Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Při každé příležitosti řeším, co svému milému věnovat, čím ho obdarovat a jak mu udělat radost… To je pořád něco – svátek, narozeniny, výročí, Vánoce, Velikonoce, Valentýn, do toho nějaký ten studijní úspěch apod. Když máte jednoho přítele delší d...

Co tvého kluka potěší? Nejlepší tipy na dárky

Dárek pro kluka
zdroj: Thinkstockphotos Dárek pro kluka
aktualizováno 14.12.2014, 00:29 | 14.12.2014, 00:29 | Krasna.cz/kristi /

Při každé příležitosti řeším, co svému milému věnovat, čím ho obdarovat a jak mu udělat radost… To je pořád něco – svátek, narozeniny, výročí, Vánoce, Velikonoce, Valentýn, do toho nějaký ten studijní úspěch apod. Když máte jednoho přítele delší dobu, kde má člověk brát nápady?

Pokusím se vám dát menší inspiraci z vlastních zkušeností…


Plyšák, hrnek, prádlo, svíčka, čokoláda… – typické pro počáteční nejvíce zamilovanou fázi vztahu!

 

Každá holka snad některému svému klukovi toto dala! Já osobně jsem dárky tohoto typu dávala snad každému… Je to univerzální, nikoho to neurazí a potěší to. Plyšák je ideální k Valentýnu, čokoláda na Velikonoce či k svátku a zbytek se hodí k čemukoli dalšímu… Je to fajn, ale nikdo nechce mít od tebe doma (popř. i v práci) plný kredenc hrnků, dvacet velkých plyšáků, zabírajících tři čtvrtiny postele, dva kila čokolády asi tvůj přítel taky každoročně nesní… Hledejme tedy další možnosti…


Oblečení a kosmetika? To není vždy „šťastné řešení“

 

Oblečení a kosmetika patří do spotřebního zboží, každý to používá, ač kluci a muži si většinou v těchto věcech zdaleka tak nelibují jako jejich slečny.

 

V případě oblečení je třeba dobře znát nejen styl oblékání, ale i konfekční velikost (také její „abnormálnosti“ – širší ramena, svalnaté ruce apod.), abychom si nezpůsobily ostudu malým nebo příliš velkým kouskem. Buď by přítel nabyl dojmu, že ho vidíme jako „malého chlapa“ anebo jako tlusťocha.

 

Pro kosmetiku je dobré znát vkus přítele, typ jeho vlasů a také jakou kosmetiku běžně používá. Vodou po holení asi neoslníš muže s plnovousem a přírodní typ asi nebude zrovna dvakrát odvázán z gelu na vlasy. Většinou je dobré věnovat sprchový gel, šampon, antiperspirant či toaletní vodu. Ale pozor. Když muži věnuješ jakoukoli kosmetiku, může to brát jako náznak toho, že ti zrovna nevoní. Vůně také nemusí příteli vyhovovat, v nejhorším případě se můžeš třeba trefit do vůně a vkusu jeho otce či dokonce dědečka, což je velmi ošemetná situace.


Dle mého úsudku jsou tyto dárky velmi problematické a je lepší se jim vyhnout. Vymyslet se přeci dá i spoustu dalších atraktivních dárků, se kterými nemáš co pokazit.

 


Zaměř se na to, co ho zajímá… A JE TO!

 

Po jisté době ve vztahu s klukem sama zjistíš, oč se tvůj milý zajímá, čím se zabývá ve volném čase, z toho se dá pěkně vycházet! Je-li například nadšený fanoušek nějakého týmu, potěší ho dres, podepsaná fotografie nebo lístky na utkání. Pokud chodíš s nadšeným sportovcem, zkus nenápadně od něj či jeho kamarádů zjistit, co mu do výbavičky chybí – potápěčské brýle a nové plavky jistě potěší každého vodomilce, naopak brýlemi „na lyže“ a pořádným kulichem potěšíš milovníka zimních sportů… Outdooristu a cestovatele potěšíš kvalitním funkčním oblečením, kvalitní mikinou a třeba i novými „vymoženostmi“ v outdoorovém světě – nafukovací karimatkou, samovysoušecím ručníkem apod.


Nezajímá se o sport? Pak sonduj dál a můžeš zjistit, že chodíš s nadšeným čtenářem, vášnivým luštitelem křížovek a sudoku, karetním mistrem, hudebníkem, milovníkem dobré hudby nebo zelených čajů… Dárky se potom vymýšlí už poměrně snadno a každého něco takového baví.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

7 nejlepších dárků pro kamarádku k narozeninám
Vytvoř originální dárek!
Víš, jakými dárky obdaruješ své blízké?


Věnuj sebe samu!

 

Tato rada je pro odvážné a asi i vyzrálejší slečny… Jde však o velmi levnou variantu dárku. Přítel jistě ocení tebe nahou nebo v pěkném prádle a nějaké to romanticko-erotické překvapení…
Samozřejmě pak můžeme brát v potaz méně odvážnou, zato více trvanlivou variantu – věnovat mu svou fotku v rámečku, na polštáři apod. Můžeš se nechat taky profesionálně nafotit či nakreslit a následně to příteli věnovat, ovšem to už je finančně poměrně náročné.


