Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už víš, že to dál nejde a že se se svým klukem musíš prostě rozejít. Jenomže máš mu to říct v restauraci, nebo doma? Máš s sebou mít kapesníčky pro případ, že začne brečet? Na všechny důležité otázky ti odpovíme.

8 KROKŮ, jak se správně rozejít

Rozchod - 1
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod - 1
aktualizováno 24.07.2019, 00:00 | 24.07.2019, 00:00 | Krasna.cz/lk

Už víš, že to dál nejde a že se se svým klukem musíš prostě rozejít. Jenomže máš mu to říct v restauraci, nebo doma? Máš s sebou mít kapesníčky pro případ, že začne brečet? Na všechny důležité otázky ti odpovíme.

Rozchod není nikdy jednoduchý a zřídka proběhne v přátelském duchu. Většinou se spíš zvrtne v hádku, vzájemné osočování se, kdo komu víc ublížil a kdo nedělal, co měl, až se z dvou lidí, kteří si byli poměrně blízcí, stanou nepřátelé na život a na smrt. Podívej se například na stránky nějakého bulváru, co se může stát s lidmi, kteří se nedokáží civilizovaně rozejít. A asi nechceš, aby to takhle dopadlo i u tebe.

Naše rady ti nezaručí, že tvůj rozchod proběhne růžově a zůstanete kamarádi, to musíte zvládnout sami. Ale aspoň budeš mít tuto napjatou a nepříjemnou situaci pod kontrolou. Pojď se podívat na nejčastější otázky, které tě kolem rozchodu mohou napadnout.

Jak poznám, že je čas ukončit vztah?

Existují určité signály, z nichž nejnápadnější je sex. Pokud jste spolu už tři měsíce nespali a oba se tváříte, že je to naprosto normální, má váš vztah smůlu. Stejné je to i v případě, že tobě se nechce a podvoluješ se jeho milostným choutkám jen proto, že je to vlastně jednodušší. Celou dobu ale myslíš na něco/někoho jiného a přeješ si, aby už byl konec.

 

Odmítání sexu
Odmítání sexu je důkazem, že váš vztah neklape. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Dalším takovým signálem je skutečnost, že si děláte naschvály. Například víš, že tvůj kluk nesnáší, když si stříháš nehty v posteli, ale děláš to, protože ho chceš rozčílit. Nejvyšší čas se rozejít je také v případě, že tě uhodil nebo jinak týral.

Mnoho slečen se domnívá, že je lepší mít přítele, který jim leze na nervy, než nemít žádného, ale to není pravda. Každou minutu, co strávíš s klukem, kterého nemiluješ, bys mohla strávit s někým, kdo si to opravdu zaslouží.

Jaký mám uvést důvod?

Než se do toho pustíš, měla bys o tom být přesvědčená. Rozcházet se s někým, protože tě právě naštval, je ubohost. Stejné to je i v případě, že si vlastně nejsi jistá a začneš toho litovat už v okamžiku, kdy to uděláš.

Pokud jsi rozhodnutá, měla bys k němu být co nejvíc upřímná. Ale všechno zase vědět nemusí. Až se tě zeptá, proč to děláš, měj připravenou odpověď. Krátkou a věcnou. "Neklape nám to" a "Už tě nemiluju," patří v těchto případech k nejoblíbenějším. Uvědom si, že se jeho mozek nevydrží soustředit na dlouhé vysvětlování. Pokud to nečekal, propadne panice a bude kolem sebe "kopat". Dlouhými proslovy to ještě zhoršíš.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Tragické rozchody a velkolepé návraty - nepostrádají smysl?
Rozchoď rozchod: S našimi tipy to zvládneš!
TEST: Proč se pořád hádáte?

Co když začne zuřit?

Kluci jen velmi těžko snáší odmítnutí, ale měl by to zvládnout v určitém klidu. Pokud si myslíš, že hrozí nějaké násilí, rozejdi se s ním na veřejnosti. Nebo s sebou vem někoho, komu věříš, nejlépe kamaráda a nech ho čekat opodál, aby ho dokázal usměrnit, kdyby došlo na nejhorší.

