Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Existují ve vašem životě chvíle, kdy vzpomínáte na nějaký ze svých bývalých vztahů, přestože právě ve vztahu jste?

Jak se přestat drásat minulými vztahy a konečně je ve svém nitru NADOBRO UKONČIT

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 10.05.2017, 00:11 | 10.05.2017, 00:11 | Krasna.cz/Miroslava Vokounová Krepčíková pro zenyzenam.cz

Existují ve vašem životě chvíle, kdy vzpomínáte na nějaký ze svých bývalých vztahů, přestože právě ve vztahu jste?

Váš nynější vztah je perfektní, cítíte se v něm dobře. Konečně máte pocit, že si s někým rozumíte tolik, jako už dlouho s nikým jiným. Máte o čem mluvit, máte společné koníčky, volný čas trávíte spolu, přesně tak, jak si představujete...Jenže v jednom z těch poklidných, báječných dnů, se zase ozve ten červík pochybnosti. „Jaké by to asi bylo s mým bývalým? Co asi dělá a jak se má?“ říkáte si. A tak o něm začnete přemýšlet. V hlavě si vytváříte různé situace, tzv. CO BY KDYBY.

 

A najednou se vám tyhle myšlenky začnou do života vkrádat častěji a častěji. Aniž byste chtěla, začínají ovládat vaší mysl. Najednou vztah, ve kterém žijete, se vám nezdá zase až tolik úžasný jako na začátku. Na příteli začínáte vidět chyby a váš minulý vztah si nevědomky idealizujete až do velmi nereálných představ.


Anketa
Myslíš někdy na svého bývalého?
 

 

Neukončené vztahy

 

Začínáte se chovat jinak. Přítel si toho všimne a chce vědět, co se děje. Ale vy rozmrzele odpovídáte, že NIC. Rozmrzelá a myšlenkami někde jinde jste stále častěji. Už tolik nekomunikujete, nechce se vám trávit společně čas. Máte pocit, že tento vztah nemá smysl a vaše mysl se utápí v nereálných snech.

 

Mnohdy si do své cesty těmito myšlenkami opravdu přitáhnete někoho, kdo byl dříve vaším partnerem, minimálně ho potkáte. A to vás zase utvrdí v tom, že je to vlastně osud … Váš nynější vztah se mění na minulý. A vy si říkáte: „Hm, zase to nebyl ten pravý.“

 

 

A za čas myslíte na to, že vám žádný vztah nevychází. Čím to ale je? Marně si lámete hlavu a pak vám stačí si říct, že to prostě zase nebyl ten pravý, ale pěkný omyl. Kolikrát se vám stejná situace musí v životě stát, abyste se zastavila a uvědomila, že vztah, na který vzpomínáte a idealizujete si jej, je potřeba ukončit? Že někde uvnitř sebe jste zůstala zakotvená v minulém vztahu, a proto vám teď nejde postoupit dál a pořád se vracíte zpět.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co ti dal tvůj bývalý?
Rozchoď rozchod: S našimi tipy to zvládneš!
Sex s ex? Co riskuješ


A jak z toho ven?

 

Když víte, že váš vztah skončil a chcete se odpoutat, je třeba udělat to na více úrovních.

 

1. Materiální – navrácení zapůjčených věcí, odložením darů, aj.
 

2. Komunikační – řekněte, co cítíte. Slušně a tak, abyste toho nelitovali a abyste nelitovali toho, že jste právě tohle nestačili říct. Poděkujte si vzájemně za čas, který jste spolu strávili.
 

3. Dejte si čas – čas na to, abyste si „odtruchlili“ to, že skončil vztah, někdo odešel z vašeho života, nevyšlo vám to, co jste si přála.
 

4. Užít samoty – nevytloukejte klín klínem a nechte si čas, nevrhejte se hned do dalšího vztahu, dokud nejste ještě odpoutaná.

 

 

 

Co ještě může pomoci ukončit vztah a odpoutat se?

 

1) Napište mu dopis, rozlučte se, řekněte to, co jste nestihla vyjádřit. Dopis neodesílejte, ale můžete jet spálit a popel vyhodit nebo pustit po vodě. A s ním opusťte i tento vztah a svazek.
 

2) Zapalte svíčku, našeptejte do ní, vše co potřebujete vyjádřit a až dohoří, veškerá pouta se zlomí.


3) Udělejte si očistnou koupel. Při dopadu kapek na vaše tělo si uvědomujte, že se očišťujete z ukončeného vztahu a vše z vás odchází a vy získáváte novou a čistou energii.


4) Ustřihněte si kousek vlasů na znamení, že něco končí a mění se.


5) Vezměte si květináč a dejte do něj novou hlínu a představte si, že jste to vy a váš prostor pro nový vztah. Zasejte do ní semínka a starejte se pečlivě o ně, stejně tak jako by to byl váš vztah. Denně si uvědomujte ty krásné proměny, ten růst a zrání. A otevřete i svoje srdce pro příchod nového vztahu…0 hlasů
Vaše hodnocení