Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když se usměješ na kluka, ne vždy musí jít o sympatie. Můžeš mu tím například naznačit, aby si dal pohov. Nebo i to, že se s ním bavíš ze slušnosti.

Co na tebe prozradí tvůj úsměv?

Smích
zdroj: Thinkstockphotos Smích
aktualizováno 28.06.2014, 15:14 | 28.06.2014, 15:13 | Krásná.cz

Když se usměješ na kluka, ne vždy musí jít o sympatie. Můžeš mu tím například naznačit, aby si dal pohov. Nebo i to, že se s ním bavíš ze slušnosti.

Není úsměv jako úsměv, to my holky víme. Kluci však mají z této naší hry pořádný hokej. Když se na některého usměješ, má hned pocit, že po něm jdeš. Ne vždy však milý úsměv znamená, že na něj chceš být skutečně milá.


Kalifornští psychologové objevili několik typů úsměvů, kterými se pokoušíme zapůsobit na kluky. Nebo naopak, jak jim slušně naznačit, že se mají odklidit.


Duchennův úsměv

Pokud se na někoho usmějš ve stylu velký, široký úsměv odhalující spodní i vrchní zuby, jde o úsměv ala Duchenne. Tento úsměv dostal své zajímavé pojmenování podle francouzského fyziologa Guillauma Duchenne de Boulogneho. Podle něj je skutečné a pravé štěstí demonstrováno právě tímto úsměvem, který zapojuje nejen svaly kolem úst, ale i kolem očí. Přesto tento druh úsměvu říká - Ruce pryč!
Svůdný úsměv


Tímto druhem úsměvu ukazuješ svou nezávislost a kluka má povzbudit v tom, aby jednal. Nic však nezaručuje, jde skutečně jen o flirt, kterým si vylepšujeme náladu.


A jak vypadá? Jde o krátké pousmání, při kterém většinou nadzvedneš pouze jeden koutek úst. Ve stejnou dobu sklopíš zrak a obrátíš hlavu na opačnou stranu, než se nachází tvůj vyvolený.Společenský úsměv

Společenský úsměv je spíš zdvořilostní záležitostí. Je doprovázen zvednutím obočí či nakloněním hlavy do jedné strany. Úkolem tohoto úsměvu je začít či udržet konverzaci. Je částečně i jemně zahanbující a většinou zakončen sklopením pohledu a nakloněním hlavy.


Srdečný úsměv

Velmi důležitou kategorií je i srdečný úsměv, který má za úkol vyjádřit něhu, starost a obavy. Klukovi tím ukážeš nefalšovaný zájem. Je specifický zejména tím, že se při něm díváme svému vyvolenému přímo do očí. Bohužel kluci ho někdy těžko rozpoznají.5 hlasů
Vaše hodnocení