Poslouchej ho, nebo se jednoduše zeptej

 

Každý se někdy i nevědomky zmíní o tom, že by něco potřeboval nebo si něco přál. „Chybí mi pořádný korblík na ranní kafe.“ „Tento batoh musím vyměnit, až na to budou peníze.“ „Přál bych si hodinky s vodotryskem.“ „Slyšel jsem, že to nové CD kapely XY je dobré.“ … Takovouhle větu občas nevědomky vypustí z pusy každý. Tak proč se neinspirovat právě takto?


Druhou možnost jistě všichni známe z domova: „Tak co si přeješ letos k narozeninám?“ Tato věta sice zní dost otřepaně, ale když není zbytí, trochu ji přeformuluj a máš vyhráno… Třeba se sama podivíš nad přáním svého přítele.


Dárečky pro společné prima chvilky

 

Čím si zpříjemníte společný večer nebo celý den? Piknik v parku, láhev vína a svíčky na večer, pěna v koupeli, desková hra, čokoláda na tělo, masážní olej a masážní pomůcky anebo ještě něco dalšího?

 

Co si spolu zahrát? Inspiruj se ve videu.

 


Věnuj mu zážitek, na který nezapomene

 

Ne nadarmo se říká, že co člověk jednou zažil, to už mu nikdo nevezme, ani neukradne… Zážitky patří mezi velmi krásné a opravdu nezapomenutelné dárky, ovšem ušetřit se na nich opravdu nedá. Hodí se především pro velké události – výročí ve vztahu, životní jubileum, pokořené státnice apod.


Zážitků je mnoho druhů a každý si přijde na své. Pro představu uvádím asi ty nejvíce populární:


1) Kultura jako věčný a nestárnoucí evergreen – lístek na týdenní festival, velký koncert jeho oblíbené skupiny nebo snad do lóže v Národním divadle? Samozřejmě se dají najít i levnější alternativy, jako je běžné představení v divadle, menší koncert nebo lístky do kina…


2) Pro drsné muže – let vrtulníkem, jízda ve Ferrari nebo v tanku, motokáry, řízení letadla nebo lodi, windsurfing…


3) Adrenalin až do uší – co takhle tandemový seskok, zorbing, bungee jumping, vodní lyžování nebo jízda na skútru?
 

4) Pro gurmána – prima večeře v nóbl podniku ještě nikoho neurazila, vybrat si můžete ze široké škáry různých podniků – restaurace v pivovaru nebo rovnou v oblacích (hit letošních gurmánských zážitků), drsné hospody z dob pravěku či středověku, nebo jen degustace vín ve sklípku… Zde je nepřeberné množství možností, kam jej vzít na romantickou večeři, aby si užil gurmánský požitek!

 


5) Relax a odpočinek pro vás oba – každý se někdy cítí unaven, proto den strávený odpočinkem např. v lázních nebo nějakém wellness centru občas ocení i muži. Masáž, peeling, společná romantická koupel či sauna jsou prima tipy z tohoto oboru. Muži jistě ocení především pivní či vinné koupele, kde je samozřejmostí konzumace daných nápojů. Nejde o levnou záležitost, ale zde jsou velmi vstřícné nejrůznější slevové portály, jen pozor na podvody, v tomto je třeba být na pozoru!


6) Dovolenka či jen krásný víkend někde spolu – zde je výběr asi největší! Zarezervuj pobyt v ČR či v cizině, výběr záleží na vašem osobním vkusu a preferencích, může jít o zajímavé město, hory, pobyt u moře, v lázních, poblíž lyžařského střediska, či velkého akvaparku… I zde můžeš vsadit na slevové portály, pokud budeš opatrná…


Vsaď na osobitost a originalitu

 

Pokud už ti dochází nápady a jsi úplně vyčerpaná, zbývá jediné! Vsaď na svou či cizí originalitu a vytvoř příteli speciální dárek jen a jen pro něj! Přáníčko jistě zvládneš vyrobit, popřípadě na něj můžeš použít vaše společné fotky… Inspirace je všude spousty!


Další originální možností je využít šikovnosti a ochoty umělců, kteří běžně prodávají na internetu. Můžete tedy například nechat vyrobit svíčku, triko, polštář či jiný předmět s osobním věnováním, např. „Ke třetímu výročí s láskou Tvá beruška“…

 

Zajímavý svícen mu můžeš vyrobit sama. Mrkni do videonávodu.

 

 

Tento podrobný průvodce ti může pomoci nejen při vymýšlení a shánění dárků pro tvého milého, ale můžeš se jím inspirovat i pro dárky v rodině, pro kamarády a kamarádky… Fantazii se meze nekladou.

 

A co ty, máš nějaký speciální tip na dárek, který se ti osvědčil? Poděl se v komentářích!15 hlasů
Vaše hodnocení