Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říct klukovi, co cítíš, nebo mu prostě a jednoduše vyznat své city a nehynoucí lásku, je jedna z nejtěžších věcí v životě mladé slečny, co se vztahů týče. Určitě se bojíš: co když tě odmítne, co když se ti vysměje atd. Tak jak tedy na to?

Jak mu dát najevo své city?

aktualizováno 05.04.2011, 00:32 | 05.04.2011, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Říct klukovi, co cítíš, nebo mu prostě a jednoduše vyznat své city a nehynoucí lásku, je jedna z nejtěžších věcí v životě mladé slečny, co se vztahů týče. Určitě se bojíš: co když tě odmítne, co když se ti vysměje atd. Tak jak tedy na to?

Pomaloučku, polehoučku 


Nejdřív se postarej o to, aby o tobě vůbec věděl. Ví, že existuješ? Ne? Tak si na něj sežeň nějaký kontakt, snaž se s ním navázat řeč, poznat ho, říct mu i něco o sobě. Až ho uvidíš klidně ho pozdrav, nebo se ho na něco nevinného zeptej. Slečny, které mají potencionálního přítele na stejné škole, disponují jistou výhodou – můžou navázat řeč na téma učitelé, škola, nebo se klidně mohou vymluvit, že neví, kde je nějaká učebna.


Naznačuj


Než začneš vyznávat lásku, zkus s ním flirtovat, piš si s ním, bav se s ním, zajímej se o něj, dej mu najevo, že víš, kdo je a že pro tebe není jen tak nějaký kluk. Občas kluci potřebují vědět, že o něj máš zájem a povídání, flirt a desítky probraných společných témat ho možná popostrčí kupředu.


Kde, kdy a jak?


Rozhodně mu city nevyznávej před davem spolužáků, před kamarády či někým takovým – budeš určitě ještě víc nervózní a jeho reakce může být naprosto odlišná od toho, jak by zareagoval, kdybyste spolu byli sami. Řekni mu to na místě, kde budete jen vy dva, budete mít dost času na vše, co bys mu chtěla říct, nebo s ním probrat. Vybírej místo, kde se budeš cítit příjemně…

 


Jemná, hezká slůvka


Nemusíš mu okamžitě vyklopit, že ho miluješ celým svým srdcem a chceš ho okamžitě za svého kluka – spíš ho to vyděsí… Používej místo fráze "Miluju tě" raději "Mám tě ráda" – což situaci určitě bude odpovídat více. Nesnaž se to uspíšit – je fajn mluvit k věci a přímo, ale když na něj vybalíš rychlostí dělové koule, jak ho tajně miluješ a jak jsi ho sledovala, nemusí to udělat zrovna dobrý dojem.


Přímá řeč?


Mnohem jednoduší je nechat to na něm, pozvat ho na rande, jít spolu do kina a počkat, jestli se k něčemu nebude mít sám. Třeba tě zkusí políbit - a jestli to zkusí, tak máš po problémech s vyznáváním – udělá to v podstatě za tebe.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:


Jak klukovi vyznat lásku?

Nejlepší místa, kde najít kluka

Kolik partnerů je tak akorát?


Co když odmítne?


Dobrá, je tu samozřejmě tahle možnost… Připusť si, že se to může stát. Musíš v takovém případě zachovat chladnou hlavu, rozhodně před ním neudělej scénu, nesnaž se ze sebe udělat ještě zajímavější. Pokud se toho, že tě odmítne, tak bojíš, na rovinu si řekni, že pokud se aspoň nepokusíš, tak ho třeba „klofne“ jiná, a to by určitě byla škoda. Rozhodně mu lásku nevyznávej, když ti on nedává ani žádné náznaky toho, že se mu líbíš. V takovém případě je totiž pravděpodobnější ta možnost, že tě odmítne. Ne stoprocentně, samozřejmě může být třeba jen přehnaně stydlivý, ale to už musíš poznat ty sama.
 

Je krásné, někomu říct, co k němu cítíš, ale pokud na to doopravdy nemáš odvahu, tak se snaž s ním aspoň navázat komunikaci, třeba se z toho časem vyvine něco více a on i přes to, že mu nic konkrétního neřekneš, pozná, že ti na něm záleží…
 

A na úplný závěr? Kluci nejsou stroje, nejsou ani naprogramovaní – stejně jako holky, i kluci jsou různorodí a jiný kluk = jiný názor. To, co se jednomu líbí, se nemusí líbit dalším klukům. Proto je lepší být přirozená, nedržet se doslovného návodu a občas zkusit zaimprovizovat. :-)


Další články autorky Mersmerize najdeš na prodivky.tomsh.cz.6 hlasů
Vaše hodnocení