Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš svou první sexuální zkušenost teprve před sebou? Pak se zřejmě trochu obáváš, aby to bylo příjemné a bez bolesti. Prozradíme ti, proč první milování někoho bolí, a jiného ne, a jak můžeš bolest nejsnáze obejít.

Čtenářky radí, jak na to, aby tě tvoje poprvé nebolelo

aktualizováno 14.04.2012, 00:00 | 14.04.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Máš svou první sexuální zkušenost teprve před sebou? Pak se zřejmě trochu obáváš, aby to bylo příjemné a bez bolesti. Prozradíme ti, proč první milování někoho bolí, a jiného ne, a jak můžeš bolest nejsnáze obejít.

O prvním milování jsme tady na Krásné už několikrát psali, protože je to pro každou dívku významný okamžik, kterému věnuje dost pozornosti. Tentokrát jsme vyzpovídali přímo naše čtenářky, aby se svěřily, jaké bylo jejich poprvé. Ano, je každé jiné, ale z příběhů ostatních se můžeš poučit a inspirovat.

 

Lucka: "Bylo mi 18 a vůbec nic jsem neřešila, brala jsem antikoncepci a jednoho dne to prostě přišlo a bylo to moc hezký, všechno šlo dobře. Také si myslím, že v tom hodně hrál roli můj věk, proto se vyplatí nic neuspěchat. Dnes už je mi 24 let a jsme spolu stále."

 

Co si z toho vzít? Rozhodně se vyplatí sex neuspěchat. Nejde jen o tvůj věk, ale i psychickou vyzrálost a určitou vyzrálost vašeho vztahu. Když se cítíš připravena a máš pocit, že ve vašem vztahu už na to přišel čas, pak spousta pochybností a obav jednoduše zmizí.

 

Marcela: "'Aby tě tvoje poprvé nebolelo.' Až na to, že to prostě bolí. :) Někoho ano, někoho ne. Mně se to povedlo až potřetí, bolelo to šíleně. :) V mých 16 letech a nelituji, s přítelem jsme spolu do teď."

 

Co si z toho vzít? Proč to někoho bolí a někoho ne? Nebolí ani tak protržení panenské blány, to nejspíš ani neucítíš, jako pronikání staženým svalstvem. Co proti tomu zabírá? Prostě nebýt stažená. Je potřeba se uvolnit psychicky i fyzicky, nikam nespěchat a v případě nedostatečného zvlhčení lubrikovat (lubrikovaným kondomem, lubrikačním gelem, v případě nouze slinami).

 

 

Nikola: "Člověk si to poprvé hezky plánuje, sní o tom, a stejně to většinou dopadne úplně jinak. A v tom je ta dokonalost. Já chtěla prince na bílém koni, romantickou hudbu a svíčky. A nakonec jsem to dělala na dovče v Mexiku s místním klukem, kterého jsem ani neznala, v malém zapadlém hotýlku bez svíček a s lahvovým pivem. A nelituji toho, aspoň to nebyl tuctový zážitek. :) A co se bolesti týče, asi jsem měla štěstí, protože mě to skoro nebolelo. Ale to je asi hodně individuální."

 

Co si z toho vzít? Když si všechno předem vysníš a namaluješ, a pak se to neodehrává podle tvého scénáře, jsi z toho jen zaskočená a zklamaná. Nechej tomu volný průběh. Klidně to může přijít úplně nečekaně. Pokud ale do postele skočíš s někým, koho moc neznáš, nikdy nezapomínej na ochranu.

 

Suzanne: "Je mi 20, mé poprvé proběhlo kousek po mých osmnáctinách. A nemám pocit, že bych o něco přišla. Ani nemám pocit, že je dobré se na to nějak připravovat psychicky. Pokud je člověk připravený do toho jít sám o sobě, nemá potřebu se stresovat tím, jaké to bude, jak to bude bolet, jak to bude krásné/špatné. Mně to nebolelo, ani to nebylo sedmé nebe... Prostě poprvé."

 

Co si z toho vzít? Trumfují se spolužačky, která o to přišla dřív? Nevěř všemu, co říkají, polovina z nich si určitě vymýšlí. Není nic špatného na tom, když si na své poprvé počkáš, až když se na to skutečně cítíš připravena. A že to hned napoprvé není vždy úplně dokonalé? Vzpomeň si na svou první jízdu na kole. Určitě ti to nešlo, byla jsi z toho nervózní, ale po chvíli jsi chytla balanc a už to šlo. A jak sis pak užívala ten opojný pocit. S milováním je to stejné. Přes trochu neohrabané začátky se procvičíš k povznášejícímu zážitku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Aby tě tvoje poprvé nebolelo
Připrav se na svoje poprvé
Sex – už jsi připravená?
Aby to poprvé bylo na jedničku

 

Sisi: "První sex jsem měla před pár dny. Už jsem věděla, že jsem připravena. Ze začátku to strašně tlačilo, ale nic víc. A pak už to bylo úplně v pohodě. Je to jen o uvolnění. A o tom, jestli to opravdu chceš... ;-) "

 

Co si z toho vzít? Než do tebe tvůj kluk pronikne, dostatečně dlouho se spolu jen mazlete, připravujte se na to, co přijde. Je třeba, aby ses tam dole dostatečně uvolnila, otevřela a zvlhla. K tomu ti může při předehře pomoct i rukou nebo ústy. Až do tebe začne skutečně vstupovat, pouštěj ho pomalu, vždy jen o kousíček hlouběji a zase ať se lehce odtáhne. Postupně se uvolníš a rozevřeš a žádný tlak nebo bolest už neucítíš.


