Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víme, jak z toho ven!

Jak při seznamování překonat NESMĚLOST? 3 triky, které pomohou

Stud
zdroj: Thinkstockphotos Stud
aktualizováno 02.05.2018, 00:31 | 02.05.2018, 00:31 | / krasna.cz/nahoda.cz

Víme, jak z toho ven!

Svět je plný silných, velkých, mega sebevědomých mužů a žen, kteří neváhají v okamžiku oslovit vyvolený protějšek, který jim padne do oka na ulici, v obchodě, ve výtahu nebo v lese. Obvykle jsou u toho velmi hluční a vtipní. Rozhazují rukama a nelze je v podstatě přehlédnout. Pro nás nesmělé absolutně nepřijatelné chování.

 

Také vás obava z odmítnutí, ze způsobení rozruchu a případného výsměchu paralyzují? Představa, že bez přípravy oslovíte osobu, která je vám sympatická vás budí ze snu? Seznámení je pro vás o něco těžší než pro dravce, ale rozhodně ne nemožné!

 

Anketa
Máš problémy s červenáním?
593 hlasů
Ano, skoro pořád.
144 hlasů
Nikdy.
Hlasovalo 1083 lidí
 

 

Internet je plný rad a doporučení, jak upoutat pozornost druhého pohlaví. „Dívejte se přímo do očí! Sledujte ústa, když hovoří, bude mít pocit, že ho intenzivně vnímáte!" To se jednoduše řekne, ale mnohem hůře dělá. Faktem je, že mnoho nás nesmělých má problém hledět „objektu zájmu" při prvním kontaktu přímo do očí. Snažíme-li se o to, většinou to dopadne katastrofálně. Rudneme, zakoktáváme se, na čele nám vyskakují krůpěje potu, podlamují se nám kolena. Nejsme v tu chvíli sami sebou a to je při seznamování jedna z největších chyb. Nejsme uvěřitelní a pohoříme! Ale jak z toho ven? Zůstat přirozený, znamená zůstat nesmělý a zůstat nesmělý znamená neseznámit se!


Smíchem ke spokojenému vztahu


Začít je třeba pomalu, drobnostmi, bojovat proti strachu vlastním vybavením. Vlastním vybavení není nic jiného, než naše vlastní tělo. Češi jsou národem mračících se a věčně naštvaných lidí. Jen se ráno rozhlédněte v tramvaji. Svraštělé čelo, našpulená ústa, a když se budete hodně soustředit, uvidíte, jak si někteří z nás i rozčileně mrmlají pod vousy.

 

 

Vyzkoušejte, jak na vaše okolí působí, když se usmíváte. Žádné řehtání, jen lehce povytažené koutky. Najednou se totiž nesmějí jen vaše ústa, ale také oči a vůbec celý obličej září energií. Neuvěříte tomu, kolik lidí nakonec nakazíte lepší náladou. Posilněni úspěchem z usmívajícího se okolí, jehož příčinou jste právě vy, vám tento jednoduchý trik přejde do krve, dodá sebevědomí i odvahu a obdaříte-li přirozeným úsměvem i vyvolený protějšek, je jisté, že si získáte jeho pozornost!


Vlastním tělem k sebedůvěře


Stoupněte si před zrcadlo a pozorujte, jak se mění váš obraz, když narovnáte ramena, vypnete prsa a držíte hlavu zpříma. Kouká na vás najednou úplně jiný člověk? A není to sympaťák?
Nesmělí lidé mají tendenci se hrbit, díky tomu se jim povoluje i břicho – a to nijak působivě vypadat nebude. Také hlava lehce předkloněná a zrak sklopený k zemi váz zbytečně před vyvoleným protějškem „zneviditelňuje“. Narovnejte se a zdvihněte hlavu, i když budete mít pocit, že to tak pro vás není přirozené, že to nejste vy. Jde jen o zvyk.


Na vlastní oči uvidíte, jak málo stačí k tomu, aby se nesmělost začala vypařovat. A když se začne vypařovat na pohled, začne se krok za krokem vypařovat i z hlavy a na její místo nastupuje důvěra v sebe sama.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší místa, kde najít kluka
Jak (a o čem) začít mluvit s klukem?
Pomoc! První návštěva u jeho rodičů


Seznamování je přece hra

 

Vracíte-li okolí úsměvy a přestanete-li na první pohled působit sklíčeně a uzavřeně, nastává fáze, kdy vás tu a tam někdo osloví. Tím vás ale obvykle dost zaskočí, že? I když je to vlastně to, po čem toužíte. A přijde stud, koktání, rudnutí, nevypravíte ze sebe ani hlásku a i případné pozvání na drink raději s hrůzou odmítnete.

 

Zkuste si podobnou scénu představit. V Klidu, doma, v duchu. Nacvičte si nějaké věty, klidně i před zrcadlem sledujte, jak u toho vypadáte. Zabrat by mohlo i rande nanečisto. Poproste o dobrou službu kamaráda a zkoušejte to, co na obvyklém rande: jak získat jeho pozornost, jak ho v davu neztratit, jak zjistit, co ho baví, co má a nemá rád a řadu dalších věcí, které jsou pro mnoho lidí přirozené, ale nesmělým často neznámé.0 hlasů
Vaše hodnocení