Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolikrát se asi ptáš sama sebe, jak poznáš, že jsi připravená udělat ten zásadní krok v životě a začít se sexem. Nikdo si totiž nechce zkazit to své poprvé jen proto, že se do toho hnal moc narychlo.

Jak poznáš, že ještě nejsi připravená na sex

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 07.11.2015, 00:01 | 07.11.2015, 00:01 | doma.cz/roh

Kolikrát se asi ptáš sama sebe, jak poznáš, že jsi připravená udělat ten zásadní krok v životě a začít se sexem. Nikdo si totiž nechce zkazit to své poprvé jen proto, že se do toho hnal moc narychlo.

Upřímně jen ty sama musíš vědět, že jsi připravená, to ti nikdo nemůže přesně říct. Existují ale jisté signály, které by ti mohly pomoci a navést tě správným směrem.

 

Všichni to dělají, tak chceš taky
Jediný důvod k tomu s tím začít je, že to opravdu chceš. Pokud bys to dělala jen proto, že se cítíš pozadu a potřebuješ držet krok s ostatními, tak to nedělej, to rozhodně není dobrý důvod.

 

 

Nemáš vůbec promyšleno jak se budeš chránit
Ochrana, je velice důležitou součástí sexu, pokud se tedy nechceš stát náctiletou maminkou, což není dobrý nápad. Než začneš se sexem, musíš si promyslet, jakou ochranu budeš používat. Zajdi si koupit kondomy, nemusíš se stydět, je to normální a přirozené. Také by sis měla promluvit se svým doktorem o vhodné hormonální antikoncepci.

 

Snažíš se potěšit někoho jiného
Pokud chodíš s klukem, který se tě nenápadně snaží vmanévrovat do toho, abyste udělal ten krok a ty se na to ještě necítíš, ale udělala bys to jen kvůli němu, protože ho nechceš ztratit, tak to nedělej. Pokud mu na tobě záleží, tak si počká, až budeš připravená.

 

Šílíš jen při myšlence na sex
Každý je trochu nervózní z toho mít poprvé sex. Takže, pokud znervózníš při myšlence na sex, je to normální a neznamená to, že bys nebyla připravená. Ovšem něco jiného je, když při pomyšlení na sex dostáváš panické záchvaty strachu a nebo je ti ta myšlenka hodně nepříjemná. Pokud jsi připravená, cítíš nervozitu, ale i nadšení. Pokud z toho nemáš radost, tak si ještě chvíli počkej.

 

 

Nevěříš klukovi se kterým to chceš dělat
Chtěla bys přijít o panenství se svým klukem, ale něco na něm ti tak úplně nehraje. Pokud máš pocit, že tě třeba podvádí, nebo mu na tobě zase tolik nezáleží nebo máš pocit, že tě jen využívá, tak mu svůj věneček rozhodně nedávej. Kluk se kterým přijdeš o panenství nemusí být zákonitě tvá spřízněná duše a jediná láska tvého života, ale měl by to být někdo, komu věříš a s kým se cítíš v bezpečí. Někdo s kým můžeš být sama sebou a věříš, že tě neopustí hned jak se s tebou konečně vyspí.


ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Fotili bychom se nazí?

MOJE POPRVÉ: Jen proto, že to chtěl

Znamení, že váš vztah je nebezpečný

 

Máš neskutečně obrovské očekávání
Pokud si myslíš, že to tvé poprvé bude jako vystřižené z romantického filmu, pak se zkus zamyslet znovu. Sex je někdy divný, úplně normální a jednoduchý. Tvoje poprvé může být úplně klidně ten nejvíc nejdivnější sex v životě. Pokud si myslíš, že sex bude ten nejúžasnější zážitek tvého života, tak se prober a vrať se zpátky do reality. Tím, že ještě nebudeš vědět co a jak, může to být trochu neohrabané a taky to může bolet. Je potřeba abys měla realistickou představu o sexu než s ním začneš a ne sny z romantických filmů.

 

Je pro tebe hodně nepříjemné mluvit o sexu
Když tvoji kamarádi začnou mluvit o sexu a tobě je to nepříjemné nebo pokud ti to přijde nechutné, jestliže se červenáš při každé zmínce na toto téma může to být právě jedním ze znamení, že na to ještě nejsi připravená. Neměla by ses o sexu stydět mluvit, protože je to přirozené a sex je hlavně o komunikaci!
 6 hlasů
Vaše hodnocení