Snow-lady: "Poprvé to bylo v mých 17-ti letech (je mi 23). Byla to první láska a dva pokusy se nepovedly, ale na potřetí to vyšlo a vůbec to nebolelo. Ale zas mi to nepřišlo jako něco úžasného. To až po dalších asi 10-ti milováních jsem začala sex prožívat naplno. Pár sexuálních partnerů jsem měla, ale až když jsem našla současného přítele, tak mi to připadalo jako pravé "poprvé". Nevím, čím to je, ale rázem jsem na ty ostatní milence zapomněla. A ne proto, že by byli špatní milenci, ale asi proto, že to nebyla láska, ale jen sexuální přitažlivost."

 

Co si z toho vzít? Možná si z prvního, ale i druhého, třetího nebo pátého milování neodneseš úplně nejúžasnější prožitky. Nevzdávej to. Uč se vnímat své tělo, zkoušejte to s přítelem jinak, postupně se propracuješ k skutečné slasti.

 

Poprvé

 

Verča: "Nesouhlasím s tím, že to napoprvé stojí za prd. Záleží na okolnostech a na tom, zda k tomu dojde s někým, koho opravdu milujete. Je lepší upozornit partnera na fakt, že jste panna. S mým přítelem jsme z toho udělali událost. Pečlivě jsme se na to připravili, všechno nachystali. Bylo to na moje narozeniny. Přítel byl o deset let starší, takže zkušenější a už věděl, jak na to. Samozřejmostí byla dlouhatánská předehra s masáží, i orgasmus jsem si prožila. I když byl přítel velmi něžný, dost mě to bolelo, ale přesto to bylo jedno z mých nejlepších milování. Mazlili jsme se ještě dlouho potom, prostě super. Nebyla jsem šťastná proto, že to mám za sebou a nejsem jediná panna v okolí (jak je teď velkým trendem, mě bylo 18). Byla jsem ale šťastná, že jsem to prožila s mužem, kterého miluji a mohla jsem mu dát to nejcennější, co jsem měla. Zní to staromódně a nejedna z vás teď ohrnuje nos, ale je to lepší, než o to bezhlavě přijít s někým odvedle. Opravdu je to to nejcennější, co už nikdy mít nebudete."

 

Co si z toho vzít? Za své panenství se nestyď. Rozhodně to netaj před svým klukem, i když víš, že je starší a zkušenější. Rozumný kluk si takového daru bude vážit a hlavně – bude k tobě přistupovat citlivě, bude ti to chtít udělat nezapomenutelně krásné.

 

Adio: "Sex si člověk na poprvé neužije, na poprvé to stoji totálka za prd. Ale potom - čím je to častěji, tím si teprve člověk začne užívat sex - vyloženě užívat."

 

Co si z toho vzít? Někdo to má už napoprvé hezké, spousta holek si spíš odnese takovou zkušenost, že je to – prostě – divné. Ale praxí se to pak o tisíc procent zlepší.

 

Radka: "Když si vzpomenu na sebe před 2 lety, kdy jsem byla ještě panna, tak jsem nic takového radši ani nečetla. A myslím, že jsem udělala nejlíp. Našla jsem si přítele, který měl své poprvé už za sebou. Byl velice něžný a vše bylo suprové. Nehrotili jsme polohy, ale půl hodinku jsme řádili..:) Dokonce předtím byla i lahvinka sektu, jahůdky, svíčky a tlumená hudba. Pěkně po společné koupeli a v pelíšku. Ne jako kamarádky, které v mládí pospíchaly a přišly o to ve stanu či na diskotéce. Nejjednodušší rada je, počkat až si budete stoprocentně jisté....Jsem šťastná, že jsem si počkala do svých 19-ti let. Protože mám stále svého prvního vyvoleného a doufám, že první bude i ten poslední. Ale to už by bylo jiné téma..."


Co si z toho vzít? Tyhle příběhy pro tebe mají být inspirací, ale odneseš si z nich hlavně jedno – že každá z nás své poprvé prožije jinak. Nestresuj se tedy zaručenými návody a historkami kamarádek. Až to přijde, vyplatí se jednoduše "vypnout" hlavu a užívat si to. Ať je tvé poprvé co nejkrásnější.9 hlasů
Vaše hodnocení