Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čas od času se s partnerem pohádá snad každá z nás. Ale i umět se hádat je umění a vždy je třeba si při hádce zachovat chladnou hlavu a ženskou důstojnost.

Co neříkat při hádce: 5 vět, které ti zabíjí vztah

Hádka
Hádka
aktualizováno 17.01.2015, 00:18 | 17.01.2015, 00:18 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Čas od času se s partnerem pohádá snad každá z nás. Ale i umět se hádat je umění a vždy je třeba si při hádce zachovat chladnou hlavu a ženskou důstojnost.

Existují situace a reakce, kterých by ses měla během hádky vyvarovat. Nic neřeší jsou to dost silné podpásovky. Které smrtelné věty patří mezi ně?

 

Chci se rozejít!

 

V napjatých chvílích se ti ukončení vztahu může zdát jako jediné řešení. Dobrá rada - vůbec na to nemysli. I když to víš ty i tvůj partner, nejsou tohle zrovna slova, která se berou snadno zpět. Pokud tuto větu vyslovuješ velmi často, podkopává ti to důvěru partnera v tebe samotnou.


Ne, nejsem naštvaná...


Říká se, že ženy něco jiného říkají a něco jiného si myslí.Takže když na svého drahého vypálíš, že skutečně nejsi naštvaná, pak je jasné, že pravda je přesně opačná. A když u toho ještě třískneš dveřmi nebo po svém drahém hodíš ve vzteku knížkou, nemůžeš se divit, že tě bude mít za uječenou hysterku.

 

 

Jsi stejný jako můj bývalý


Klasický příklad věty, kterou bys z úst neměla NIKDY vypustit. Pouze tehdy, když ji vyslovíš jako poklonu. Kluci jsou citliví také na porovnávání s vlastním otcem. Ani ty určitě nejsi ráda, když si vyslechneš negativní "poklonu", že jsi úplně stejná jako tvá matka nebo jeho bývalka, na kterou zpravidla v dobrém nevzpomíná. Tak mu nedělej totéž. Je to rána pod pás a hlavně - nic nevyřeší. Pokud budeš partnerovi předhazovat, že se mu něco úplně nedaří, dostane hádka jiný rozměr a směr. A to se jen těžko urovná!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nebuď hysterka!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Rozčiluje nás, když brečíš?
TEST: Proč se pořád hádáte?
Doma.cz: Naučte se správně hádat aneb Štěkejte na sebe podle pravidel

 

Ty jsi takový zbabělec!


Nadávky jsou při hádce zcela mimo jakoukoli "etiketu". Poukazují na to, že jste se z pokusu o konstruktivní řešení sporu dostali do jakési emocionální roviny. A v ní už nebudete schopni vyřešit vůbec nic. Nenech vlastní emoce zajít až tak daleko, protože by to váš vztah mohlo velmi poznamenat.

 

Vše je jen a jen tvoje vina!

 

Tato věta ani nepotřebuje komentář. Máloco ve vztahu je chyba pouze jednoho z partnerů. Nauč se přiznat si svůj díl odpovědnosti za hádku, bude se vám to řešit o něco lépe.

 

A ještě jedna rada na závěr. Pokud můžeš, tak se raději hádce vyhni nebo z ní včas vycouvej. S chladnou hlavou se všechno dá zvládnout snáz. Jak řekl již klasik: Malí lidé se hádají, velcí lidé řeší.8 hlasů
Vaše hodnocení