Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vyhlédla sis super kluka. Vypadá dobře, je vtipný, okouzlující, dokonalý adept na tvého kluka. Jenže – zatím neví, jak jsi skvělá a že byste se k sobě mohli hodit. Jak s ním začít hovor a o čem se s ním bavit, aby už po tobě nepřestal toužit?

Jak (a o čem) začít mluvit s klukem?

Zamilovaná do spolužáka
zdroj: Thinkstockphotos Zamilovaná do spolužáka
aktualizováno 07.06.2014, 13:25 | 07.06.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Vyhlédla sis super kluka. Vypadá dobře, je vtipný, okouzlující, dokonalý adept na tvého kluka. Jenže – zatím neví, jak jsi skvělá a že byste se k sobě mohli hodit. Jak s ním začít hovor a o čem se s ním bavit, aby už po tobě nepřestal toužit?

Chceš získat kluka, kterého sis vyhlédla? Má na to vliv celá řada faktorů. Mnohem důležitější než vzhled nebo dokonalý ohoz je ale dojem, který v něm vyvoláš. Ten se skládá z celé řady věcí, počínaje tvou náladou, otevřeností, sebejistotou a tím, co a jak říkáš.


Než před klukem otevřeš pusu, promysli si, jakými řečičkami se ho pokusíš ulovit. Na tohle totiž dojela už celá řada holek před tebou. Tvůj projev není jen o obsahu slov. Co si ohlídat?


Řeč těla


Řeč těla je do značné míry dána podvědomě. To, jak gestikuluješ, jak se tváříš a jaký postoj zaujímá tvé tělo vůči tomu jeho, nedokážeš zcela vědomě ovlivnit. Může to o tobě ovšem prozradit víc, než bys mohla chtít. Jsi z něj nervózní? Dlouho jsi nebyla na rande a s klukama máš minimální zkušenosti? Pokud budeš myslet právě na to, budeš v křeči a tvé tělo to bude vyzařovat. Uvnitř se nebudeš cítit příjemně a tvůj protějšek to bohužel vycítí. Nestresuj se zbytečně a nemaluj si hned katastrofické scénáře vašeho rande. Raději se zkus uvolnit a soustřeď se na svůj objev.


Zrcadlení


Chceš se uklidnit a naladit na příjemnější chod rande? Když jsi s někým na stejné vlně, podvědomě začneš zrcadlit jeho pohyby. Sedí s nohou přes nohu a levou rukou si podpírá bradu? Když jste zaujati hovorem a je vám spolu dobře, brzy zaujmeš stejnou polohu. Nevědomky! Zkus to obráceně. Trochu vám vázne řeč? Zaujmi podobnou polohu, jako má on a zaveď řeč na nějaké nekonfliktní téma. Měl by k tobě cítit větší důvěru a pohodu.


Oční kontakt
 

Ať spolu mluvíte o čemkoli, musí mít pocit, že ho posloucháš a že se s ním nenudíš. Pokud ti jeho hovor připadá zajímavý, udržuj oční kontakt a občas souhlasně přikývni. Vyvoláš v něm dojem zaujaté posluchačky. Ale pozor. Nehypnotizuj ho pohledem bez přestávky, to leckoho znervózní. Když mluvíš ty, nevadí, když se zamyslíš a pohled se ti sám zvedne jakoby nad něj. Těkáním očima po místnosti v něm ale moc dobrý pocit nevzbudíš.

 


Dýchej
 

Pokud jsi nervózní, soustřeď se na svůj dech. Ten by tě totiž mohl snadno prozradit. Nervozitou se zajíkáš, zadýcháváš, zakuckáváš, chvěje se ti hlas? Chceš se toho zbavit? Hluboce se nadechni a vydechni, klidně několikrát, a soustřeď se na pomalé plynutí dechu. Zharmonizuje a zklidní to tvou mysl. Zpomalí to i tok tvé řeči, což jistě není na škodu. My holky totiž máme občas tendenci chrlit ze sebe informace s kadencí kulometu. :-)


Příznaky nervozity
 

Co děláš, když jsi nervózní – a to nejen na rande? Pohupuješ nohou? Klepeš prosty do stolu? Koušeš si dolní ret nebo namotáváš pramen vlasů na prst? Určitě víš, co sedí přesně na tebe. Přišlo to na tebe během rande? Zakaž si to! Vlasy si stáhni do culíku, rty přetři chutným leskem, ruce polož do klína, dej si nohu přes nohu. Udělej vše pro to, abys předešla projevům nervozity. Jistě nechceš, aby ji na tobě poznal.


