Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Sex ve vztahu je zejména v mladém věku časté, ale velmi citlivé téma. Protože mnohé z vás se sexuálním životem teprve začínají, je přirozené, že v něm čas od času šlápnete vedle.

Jak říct NE sexu, který vám není po chuti?

odmítání sexu - 1
zdroj: Getty Images odmítání sexu - 1
aktualizováno 23.07.2018, 00:00 | 23.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Sex ve vztahu je zejména v mladém věku časté, ale velmi citlivé téma. Protože mnohé z vás se sexuálním životem teprve začínají, je přirozené, že v něm čas od času šlápnete vedle.

Je nezbytně důležité si uvědomit, že i v partnerském vztahu (a hlavně v posteli) je potřeba stanovit si své hranice. Jak zvládnout v sexuálním životě situace, ve kterých se necítíte dobře?

 
1. Dělejte jen, co je vám příjemné
Stanovení hranic spočívá především ve slibu sobě samé, že v sexu budete dělat pouze věci, které jsou vám příjemné. Je přirozené chtít experimentovat a zkoušet nové věci, ale uvědomte si, že svému partnerovi nemusíte kývnout vždycky na všechno. Jsou praktiky, které vyžadují určitou zralost a na některé nebudete připravené třeba nikdy. I to je naprosto v pořádku.


odmítání sexu - 3
(Foto: Getty Images)

 

2. Nemusíte mít vždycky náladu
Přestože jste mladá, zamilovaná a svého přítele si vážíte, mějte na paměti, že sex není jediným důkazem lásky. Můžete sex odmítnout, stejně tak jako máte právo nemít na něj náladu nebo být unavená. Zejména, pokud se toho ve vašem životě děje moc. Věřte, že pokud vašemu partnerovi na vás skutečně záleží, pochopí to.

 

odmítání sexu - 2
(Foto: Getty Images)


3. Jděte na to citlivě
Pravděpodobně se obáváte toho, jak na vaše odmítnutí zareaguje partner. Mladí muži jsou stejně citliví, jako dívky a proto je důležité se svým přítelem upřímně mluvit. Buďte vždy upřímná, ale zároveň berte ohled na formu podání. Vysvětlete mu, co se za vaším nezájmem nebo odmítnutím skrývá a přesvědčíte ho, že nemá co do činění s vašimi city. Jestli vás miluje, jistě to pochopí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nespěchejte na sex, vychutnejte si petting

Milování má být krásné! Kdy se na sex radši vykašlat?

Sex: Co dělat, když tě TO bolí?


4. Mějte se na co těšit

Nevíte, jak ho slušně odmítnout? Jednoduše to nechte na později. Ze sexu by se ani po měsících nebo letech neměla stát rutina, je tedy dobré mít v záloze věci, které chcete zkusit a ještě jste tak neučinili. Užívejte si na počátku romantické oťukávání, k prakitkám pro pokročilé se časem stejně plynule dopracujete.

 

5. Když si nevíte rady, poraďte se
Pokud nevíte, jak svého přítele odmítnout, abyste neurazily jeho city, nebo co dělat v případě, že na vás tlačí, poraďte se s někým, komu věříte. Nejlépe s takovou osobou, která už má v sexu nějaké zkušenosti - mamkou nebo starší kamarádkou.
A nezapomeňte, že vaše spokojenost by měla být vždycky na prvním místě. Nedělejte proto ze sexu povinnost a zachovejte si ve spojení s ním co možná nejpříjemnější pocity.0 hlasů
Vaše hodnocení