Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neřadíte-li se právě mezi šťastně zadané, máme pro vás tip, kde se velmi pravděpodobně snadno seznámíte. Právě v červenci se to tu lidmi, toužícími po nalezení ideálního protějšku, jen hemží.

Hledáte lásku? Tohle MUSÍTE STIHNOUT do konce července

Letní láska
zdroj: Thinkstockphotos Letní láska
aktualizováno 20.07.2018, 00:00 | 20.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Neřadíte-li se právě mezi šťastně zadané, máme pro vás tip, kde se velmi pravděpodobně snadno seznámíte. Právě v červenci se to tu lidmi, toužícími po nalezení ideálního protějšku, jen hemží.

Letní dny nahrávají seznamování a tak není překvapením, že první prázdninový měsíc zaznamenávají zvýšenou pozornost i nejrůznější seznamovací weby a randící mobilní aplikace. „Poslední týden v červenci nám vzrůstá počet mobilních uživatelů o rovných 100 %,” potvrzuje Michael Hovorka, zakladatel online seznamky Yellobar.com. Je to i z toho důvodu, že chtějí mít s kým trávit svůj volný čas a letní dovolenou.


Slunné počasí a prodloužený den motivuje uživatele k hledání nových přátel, známostí pro trávení volného času i nových partnerů pro vážný vztah. Seznámit se můžete i na svých prázdninových toulkách: ať už hledáte prázdninové povyražení, nebo jen nové místní přátele, kteří vás destinací provedou lépe než knižní průvodce. Online seznamky (jako třeba Yellobar nebo Tinder) a aplikace dnes umožňují geolokační omezení hledání, takže můžete hledat případného partnera v oblasti, kde se právě nacházíte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 kroků k tomu, abys dala sbohem své letní lásce
Tak tohle zná každá NEZADANÁ holka! Poznáváš se v tom i ty? GALERIE
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kde se dá zaručeně seznámit?

 

Kdy na úspěšný flirt?

 

V průběhu léta se podle odborníka na seznamování uživatelé nejčastěji seznamují v brzkých ranních a ve večerních hodinách. Seznamování na internetu začíná v létě už 8. hodinou ranní, po aktivně stráveném dni pak vzrůstá potřeba najít novou lásku kolem 19. a poté kolem 21. hodiny: „Hlavním časem pro seznamování však i v létě zůstává 19. hodina, kterou můžeme označit za vrchol online seznamování. V tento čas je ostatně i nejvíce nových registrací,” doplňuje Michael Hovorka.

 

 

Láska z internetu? Stydět se za ni už nemusíte

 

Dřív se lidé styděli přiznat, že si partnera našli na seznamce. Jenže jak trávíme na internetu, sociálních sítích a v mobilních aplikacích stále více času, vytrácí se tato negativní konotace. Přes internet a mobil komunikujeme s přáteli, bavíme se, hledáme zábavu, tak proč tu i nerandit?

 

 

Ve Spojených státech americkými se online seznamuje každý desátý Američan, i Češi stále více hledají nového partnera právě na internetu. Seznamky stabilně nejvíce využívá věková skupina ve věku 25–45 let, dále lidé s vysokoškolským vzděláním a ti z větších měst. „Jejich motivace začít hledat lásku online není překvapivá: nižší možnosti seznámení off-line, velká pracovní zaneprázdněnost a touha seznamovat se efektivně,” vysvětluje psychoterapeutka Markéta Šetinová z ModerníLáska.cz.

 

Mimochodem, léto je až druhým nejsilnějším obdobím, kdy se uživatelé seznamovacích aplikací a webů snaží najít partnera. Jedničkou je čas kolem Vánoc: předvánoční chvíle vyvolávají u osamělých lidí smutek a rozhýbou je k aktivitě, rovněž novoroční předsevzetí ženou na seznamky davy nových uživatelů.0 hlasů
Vaše hodnocení