Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolem schůzek s kluky je spousta neznámých. Pojď se podívat na ty nejdůležitější, abys byla jistější a všechno dobře dopadlo.

Co bys o randění měla vědět, ale nikdo ti to ještě neřekl

Rande - 2
zdroj: Thinkstockphotos Rande - 2
aktualizováno 20.05.2015, 17:22 | 20.05.2015, 17:22 | Krasna.cz/lk

Kolem schůzek s kluky je spousta neznámých. Pojď se podívat na ty nejdůležitější, abys byla jistější a všechno dobře dopadlo.

První rande není nikdy jednoduché. Trápí nás obavy, jestli se mu budeme líbit, co si vzít na sebe, zda si budeme mít co povídat, kam jít, jestli za sebe máme zaplatit... Zajímavé je, že nás málokdy napadne, že kluk prožívá úplně stejná, ne-li větší muka než my. Protože pokud on není profesionální svůdce, pochybuje o sobě podobně jako ty.

Buď upřímná, kdy naposledy jsi pozvala nějakého kluka na schůzku ty? K tomu se odhodlá málokterá dívka, protože tento krok je neodmysliteně spojený s odmítnutím. Proto očekáváme, že se ho ujmou ti, kdo by měli být od přírody statečnější. Ale kdo by se s potěšením vystavoval hrozícímu trapasu? Nikdo. A pokud tě kluk pozve na rande a ty ho odmítneš, nese to špatně. Cítí, že zklamal jako muž.

Pokud ho nechceš, dej mu šanci na ústup


Když se nějaký kluk odhodlá a pozve tě na rande, buď milosrdná. Pokud s ním jít nechceš, odmítnou se dá slušně a tak, abys mu nesebrala odvahu pozvat nějakou jinou slečnu. "Moc mě těší, že chceš jít na rande se mnou, ale já už někoho mám/jsem zamilovaná do někoho jiného/jsem po bolestném rozchodu." Když ho odkopneš jako prašivého psa, zničíš ho na několik dalších měsíců.

Jestli se s ním naopak vidět chceš a jen to vypadá, že on nemá dostatek odvahy, aby ze sebe pozvání vymáčkl, pomoz mu. "Co děláš o víkendu?" můžeš se například zeptat. Ale pozor, tím, že se odhodláš vyslovit pozvání jako první, riskuješ odmítnutí.

V každém případě buď jednoznačná. Jestli si s ním vyjít nechceš, nijak ho svým chováním nepovzbuzuj. Pokud bys s ním na rande ráda šla, nehraj si na cudnou a dej mu to jasně najevo.

Volba místa je důležitá

První rande by se nemělo odehrávat v kině, protože tam si nebudete mít šanci popovídat. Kino je povoleno jen v případě, že jsme oba naprostí introverti a mezi lidmi byste se propadli studem.

 

Rande - 4
Procházka je pro první rande ideální. Už jen proto, že kolem vás bude dost námětu k hovoru. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pro normální osoby je nejlepší romantická procházka nebo návštěva nějaké kavárny či restaurace. Pokud ale půjdete někam, kde se musí platit, nespoléhej se na to, že za tebe zaplatí kluk. Dnes už to není pravidlem. Nech na něm, ať se o účtu vyjádří jako první, ale pokud navrhne, že si každý zaplatíte to své, nepři se. Pokud víš o příjemném místě pro první rande, klidně ho navrhni. Kluci to většinou přijmou s povděkem.

První schůzka by se nikdy neměla odehrávat na večírku s přáteli či jiné hromadné akci. Nový člověk se bude vždy cítit nesvůj, nebude se chovat přirozeně a ty bys ho podle toho hodnotila, což by nebylo fér.

Za placení útraty nejsi povinna platit sexem

Když už se tě kluk odváží pozvat, většinou počítá s tím, že na rande bude platit. Zatímco u dalších schůzek už může očekávat, že si budeš platit sama za sebe, na té první se chce ukázat jako grand. Ještě jednou říkáme - o účtu se nehádej. Kluci většinou nesnáší holky, které kolem placení dělají zbytečné dusno. Zapomeň však na předsudek, že jsi povinna mu placení oplatit. Když tě pozval, udělal to proto, že chtěl on, ne proto, abys mu něco dlužila (například sex). Nenech se do ničeho nutit, a pokud na tebe vytáhne tu záležitost s placením, pošli ho klidně do háje.

 

Rande - 3
Než půjdeš na schůzku do kavárny, zkontroluj si, zda máš na zaplacení. Aby nevznikl trapas. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Tvař se, že jsi v pohodě

Je jasné, že pokud se ti ten kluk líbí, jsi nervózní. Ale jak už jsme psali, to on taky. A ty máš výhodu. O svém rande jsi jistě mluvila se svými kamarádkami a probríraly jsme všechny možné varianty, které by mohly nastat. Určitě jste se bavily i o tom, co si máš se svým klukem povídat. On s nikým nic takhle dopodrobna neprobíral... Až půjde do tuhého a budou vám docházet společná témata, vzpoměň si na rady kamarádek a něco začni říkat. Ono je vlastně skoro jedno, co to bude. Dívky jsou v konverzování daleko schopnější než kluci, a pokud uvidí, že jsi v pohodě, uvolní se i on.

O čem je zakázáno mluvit? O tvých zdravotních problémech a současné nespokojenosti, o nedostatcích tvého bývalého, o politice, náboženství a dalších tradičních tabu. Hovoř sama za sebe, na nic si nehraj a buď sama sebou.

Sex na prvním rande není tabu

Existují kluci, kteří se natolik bojí odmítnutí, že první kroky jakéhokoliv sexuálního kontaktu nechávají na dívce. To není zas tak špatné, ale jen v případě, že dívka už má nějaké zkušenosti a ví, co chce.

 

Milování
Sex na první schůzce? Proč ne. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud jsi panna, nebo nemáš dostatek zkušeností, není příliš rozumné pustit kluka na první schůzce příliš daleko. Asi není ani rozumné vyspat se na prvním rande s klukem, kterého vůbec neznáš. Jestli ale daného kluka znáš a dlouho to mezi vámi jiskří, není chybou, když první rande zakončíte milováním. Ale platí, že to musí chtít oba a že ani jeden nesmí být do ničeho nucený.

Neozve se do tří dnů = nemá zájem


Čím lepší bylo první rande, tím obtížnější pro něj bude navrhnout druhé. Bude mít strach, že jsi příliš hezká/milá/chytrá na to, aby ses s ním zahazovala. Stejně jako ty i o n tráví následující den analyzováním každého slova a gesta a snaží se přijít na to, co si o něm myslíš. Dej mu proto trošku času.

Pokud se neozve do tří dnů, většinou platí, že nemá zájem. Jestli si jeho zájmem nejsi jistá a máš pocit, že první rande bylo fakt skvělé, můžeš se mu ozvat ty. Ale jen jednou. Pokud ho tvoje gesto nepovzbudí k dalším krokům, už mu nepiš ani nevolej. Nemělo by to cenu a tobě by to podkopávalo sebevědomí.
 10 hlasů
Vaše hodnocení