že není dostatečně dobrý. Může být nervózní a potají čekat, kdy se proměníš ve stejnou mrchu, jako byly ty před tebou.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chceš vztah? Tak se mu přestaň (ne)vědomě vyhýbat
TEST: Umíš se vyrovnat s problémy v lásce?
Proč se ti neozývá?

Obavy tvého kluka však mohou mít daleko hlubší původ. Možná se k němu jeho matka nechovala dobře, byl nechtěné dítě a není zvyklý na lásku. V tomto případě bude velmi těžké se mu přiblížit, ale postupem času si může zvyknout, že na něm někomu záleží. Pokud tohohle kluka chceš, musíš se přizpůsobit jeho tempu a netlačit na pilu. Je to těžké, ale jedině tak máte šanci, že skončíte spolu.

 

Přísný rodič
Možná měl přísné rodiče a není zvyklý, že by ho měl někdo rád. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Tohle je příliš dobré, to nevydrží

Mnoho lidí se obává toho, že to nejkrásnější člověk zažívá na začátku vztahu a pak už to může být jenom horší. Proto se vlastně nechtějí do nějakého vztahu pustit. Proč to dělat, když to nakonec stejně bude bolet? 

Je to pochopitelné, žijeme v době, která neumí prožívat přítomnost. Pořád se ptáme: "Co bude dál?" A to stejné dělá zřejmě i on a hned si vzpomene, jak minulé vztahy krachly a jak ošklivé to bylo. I holky tyhle obavy prožívají, ale zatímco ony se rozhodnout do vztahu vlítnout naplno a riskovat další srdeční krach, kluci raději vycouvají předem.

 

Rozchod
Kluci řeší strach z rozchodu tím, že si drží odstup. (Foto: Thinkstockphotos)

 

I tady to chce velkou trpělivost a ne vždy se to musí podařit. Musíš ho přesvědčit o svých kvalitách a klidně si s ním promluv o tom, jak si váš vztah oba představujete. Pokud s tebou o tom bude chtít hovořit, máš napůl vyhráno.

Už nebudu sám sebou

Někteří kluci se bojí, že když si začnou s holkou, budou se muset vzdát velké části sama sebe a svých koníčků. Zřejmě to způsobila některá z jeho ex, která požadovala, aby s ní trávil veškerý volný čas.

 

Agresivita
Třeba se bojí, že mu budeš dělat scény a omezovat ho. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Proti tomu můžeš zabojovat velice jednoduše. Dej mu tolik protoru, kolik bude chtít, a dokonce mu i několikrát odmítni rande kvůli vlastním zájmům. Když uvidí, že máš dost vlastních zájmů a nebudeš na něm viset, hned u něj stoupneš v ceně.

Musím si na to zvyknout

Někdy to, co vypadá jako odmítnutí, je jednoduše jiný způsob jednání. Holky se vypořádávají s problémy v osobním životě tím, že o nich mluví. Kluci ale nejsou zvyklí dávat své pocity příliš najevo, proto může být těžké z něj dostat, co si vlastně myslí. Ale vztah je záležitostí kompromisu, takže budete muset najít společnou řeč.

Doma.cz píše: 

ODHALENO: 25 věcí, které muži na ženách NENÁVIDÍ
VÁŠ PŘÍBĚH: Obrovské trauma z dětství mi ničilo lásku

Představ si situaci: Právě jste se spolu domilovali a ty bys mu chtěla říct, jak moc ho máš ráda. Jenomže on vztane, jde do koupelny a místo, aby se vrátil k tobě, sedne si před televizi. Než se začneš cítit uraženě, uvědom si, že vlastně neví, žes mu něco chtěla říct. Nech mu prostě trochu prostoru a zkus to za chvíli znovu.

Pokud každé setkání s tvým klukem skončí hádkou nebo tvými slzami, zamysli se, zda chceš v tomhle stavu pokračovat. Jestli ano, doporučujeme počkat, až budete mít oba dobrou náladu, a promluv si s ním. Řekni mu, jak tě jeho chování zraňuje. I když neodpoví popravdě, bude aspoň vědět, že si to nenecháš líbit příliš dlouho a že by se tedy měl rozhodnout, jak to tedy vlastně chce.3 hlasů
Vaše hodnocení