Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sex nám dělá dobře nejen fyzicky, ale i psychicky. Jde o zdraví prospěšnou činnost a stejně se na našem zdraví odrazí, když ho dlouho nemáme.

Jsi dlouho bez sexu? Víme, co to dělá s tvým tělem!

V posteli
zdroj: Thinkstockphotos V posteli
aktualizováno 02.12.2018, 00:00 | 02.12.2018, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Sex nám dělá dobře nejen fyzicky, ale i psychicky. Jde o zdraví prospěšnou činnost a stejně se na našem zdraví odrazí, když ho dlouho nemáme.

O důsledcích nedostatku sexu se vyjádřil Dr. Mark Lawton z britské Asociace pro sexuální zdraví. Přečtěte si, co se může s vašim tělem stát, když budete dlouho bez sexu.

 

1. Ne holky, nebudete tam dole užší

 

To, že by se ženě při absenci sexu zúžila pochva, je jen mýtus, který vyvrací i Lawton.”Pokud má žena po delším čase sex a zdá se jí, že je přílíš úzká, jde jen o stres. Je důležité před stykem relaxovat. V opačném případě jsou ze stresu svaly stažené a může to být bolestivé,” říká lékař.

 

2. Deprese a úzkost

 

Během a po milování se v těle uvolňují endorfiny, což výrazně snižuje riziko deprese a zlepšuje náladu. Při nedostatku sexu se naopak u lidí projevuje mrzutost, náladovost a pocity úzkosti, které často vedou až k depresím. I studie prokázala, že lidé, kteří měli sex pravidelně, lépe reagovali na stres.

 

Sex
(Foto: Profimedia)

 

3. Pokles libida

 

Nízký sexuální apetit vede k poklesu hormonů v těle. Ty mají na svědomí například sexuální touhy a chutě, takže sice nebudete tak nažhavení, ale o to víc se to odrazí na vaší psychice. Hlavně u mužů se nízká hladina testosteronu projevuje poměrně nepříjemně.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Typ tvé postavy prozradí, jak dobrá jsi v posteli!
Miluješ dva? Jak mezi nimi vybrat?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Divné věci, které holky dělají s penisem

 

4. Vnímání bolesti

 

Život bez sexu s sebou přináší i zvýšenou citlivost na bolest a její vnímání. Pro ženy může být sex po delším čase nepříjemný, dokonce až bolestivý.

 

5. Erektilní dysfunkce

 

Pokles testosteronu v těle může vést k erektilni dysfunkci. Podle jisté studie, muži, kteří měli sex jednou týdně, mají větší pravděpodobnost, že se dostaví problémy s dosažením erekce.4 hlasů
Vaše hodnocení