Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolikrát za život se může člověk doopravdy zamilovat? Čeká osudová láska na každého z nás? A co dělat, když máš pocit, že jsi ji už našla, ale bohužel také ztratila?

Existuje osudová láska?

Polibek
zdroj: Thinkstockphotos Polibek
aktualizováno 21.11.2017, 00:15 | 21.11.2017, 00:15 | Krasna.cz/trm

Kolikrát za život se může člověk doopravdy zamilovat? Čeká osudová láska na každého z nás? A co dělat, když máš pocit, že jsi ji už našla, ale bohužel také ztratila?

Osudová láska je krásná idea, kterou nás krmí literatura i romantické filmy. Jako dospívající slečny o ní sníme všechny, s každým dalším neúspěšným vztahem se ale stále více ptáš, zda skutečně ten Pravý někde čeká a zda máš šanci ho vůbec potkat.

 

Ve filmech zpravidla hlavní hrdinka pozná svůj osudový protějšek na první pohled. Osudový muž je totiž pro svou vyvolenou schopen obětovat cokoli a "páchá" jeden neuvěřitelný kousek za druhým. Přejede kvůli ní polovinu planety, vzdá se své práce, přátel, dosavadního života, vrhá se do nebezpečných situací... Co by neudělal pro lásku? A která žena by takových gestům odolala? Nakonec je z toho dokonalý happy end.

 

Jenže nežijeme v hollywoodském slaďáku, ale v realitě, která je mnohdy velmi neprůzračná. Co se vztahů týče, tak občas i pěkně škodolibá. Osudový muž, pokud vůbec existuje, nám dlouho uniká, a místo něj se o nás zajímají jen budižkničemové, kteří sice z počátku vypadají jako to-by-mohl-být-konečně-on, ale brzy vyjde pravda najevo, a my z nevydařeného vztahu prcháme se zlomeným srdcem a pokaženými ideály.

 

Naštěstí jsou tu naše kamarádky, maminky a nespočet dalších slečen a žen, které svou spřízněnou polovičku nalezly, a jejichž životní příběh je pro nás dostatečnou motivací k tomu, abychom nepřestávaly snít. O partnerovi, který tě bude zcela milovat, o vztahu, který bude plný lásky, porozumění, vášně, magického spříznění vás dvou, a naprostého štěstí.

 

 

Jenže i takový naoko šťastný vztah může mít své mouchy, nebo se za pár let (měsíců, týdnů) může ošklivě proměnit a skončit. A co pak? Máš věřit tomu, že on byl tvou osudovou láskou? Proč to s ním tedy nevyšlo? Nepotkali jste se ve správný čas, nebyli na takovou sílu připraveni? Svede tedy osud vaše cesty v budoucnu znovu dohromady? Nebo už sis toho svého jednoho jediného "odžila" a na další lovestory podobných rozměrů nemáš nárok?

 

Popravdě... Co to vlastně osudová láska je? Je to vztah tak intenzivní, že na něj nemůžeš zapomenout. Jenže, proč by takový měl být jen jeden jediný? Určitě se nedá zapomenout na vztah první, nejdelší, nejintenzivnější (ať už v jakémkoli slova smyslu), na vztah s partnerem, se kterým si nejvíce rozumíš. Někdo najde tohle všechno v jediném protějšku, jinému se to rozmělní do několika více či méně úspěšných vztahů, a pak je těžké určit, který z nich měl k osudovému nejblíže.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pravá láska? Odhal ji do minuty
TEST: Je to pravá láska?
Proč jsi ještě nenašla toho pravého?

 

Kolik jsi zažila vztahů tak silných, že tě z toho až mrazilo? V kterých jsi byla doopravdy až po uši? Kolik jsi měla partnerů, na které ses mohla spolehnout, kterým ses mohla s čímkoli svěřit, o které ses mohla opřít? S kolik z nich jste měli podobné zájmy, sny a životní cíle? Za kterého ze svých lásek bys dala ruku do ohně, a víš, že on by udělal totéž?

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Příběhy čtenářek doma.cz

PŘÍBĚH LÉTA: Láska na první pohled. Třásla se mi kolena!
Příběh Květy (51): Po velkých útrapách se vdává za první lásku
PŘÍBĚH LÉTA: Vzpomínky na vzrušující letní lásku

 

Hodně určitě záleží na přístupu. Když jsi otevřená, zdravě "naivní" a dokážeš si užívat života a toho, co ti dává, plnými doušky, můžeš vnímat většinu svých partnerů jako osudových. Pokud jsi naopak rozená pesimistka, od každého a od všeho čekáš vždy jen to nejhorší a vždy ostražitě očekáváš zradu, osudová láska ti proteče prsty, ať se dotyčný snaží, jak chce.

 

V lásce více než v čemkoli jiném platí, že osudu je potřeba jít naproti. Nemůžeš doufat, že když budeš pěkně čekat, že ti osud jednoho dne tvůj ideální protějšek naservíruje až pod nos. Musíš si ho zasloužit. Jít mu vstříc, i když je to někdy cesta trnitá, bolavá a lemována milostnými pokusy a omyly. Jen tak si pak toho Pravého dokážeš vážit a jeho kvality skutečně ocenit.

 

Co si o osudové lásce myslíš ty? Zažila jsi ji? Věříš na ni? Poděl se o svůj názor v komentářích.3 hlasů
Vaše hodnocení