Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý kluk, který už není v pubertě, dřív nebo později dá na názor svých rodičů, co se týče přítelkyně. Jak být v očích jeho rodiny tou pravou?

Jak být oblíbená u JEHO rodičů? Vyhněte se těmto častým přešlapům

rodiče a děti
zdroj: Getty Images rodiče a děti
aktualizováno 20.08.2019, 00:00 | 20.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Každý kluk, který už není v pubertě, dřív nebo později dá na názor svých rodičů, co se týče přítelkyně. Jak být v očích jeho rodiny tou pravou?

Myslí to s vámi váš kluk vážně? Pak vás chce pravděpodobně představit rodičům nebo už to dokonce udělal. Dobrý dojem je důležitý a i když třeba první rodinná schůzka dopadla rozpačitě, můžete se to snažit napravit následujícími pokyny.


Nepřehánějte to s malováním


Přestože se vašemu příteli líbí, když nahodíte červenou rtěnku nebo si natočíte vlasy, u jeho rodičů s make-upem spíš šetřete a vsaďte na přirozenost. Někteří starší lidé jsou na přehnané líčení hákliví, zvlášť pokud třeba žijí na vesnici. Vyhněte se tomu, aby o vás říkali, že jste zmalované, to by vám zbytečně ubralo body.


Snažte se přizpůsobit oblečení


Všímejte si toho, jak se váš kluk a jeho rodiče oblékají a alespoň během společných večeří se snažte outfit trochu přizpůsobit jejich vkusu. Zůstat sama sebou je sice skvělé, když ale budete před upjatější rodinou chodit v zaříznutých šortkách, tak moc nezapadnete. Navíc by na vás mohla potenciální tchýně žárlit, že se takhle nakrucujete i před jejím manželem.

 

rodiče a děti
(Foto: Getty Images)


Dárek? Ano, ale...


Často se doporučuje dát rodičům přítele dárek na přivítanou, je ale velmi jednoduché šlápnout vedle. Raději si promluvte s přítelem, jestli by to vůbec bylo vhodné. Snadno byste totiž mohly uvést jeho rodiče do trapné situace, kdyby byl dárek moc drahý nebo byste si naopak nedaly záležet. Získali by třeba pocit, že se nad nimi převyšujete nebo jste koupili jen něco, aby se neřeklo.


Nebuďte závislačky na Facebooku


Když jste s přítelem, sotva kdy oba odložíte mobil? Před jeho rodiči oči od obrazovky odlepte, i kdyby si přítel vedle vás kontroloval sociální sítě každou chvíli. Nechcete přece budit dojem, že právě teď máte mnohem důležitější věci na práci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MY A RODIČE: Až já budu rodič, tohle rozhodně dělat nebudu!
MY A RODIČE: Čím nás nejvíc ztrapňují?
Co rodičům nejčastěji tajíme?


Snažte se u nich nechovat jako doma


Přestože vás přítel vzal domů už několikrát, když tam rodiče nebyli, zkuste si před nimi zahrát na trochu stydlivější. Je neslušné jen tak se zvednout a vzít si něco z lednice nebo jim u nich doma nabídnout, jestli si také nedají vodu. S tím ještě chvíli počkejte, až vás budou lépe znát.


Hledejte společnou řeč


Vyhněte se trapným chvilkám během posezení tím, že se budete zkusit najít společnou řeč. Nepoužívejte sprostá ani moderní slova, kterým by nerozuměli. Obloukem se také vyhněte vyprávěním o svých průšvizích nebo bývalých partnerech. A také nebuďte přehnaně hovorné, pusťte rodiče vaší lásky ke slovu.


Náš tip: Na úsměvné i méně úsměvné potíže s matkou partnera se podívejte ve filmu Příšerná tchýně v sobotu 24. srpna 2019 od 17:20 na Nově. Sympatická Charlie se seznámí s Kevinem, nastěhuje se k němu a později se chystají vzít. Kevinova matka však nechce o syna přijít a spřádá intriky, jak Charlie ukázat v co nejhorším světle. Co všechno vymyslí a povede se jí mladý pár rozeštvat?

 0 hlasů
Vaše hodnocení