Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Konečně sis našla kluka. O tom jsi snila, ale realita není stejná, jako ve tvých nejrůžovějších představách. Co dělat, když ses dostala do rukou majetnického tyrana?

Co dělat, když tě tvůj kluk bere jako svůj majetek

Majetnický kluk
zdroj: Thinkstockphotos Majetnický kluk
aktualizováno 06.02.2018, 00:53 | 06.02.2018, 00:53 | Krasna.cz/trm

Konečně sis našla kluka. O tom jsi snila, ale realita není stejná, jako ve tvých nejrůžovějších představách. Co dělat, když ses dostala do rukou majetnického tyrana?

Vztah by měl být pro oba dva zúčastněné v rovnováze. Jenže málokdy je tomu skutečně tak. Obvykle jeden miluje víc než druhý, jeden chce trávit společně víc času, než ten druhý, jeden žárlí víc, než ten druhý. Pak z toho vznikají komplikace a nečekané třenice.

 

Právě kluci mají často sklony si svou přítelkyni tak trochu přivlastňovat. Nikdy ale nezapomínej, že nejsi pouhopouhá věc, jsi svobodný člověk. Nenech si líbit, pokud se k tobě chová příliš majetnicky. Když to zarazíš hned v začátku, pochopí, že s tímhle u tebe neprojde, a bude se muset přizpůsobit. Pokud mu ale jeho excesy budeš zpočátku tolerovat, těžko později spolkne, když se ti přestanou líbit.

 

Co není v pořádku? Celá řada faktorů. Pokud máš pochybnosti, zkus si své pocity převést. Vadí ti nějaká věc, kterou ti dělá? Například že ti leze do mobilu a čte si tvé SMS? Zkus si představit, že by to bylo opačně. Že bys to dělala ty jemu? Co by tě k tomu vedlo? Proč bys to tak dělala? Co by ses snažila zjistit? Snaž se tím pochopit jeho pocity. Když se s ním budeš hádat, ať ti neleze do mobilu a respektuje tvé soukromí, mnohdy to nemusí zabrat. Naopak, můžeš tím jeho zvědavost ještě víc podnítit. Zkus jít po příčině. Proč má potřebu slídit ti v mobilu? Nesvěřuješ se mu? Chodíš smskovat na záchod? Nedáváš mu vlastně nevědomky důvod k pochybnostem?

 

 

Také si zkus představit, zda to, co mu toleruješ, bys tolerovala i někomu jinému. Bráchovi, kamarádům... Ano, je to tvůj přítel, je to s ním jiné, ale pokud kámošku seřveš, že výjimečně přišla o deset minut pozdě, a příteli toleruješ, že tě nechal hodinu čekat před kinem a ani se neomluvil a nevysvětlit ti to, není to v pořádku. Neomlouvej ho jen proto, že to je tvůj kluk.

 

Co všechno je špatně? Může to být celá řada signálů. Třeba když mu nic neříká tvé soukromí a leze ti do mobilu či emailu, nebo tvým jménem dokonce rozesílá vzkazy. Také by měl respektovat tvé zájmy a povinnosti. Pokud máte různé představy o trávení volného času a vždy je po jeho, není to od něj fér.

 

Sleduj také, jak se k tobě chová ve společnosti. Pokud ti vůbec do nějaké dovolí chodit. Ignoruje tě? Shazuje tě hloupými poznámkami? Nebo tím, že flirtuje s jinými dívkami? Dělá ti žárlivé scény, když se začneš bavit s někým jiným? Když přijdete někam, kde zatím nikoho neznáš, ani tě nepředstaví a nezajímá se o to, zda se nenudíš? To je hulvát, ne kluk, kterému bys měla věnovat svoje city.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Bacha, když je na tebe zlý!
Můj kluk se ke mně chová hnusně - co dělat?
10 znamení, že chodíš s nesprávným klukem

 

Když je ti ouvej, nezeptá se, co ti je? To nedělá spousta kluků, protože nejsou tak emotivně naladění, jako my holky. Sobec ale reaguje mnohem ostřeji. Když se začneš svěřovat sama od sebe, jen tě okřikne a hned utne, že ho to nezajímá. Nebo ti začne nadávat, že jsi slaboch a že si utrpění zasloužíš. Takovému klukovi vážně věnuješ svůj čas?

 

Kluk, který počítá, že jsi tu za všech okolností pro něj, ale totéž ti nedává na oplátku, ti za vztah nestojí. Možná to zní krutě, ale je lepší si chvilku poplakat a z iluze lásky včas vystřízlivět, než po boku takového tyrana prožít půlku života. Tu ti totiž už nikdo nevrátí. Prostě z takového vztahu odejdi. Pokud se v něm trápíš, proč v něm setrvávat. On se nezmění, povahu máme danou a mění se jen málo a jen tak, jak sami chceme.

 

Prožila sis také své ošklivé chvilky s majetnickým, žárlivým, nebo dokonce agresivním klukem? Jak to nakonec dopadlo? Poděl se v komentářích. Pokud by to vydalo na celý příběh, klidně nám ho napiš – vše se dozvíš v následujících instrukcích.11 hlasů
Vaše hodnocení