Mluv-te
 

Kolik je vás na rande? Dva? Tak byste měli mluvit oba. A to zhruba napůl. Jestli jsi kecka, ohlídej se, abys dala prostor i jemu. Je-li naopak on ten, kdo si bere většinou slovo, zahoď stud a také se projevuj. Jinak hrozí, že rande skončí a on nebude vědět o jediné věci, která by ho na tobě zaujala, protože si prostě neurveš prostor pro to, o sobě něco říct.

 


O čem mluvit?

 

Mnoho holek se bojí, že nebude vědět, o čem se bavit. Ale proč? Dokážeš se bavit s kamarádkou, i kamarádem klukem, se svou ségrou, mamkou… Tak proč by měl on být výjimka?

 

Na rozehřátí:

 

- Začni mluvit třeba o tom, co se ti ten den stalo. Nenadávej a nebuď kritická, ať z tebe nezíská dojem, že jsi moc velká negativistka. Ani se neshazuj nebo nevysmívej druhým, tím bys u něj také klesla.
- Můžete mluvit o místě, kde se zrovna nacházíte. Vybral podnik on? Zeptej se ho, jak často tam chodí, jaké jídlo mu tady chutná (v restauraci) nebo jestli tu hraje dobrý DJ (v klubu).
- Zeptej se ho, jaký měl den. To je skvělý odrazový můstek – může mluvit o škole, zájmech, má toho dost na výběr. Tvá otázka nezní vyzvídavě, ale hned se o něm můžeš leccos dozvědět.

 

Poslouchej a navazuj. Když začne hlouběji mluvit o nějakém tématu, doptávej se, vnímej ho. Je nesmysl utéct a utnout ho úplně jinou otázkou. To ho znervózní.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč ještě nemáš kluka?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: O čem před námi nikdy nemluv
Než na to vlítnete, mluvte!

 

Klasická témata


Můžete se bavit o škole, plánech do budoucna (další studium a povolání, cestovatelské plány), sourozencích, koníčcích, zvířatech, která máte, o městě, kde bydlí, hudbě, kterou poslouchá, oblíbených sportech a osobnostech, o filmech, které v poslední době viděl. To jsou témata, ke kterým má každý co říct a bez problému se o nich rozpovídat.


O čem nemluvit?


Existují témata, která se na první rande moc nehodí. I když tě podobné otázky svrbí na jazyku, nechej si je raději až na (mnohem) později.


- Negativní témata: nestěžuj si na nemožné rodiče, učitelku, co si na tebe zasedla, spolužačky, co tě šikanují, ani na naše nemožné politiky. Na rande se chce bavit, strávit ho příjemně, ne z tebe dostat depresi.
- Drby: ať už o celebritách a známých osobnostech, tak o tvých známých, které on vůbec nezná – nebo které nedejbože zná a je s nimi v lepších vztazích, než ty.
- O něčem, co ho moc nezaujalo: ustřelit může každý. Začala jsi sáhodlouze vyprávět o svém novém koníčku nebo o zpěvačce, kterou jsi nedávno odhalila, ale jemu to nic neříká a očividně ho to moc nezajímá? Utni to, nějak inteligentně uzavři a změň téma. Nechceš ho přece unudit k smrti. Můžeš se ho například zeptat na jeho oblíbený koníček nebo na hudbu, kterou má právě teď v MP3 přehrávači on.
- Lásky bývalé a budoucí: na rande se nehodí mluvit o tvých bývalých, vyptávat se ho na jeho dosavadní milostné zkušenosti, ale neodhaluj mu ani své plány, které máš s ním. Tohle spousta kluků slyšet nechce, nebo až o dost později, než na prvním rande.


Kdy se uvidíme příště?


Netlač ho na konci rande ke zdi. Pokud se chceš znovu setkat, dej to najevo, ale nenásilně. Navrhni třeba, že v tomhle počasí by byla fajn procházka, navrch s točenou zmrzlinou. Nebo že bys vyrazila na nový film, co jde do kin, páteční koncert apod. Má to být návrh, pokud projeví zájem, dá to najevo sám. Nevyzvídej odpověď rovnou. Kluci nemají rádi, když je k něčemu tlačíme.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 6 věcí, co jste nevěděli o varlatech

Komik má sex, s kým chce! Jak to dělá? Máme VIDEONÁVOD11 hlasů
Vaše hodnocení