Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když ho vidíš, srdce se ti rozbuší, a co teprve, když se tě dotkne. Je tohle skutečná láska? Nebo jen okouzlení či touha? Zjisti, co doopravdy cítíš.

Jak poznat skutečnou lásku?

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 15.11.2015, 00:08 | 15.11.2015, 00:08 | Krasna.cz/trm

Když ho vidíš, srdce se ti rozbuší, a co teprve, když se tě dotkne. Je tohle skutečná láska? Nebo jen okouzlení či touha? Zjisti, co doopravdy cítíš.

Jsi zamilovaná, nebo se ti jenom líbí? Záludná otázka. Naštěstí odpověď není tak těžké zjistit. Stačí sledovat jednoznačná znamení...


Stav zamilovanosti se kupodivu dá poznat, protože naše tělo prochází pořádnou fyzickou proměnou. V těle se uvolňuje například celá řada hormonů, mozek podporuje vylučování dopaminu, serotoninu, oxytocinu... Proto se cítíš tak šťastná, uvolněná, plná energie a dobré nálady. Takové emoce v tobě dokáže zamilovanost vyvolávat několik měsíců až let. Pak se období zamilovanosti pomalu utlumuje.


Abys ale zjistila, jak to s tvým srdíčkem je, nemusíš se zavírat do laborky. Prozradí tě i některé změny v chování...


Znak první: Nedíváš se po jiných


Když máš oči jen pro svého miláčka, ostatní kluci už ti najednou nepřipadají tak atraktivní. On je hezčí, inteligentnější, vtipnější, zábavnější... Ostatní kluci mu prostě nesahají ani po kotníky – bez ohledu na to, jaká je realita. V tvých očích je prostě nejdokonalejší, a nepotřebuješ se tudíž zaobírat jinými kluky.

 


Znak druhý: Ráda s ním trávíš čas – jakkoli


Ty sama máš ráda romantické filmy, dlouhé procházky a vysedávání v čajovnách. Jak je tedy možné, že s ním si užiješ i rockový koncert nebo závody motokár? Může za to on! Těší tě jeho přítomnost a je ti s ním skvěle, ať jste kdekoli a děláte cokoli. On je středobodem tvého vesmíru.


Znak třetí: Zapomínáš na podstatné


Jindy jsi šílela, když jsi dostala z písemky trojku, teď mávneš rukou dokonce i nad čtyřkou. To, na čem ti obvykle záleželo, je najednou tak malicherné. Tvé plány, povinnosti a zásady se otřásají v základech. Neměly by se kvůli bláznivému zamilování rozpadnout úplně. I když tvé srdce má navrch nad rozumem, nevypínej mozek úplně.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Chce vztah, nebo jen sex? Odhal ho DO PĚTI MINUT!
TEST: Je to pravá láska?
Být singl může být fajn, ale holky potřebují lásku


Znak čtvrtý: Společné plány


Když se tě kamarádky zeptají, co chystáš na jarňáky, automaticky odpovídáš, že "my jedeme na lyže". Už nejsi ty sama, už jsi ty a on. Plánuješ si s ním nejen program na víkend či prázdniny, je ve všech tvých představách o budoucnosti.


Znak pátý: Přitahuje tě


Voní ti. Líbí se ti. Připadá ti atraktivní, i když je o pět centimetrů menší než ty nebo je blonďák, zatímco dosud sis myslela, že se ti líbí jen vysocí tmavovlasí kluci. Chemii prostě neporučíš.

 


Znak šestý: Figuruje ve tvých snech


Je vcelku pravděpodobné, že se ti o něm bude zdát, když v noci spíš. Rozhodně ale bude figurovat ve tvých bdělých snech. Tedy v představách, do nichž unikáš během dne. Tam prožíváš okamžiky, kdy jsi šťastná a spokojená. Samozřejmě po jeho boku.


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Kdy jsi připravena se zamilovat?
Existuje osudová láska?

Doma.cz: OŽIVTE LÁSKU. RADY, díky kterým budete šťastni jako kdysi!


Znak sedmý: Zajímají tě i detaily


Když ti kamarádka do detailu popisuje, jak o víkendu poprvé v životě pekla muffiny pro svého kluka, otravuje tě to. Ale když on líčí do úplných detailů nějaký akční film (které rozhodně nesleduješ), hádku s mámou (i kdyby ti normálně přišla naprosto malicherná), hltáš každé jeho slovo. O něm chceš vědět prostě cokoli. Proto vnímáš pozorně vše co říká a vyptáváš se na detaily (jeho, jeho kámošů, nebo mu slídíš na facebooku), abys věděla, co má rád, co dělá, jaké má názory a zájmy.


Znak osmý: Nechceš se dělit


Když se ve společnosti baví s kamarádkou, není ti to úplně lhostejné. I když nejsi žárlivá ani majetnická, není ti lhostejné, když si víc všímá jiné, než tebe. Nechceš se o něj dělit dokonce ani s jeho mámou, bráchou nebo spolužáky. Nejradši bys byla neustále s ním.


Usoudila jsi, že všechny tyhle signály na tebe sedí? Gratulujeme. Důležité ale také je, počítat s tím, že zamilovanost může časem odeznít. A že je na vztahu potřeba pracovat. Jen tak může být perspektivní a dlouhodobě fungující.9 hlasů
Vaše hodnocení