Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Které vztahy vydrží nejdéle? Výsledkům nové studie se určitě zasmějete.

Důležitá maličkost ve vztahu, která zajistí, že vám to vydrží

Láska
zdroj: Getty Images Láska
aktualizováno 26.01.2019, 00:00 | 26.01.2019, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Které vztahy vydrží nejdéle? Výsledkům nové studie se určitě zasmějete.

To, že smích léčí, je stará známá věc. Ale věděli jste, že humor výrazně ovlivňuje i délku trvání vztahů? Zdá se logické, že vztah, ve kterém se spolu oba partneři často smějí a baví se, může vydržet déle. Teď jsou na to konečně i vědecké důkazy!

 

Rozsáhlý výzkum provedla Kansaská univerzita a vědci analyzovali 39 studií, do nichž se zapojilo více než 150 tisíc respondentů. Výsledky ukázaly zajímavý fakt - smysl pro humor nemá žádný vliv na úspěšnost jednotlivce v partnerském vztahu a nepředstavuje záruku štěstí v lásce.

 

Nyní byste si mohli říci, že si v článku totálně protiřečíme, ale to jen proto, že jsme zmínili zatím jen jednu část výzkumné studie. Projekt se na problematiku zaměřil komplexně a z jeho výsledků jasně vyplývá, že zaručeným receptem na dlouhý, spokojený vztah je to, pokud se partneři na zábavě podílejí společně a vzájemně vytvářejí humorné situace, při kterých se zasmějí oba!
Nejde tedy o to, být komik a umět partnera pobavit sám, ale najít si styl zábavy, která připadá zábavná vám oběma a tou trávit společně svůj čas.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jak dlouho má tvůj vztah šanci vydržet?
Vztah se spolužákem: Největší PRO a PROTI
Tajemství vztahu, který vydrží NAVŽDY!

 

"Hravost mezi partnery je důležitým komponentem, který dělá vztah stabilnějším. Pravidelný vzájemný smích je důležitým signálem romantické přitažlivosti," cituje Daily Mail profesora Jeffreyho Halla.

 

Neshody
(Foto: Getty Images)

 

Vědci doporučují i to, aby si partneři dokázali vystřelit jeden z druhého, což také posiluje vztah a jeho délku. Zároveň však varují, že tento druh humoru nesmí být zákeřný, neměl by zraňovat a zaměřovat se na ponižující podpásovky. To už indikuje závažné problémy ve vztahu.


Pozor také, ať svůj protějšek nezraňujete před jeho kamarády nebo lidmi, kteří jsou pro něj důležití. A také bacha na citlivá témata, kterým se dotyčný jen těžko dokáže zasmát – třeba když řeší svou výšku nebo váhu, raději tento fakt neznevažujte v pokusu o laciný humor, může ve skutečnosti niterně zabolet.
 

Na závěr tedy už jen jedna rada - smějte se spolu a budete dlouho šťastní!0 hlasů
Vaše hodnocení