Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celý puget kytek, plyšového medvěda, CD své oblíbené kapely? Po rozchodu s tvým ex ti po něm ale nezůstanou jen hmotné věci. Váš vztah se na tobě podepíše i psychicky – ať už dopadl jakkoli.

Co ti dal tvůj bývalý?

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 30.11.2015, 00:00 | 30.11.2015, 00:00 | Krasna.cz/trm

Celý puget kytek, plyšového medvěda, CD své oblíbené kapely? Po rozchodu s tvým ex ti po něm ale nezůstanou jen hmotné věci. Váš vztah se na tobě podepíše i psychicky – ať už dopadl jakkoli.

Nemluvím teď jen o zlomeném srdci, pokud tě nečekaně odkopl on, nebo o výčitkách, pokud jsi vztah ukončila ty. I když se rozejdete v dobrém, ovlivnil tvůj bývalý tvůj postoj k mužům, k lásce a k tomu, co v partnerském životě očekáváš. Možná si to ani neuvědomuješ, ale každý vztah se na tobě podepíše a ovlivní tě.

 

Když ti lhal


Je úplně jedno, v čem. Možná si vymýšlel o svých předchozích vztazích a zkušenostech, možná v tom, jak a kde tráví svůj čas, když není s tebou. Vzbudil ale tvou podezřívavost. Dokáže s klidným obličejem mlžit i o tom, co k tobě cítí?


Řešení: Neházej kluky do jednoho pytle a nemysli si, že každý bude jako on. Spíš zjisti, proč ti lhal. Má to v povaze? Bál se tě, styděl se před tebou, chtěl být ve tvých očích lepší? Možná jsi to způsobila tím, jak na kluky působíš.


Když tě izoloval


Trávili jste spolu spoustu času, až jsi úplně zapomněla na své zájmy, kamarádky, na svůj život. Obzvlášť, když ještě neváhal přihodit výčitku, že trávíš víc času s přáteli než s ním, nebo že není normální, kamarádit se s jinými kluky, když jsi zadaná.
 

Řešení: Ať jsi sebevíc zamilovaná, ponechej si vždy prostor i pro sebe. Tvoje zájmy, koníčky a kamarádství by měla vydržet, i když se jim třeba nebudeš věnovat s takovou intenzitou. Jinak hrozí, že když pak dostaneš nečekaně kopačky, nebudeš mít nic. Navíc tvé volnočasové aktivity a kamarádství ti zlepšují náladu a je fajn, si díky nim dobíjet baterky. V době zamilovanosti máš možná pocit, že tě na sto deset procent dobíjí tvůj kluk, ale každý vztah se časem trochu zklidní a pak by ses v něm mohla trochu nudit, pokud bys kvůli němu zahodila ostatní krásy života.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak poznáš, že se blíží rozchod?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Nejčastější důvody k rozchodu
Vyrovnej se s rozchodem

 


Když tě podváděl


Bohužel tím v tobě vzbudil nedůvěru vůči klukům. Obzvlášť, pokud to dokázal skrývat a neměla jsi dlouhou dobu ani tušení. Nejspíš budeš vůči svému dalšímu příteli nedůvěřivá a budeš mít potřebu ho kontrolovat.


Řešení:
Díky této zkušenosti potřebuješ mít kluka, kterému můžeš důvěřovat a který k tobě bude upřímný. Říkejte si, co kdy a s kým děláte, povězte si pravdu o svých bývalých vztazích a zda se se svými ex stýkáte, nic před sebou nezatajujte. Protože v tvém případě má sebemenší tajemství nádech podvodu.

 


Když tě ponižoval


Vyslechla sis toho od něj spoustu nepěkného o své postavě, (ne)inteligenci, a o tom, jak jsi naprosto neschopná. Ze vztahu odcházíš s hlavou svěšenou a pěkně pochroumaným egem.
 

Řešení: Miloval tě, myslel to s tebou dobře, proto tě upozorňoval na tvé nedostatky, abys je zlepšila. Pravda? Jen částečně. Možná měl sám takové mindráky, že si je léčil ponižováním ostatních. Vykašli se na jeho řeči a měj se ráda. Zeptej se kamarádek, co na tobě mají rády a pro jaké vlastnosti tě obdivují. To ti pomůže uzdravit tvé sebevědomí. Až s odstupem času se znovu podívej na to, co ti vyčítal. Která výtka se tě dotkla nejvíc? Možná ta, na které přeci jen trochu pravdy bylo. No a není na čase ji změnit? Pracovat na sobě můžeš začít klidně hned.

 

Když na tebe naléhal


Nejčastější nátlak v partnerských vztazích se týká sexu. Možná právě to, že ses na milování ještě necítila dost zralá a odmítla ho, bylo důvodem vašeho rozchodu. A tak se bojíš, že to tak bude i s každým dalším klukem.


Řešení: Důvěřuj. Pokud tě tvůj přítel miluje a je to rozumný kluk, bude respektovat tvé přání, jak jen dlouho budeš potřebovat. To, že jsi narazila v minulém vztahu na sobce, ti sice ublížilo, ale neměň kvůli tomu své zásady. Klidně své příští známosti řekni nejen to, že chceš ještě počkat, ale i jak ti vadilo, že na tebe tvůj bývalý naléhal. Určitě se neurazí, bude tvé rozhodnutí respektovat a počká si na tebe. Jen kluk, který to dokáže, stojí za to.

 

Co sis z předchozích vztahů přinesla ty? Piš do komentářů.15 hlasů
Vaše hodnocení