Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spousta holek se stresuje kvůli tomu, že jim trvá desítky minut, než konečně dosáhnou orgasmu. Připadají si kvůli tomu divné a myslí si, že jejich kluka určitě nebaví dráždit je tak dlouho. Příště proto raději orgasmus zahrají, než aby byly zase n...

Jak dlouho by vám mělo trvat, než dosáhnete orgasmu?

soulož
zdroj: Getty Images soulož
aktualizováno 28.10.2019, 00:00 | 28.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Spousta holek se stresuje kvůli tomu, že jim trvá desítky minut, než konečně dosáhnou orgasmu. Připadají si kvůli tomu divné a myslí si, že jejich kluka určitě nebaví dráždit je tak dlouho. Příště proto raději orgasmus zahrají, než aby byly zase nervózní z toho, že to stále nepřichází. Mají pocit, že tím svého kluka uspokojí, zároveň ale samy sobě lžou. Jak dlouhá doba je normální k tomu, aby žena dosáhla sladkého vyvrcholení?

Je známo, že většina mužů dosahuje orgasmu rychleji než ženy. Ty k tomu, aby se udělaly, potřebují dokonce dvojnásobek času. To vysvětluje, proč ani sehrané páry nezažijí společný orgasmus. Většina párů souloží po dobu tří až třinácti minut. Jenže zatímco podle výzkumů muž vrcholí už po dvou minutách, žena by potřebovala mít sex o deset minut déle. Ve výzkumech navíc obě pohlaví uvádí, že by si sex klidně prodloužily.


Naštěstí existuje několik způsobů, jak orgasmus u muže oddálit, aby byla i žena spokojená. Pokud potřebujete víc času, řekněte vašemu miláčkovi, ať se naučí orgasmus oddalovat. Stačí, aby si všiml toho, až se bude blížit orgasmu a v ten moment si dal chvilku pauzu. Zpočátku je to sice těžké, ale s trochou tréninku se to naučí a vaše soulož bude delší.


Pomoc mu můžete i vy, budete se však muset v posteli přestat soustředit jen na sebe. Až uvidíte, že se partner blíží orgasmu, stiskněte mu penis u kořene. Tím se trochu odkrví, erekce lehce opadne a vyvrcholení se oddálí.

 

soulož
(Foto: Getty Images)


Není to tak dlouhá doba, jen vám to tak přijde


Mnoho dívek si připadá trapně, když už jejich partner dávno vyvrcholil, zatímco na ně to stále nepřichází. Ať už se je snaží přivést k vrcholu ústy, prsty nebo penisem, čím víc se prodlužuje doba dráždění, tím víc jsou dívky nervóznější. To ale působí kontraproduktivně, když vám začne vrtat hlavou, proč ještě necítíte orgasmus, tak extáze opravdu nepřijde.


Faktory, které rychlost dosažení orgasmu ovlivňují


V tom, aby žena zažila orgasmus, hraje roli spousta faktorů. Zatímco muži umí během sexu vypnout a soustředit se jen na tu jednu věc, ženy stále přemýšlí o svých starostech. A to jim v dosažení orgasmu brání. Také se snadno nechají rozptýlit, vyruší je i pouhé pípnutí telefonu. K dosažení orgasmu je ale potřeba plná soustředěnost!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Orgasmus: když si nejsi jistá, že ho doopravdy máš
Mýty o ženském orgasmu: kazí nám prožívání sexu
Chceš zažít mnohonásobný orgasmus? Cvič!


Nejmocnějším sexuálním orgánem je mozek


Nejen fyziologie, ale také psychologie hraje v sexuálním životě velkou roli, a to u žen i u mužů. Pokud například nemáte na sex náladu, tak je jasné, že budete mít problém vyvrcholit. Zvlášť jestli se partner moc nesnažil vás do té správné nálady dostat.


Abyste dosáhly orgasmu, tak je důležitá i psychická aktivita. Hodně žen dosahuje orgasmu hlavně díky představám a fantaziím. Není tedy pravda, že byste při sexu neměly na nic myslet, zaobírat se lechtivými myšlenkami se přímo doporučuje.

 

orgasmus
(Foto: Getty Images)


Nejste divné, pokud vám dosažení orgasmu trvá dlouho!


Některé odhady říkají, že žena potřebuje k vyvrcholení deset až dvacet minut soustavného dráždění. Pokud je tedy stimulace sexuálních orgánů něčím narušena, není se čemu divit, že to pak trvá déle než půl hodiny. Nevěste však hlavu, pokud vás partner dráždí už dlouho a pořád nic. Je totiž pravděpodobné, že díky tomu bude i výsledný orgasmus o hodně silnější a delší.


Důležité je, abyste se nevzdávaly, pokud to na vás nepřichází. Když se žena ani po několika minutách dráždění neudělá a předstírá to nebo řekne partnerovi, že je to zbytečné a ať přestane, tak si tím pomalu buduje komplex. Jestliže to nedotáhne do konce, i při příští souloži se bude obávat toho, že orgasmus nepřijde nebo se s tím rovnou smíří. Tudy ale cesta k vyvrcholení rozhodně nevede.


Zajímavé objevy


Výzkumy odhalily, že pokud má muž symetrické rysy, tak se tím zvyšuje šance, že s ním bude mít žena orgasmus. Vědci totiž předpokládají, že ženský orgasmus dřív sloužil k tomu, aby žena otěhotněla. Podle vzhledu muže žena poznala, zda má dobrou genetickou výbavu pro její dítě, jestli je zdravý a silný. Pokud vypadal podle jejích představ, žena vyvrcholila a otěhotněla s ním. Jestli tedy máte problém dosáhnout orgasmu, popřemýšlejte, jestli má i váš přítel dostatečně symetrický obličej.0 hlasů
Vaše hodnocení