Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Našla sis skvělého kluka. Jsi do něj blázen, on do tebe taky, je ale mezi vámi někdo třetí. Ne, není ti nevěrný, a ani ty nepošilháváš po jiném klukovi. Tím problémem je tvůj bývalý.

Co dělat, aby nežárlil na tvého ex?

aktualizováno 06.03.2011, 09:59 | 06.03.2011, 00:01 | Krasna.cz/trm

Našla sis skvělého kluka. Jsi do něj blázen, on do tebe taky, je ale mezi vámi někdo třetí. Ne, není ti nevěrný, a ani ty nepošilháváš po jiném klukovi. Tím problémem je tvůj bývalý.

Bývalí partneři a partnerky jsou docela častý problém. Prostě nemáme rádi konkurenci a jakékoli riziko. Tvůj kluk by byl nejspíš nejradši, kdyby před ním nikdo jiný neexistoval. Jenže to už jaksi nezměníš. Co dělat, když má tvé minulé lásky plnou hlavu?


Tabu téma

 

Spousta párů to řeší tak, že o svých předchozích láskách prostě nemluví. Jasně, nejspíš nečekáš, že jsi jeho první, ale konkrétní detaily z jeho minulosti neznáš. Když to takhle chcete oba a dohodnete se na mlčení, nejspíš je to tak pro vás v pohodě. Jenže… Co když se k tobě od kámošek donesou „zaručené“ drby o tom, s kým vším už randil nebo spal? Když jste si slíbili, že se o své minulosti nebudete bavit, nezjistíš, jestli jsou to bláboly, nebo pravda. A možná to v tobě začne hlodat. Jenže zeptat se ho nemůžeš, to bys vypadala jako nedůvěřivá žárlivka.

 

Než se dohodnete, že vaše předchozí love story spolu řešit nebudete, zvaž, že to pro tebe opravdu není důležité. Spousta holek chce znát počet svých předchůdkyň a to, jak jejich kluk doteď v sexu riskoval i z toho důvodu, že chtějí mít představu, co od svého drahého mohou chytit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sex na jednu noc? Ano, ale...

Žárlí? Kdy to s ním radši skoncovat?

Pozor na pohlavní nemoci!

 

Tlustá čára

 

Pokud se rozhodnete pro upřímnost a o svých dřívějších vztazích si leccos prozradíte, je fajn, když navzájem víte, že za tím, co bylo, je tlustá čára. Ano, sice jsi s někým už chodila, ale ten kluk tě zklamal, ublížil ti, rozešli jste se a ty ho už nechceš nikdy vidět. Tvůj kluk bude jistě rád, že žádný ex už nemá ve svém srdci své místo.

 

Jenže je to tak skutečně? Možná se s bývalým nevídáte, ale ze srdce jsi ho ještě nevymazala. Nového přítele s ním poměřuješ, dost často vzpomínáš na vaše hezké chvilky, ne a ne ho dostat z hlavy a ze srdce. I tohle je vůči tvému novému příteli nefér. A jestli je aspoň trochu vnímavý, pozná to. Jestli nedokážeš na svého bývalého zapomenout a odmilovat se, je žárlivost tvého nového kluka na místě. Možná ses do nového vztahu vrhla moc brzy a ještě sis minulou love story neuzavřela. Fér by bylo, s novou známostí počkat a dát si pauzu, než si to sama v sobě srovnáš.

 

Anketa
Existuje podle tebe mezi klukem a holkou přátelství po rozchodu?
 

 

Kamarádi navždy

 

Nejvíc kluci žárlí na naše expartnery, se kterými jsme zůstaly v kontaktu. Není neobvyklé, že některé dvojice, i když už spolu nechodí, zůstanou dál v kontaktu a stanou se z nich dobří přátelé. Na tom není nic špatného a nový kluk ti do toho nemá co mluvit. Jenže ty zas musíš pochopit jeho obavy. Měla bys mu tedy dát jasně najevo, že on je jediný muž ve tvém srdci a s bývalým je to čistě jen o kamarádství. Klidně přiznej, že vám to neklapalo, k sexu jste se ani nedostali apod. – tedy pokud je to pravda. Hlavně si nic nevymýšlej.

 

Neboj se srovnávat. Ale samozřejmě ve prospěch tvého kluka. :-) Přiznej, co se ti na něm líbí a co u kluka potřebuješ a tvůj bývalý to neměl. Nemluv ale o svém ex nutně ošklivě. Jsou přece důvody, proč jsi ho ze svého života nevymazala. Klidně své nové lásce vysvětli, proč je pro tebe tenhle kamarád tak důležitý, ale ukaž, že to rozhodně není tím, že by tvé city k němu ještě úplně nevyprchaly.

 

Někdy pomůže, když se ti dva spolu potkají a seznámí. Ne každému to ale vyhovuje. Musíš si být jista, že to ti dva, hlavně tvůj nový partner, doopravdy ustojí a nebude z toho scéna. A taky že to ustojíš ty. Hlavně ať to není nucené a přehrávané. Když slavíš narozky a chceš je tam mít oba, pozvi je, předem to oběma ale řekni a na místě je představ.


Nenech si hlavně od svého partnera zakazovat kamarádit se svým ex. Zároveň ale měj pochopení pro jeho žárlivost (v únosné míře) a zbytečně ho neprovokuj. Když před ním musíš se svým ex telefonovat, buď věcná a stručná, přátelské švitoření ho jen ještě víc namíchne. A také mu netaj, že se scházíš se svým ex jako s kamarádem. Stejně by to prasklo a pak by měl důvod žárlit, když ty jsi měla důvod to tajit.

 

Jestli nechceš, aby tvůj přítel žárlil na tvého ex, hlavně mu nedávej pádný důvod. Pokud chceš se svým bývalým udržovat nadále kontakt, pak jen jako s kamarádem. Hrát to na obě strany není fér ani vůči jednomu z nich.1 hlasů
Vaše hodnocení