Kde mu to mám říct?

Existuje rozšířený názor, že nejlepším místem na rozchod je restaurace plná lidí. Ale představ si sebe na jeho místě. Chtěla bys, aby ti to on řekl mezi lidmi, kde nebudeš moct naplno projevit emoce? Potřebuješ takové místo, kde se cítí dobře a necítí se být ničím ohrožen. Nejlepší je to na nějaké procházce venku, kde budete mít zaručeno částečné soukromí, přesto v okolí bude dostatek lidí.

 

Rozchod - 2
Ty zachovej klid, neječ na něj. (Foto: Thinkstockphotos)


Je důležité si rozchod načasovat?

Ano, časování je velice důležité. Polož si otázku, jak se mu právě teď v životě daří. Co by mu mohl rozchod způsobit? Pokud jsi zorvna to jediné dobré v jeho životě, protože ve škole i doma to má fakt špatné, měla bys to s ním ještě nějakou dobu vydržet. Osud ti to v tvém dalším vztahu přičte k dobru. Nebo taky ne, ale budeš mít ze sebe dobrý pocit, že nejsi taková potvora. Jen pozor, aby sis to v pohnutí nad jeho smutným osudem nerozmyslela. Když to mezi vámi neklape, dříve, nebo později bys to řešila znovu.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Naučte se správně hádat aneb Štěkejte na sebe podle pravidel
ODHALENO: 25 věcí, které muži na ženách NENÁVIDÍ

Pokud se s ním chceš rozejít, protože má jinou a myslí si, že o tom nevíš, na nějaké načasování se samozřejmě vykašli. Nebudeš se přeci trápit, když on tě podvádí.

Co když se změní?


Buď pevná. Když už ses jednou rozhodla váš vztah ukončit, neohlížej se zpět. Kluci vědí, že holky se dají snadno obalamutit růžovými sliby, a udělají všechno pro to, aby váš vztah zůstal při starém. Náhle se z něj stane přítel, jakého sis vždycky přála, bude ti kupovat dárky a zvát tě na místa, na která jsi vždycky chtěla jít. Nedovol mu ale, aby tě takhle napálil, protože až mu na to skočíš, vrátí se vše do starých kolejí a problém tu bude znovu.

Co když bude brečet?

Holky nemají rády pohled na plačícího kluka. A kluci to podvědomě tuší. Může se tedy stát, že kluk bojující o tvou přízeň se dokonce rozbrečí. Ty se mu pak vrhneš kolem krku a řekneš, že jsi se mýlila, že s ním chceš vlastně zůstat. A on přesně tohle chce. Možná si ani neuvědomuje, že to dělá, ale cosi tu funguje, a on bude brečet dál. Buď vlídná a buď na všechno připravená, ale nenech ho hrát na tvé city. Když bude třeba, zacpi si uši, ale nepovol.

 

Rozchod - 3
Možná ho to opravdu bolí tak, že chce brečet, ale to na věci nic nemění. Ty se s ním přeci chceš rozejít, ne? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co když máš pocit, že jsi udělala chybu?

Řekněme, že jsi se právě rozešla se svým přítelem a potom sis uvědomila, že jsi udělala chybu. Pokud ses na rozchod dobře připravila, načasovala jsi ho a neztrapnila jsi svého milého před jeho kamarády, máš šanci, že za tebou na sebemenší pokyn přiběhne jako pejsek. Pokud jsi byla necitelná a zachovala ses k němu nehezky, máš zřejmě smůlu.

Měj však na paměti, že v tomto období ti emoce mohou snadno zakalit úsudek. Proto než se vrhneš zpět do vztahu, který možná opravdu skončil, raději se na pár dní zamysli. Jeď třeba na výlet, udělej něco pro sebe, izoluj se od svého okolí. Několik dní tak budete mít oba možnost o tom všem přemýšlet. Protože jestli ho chceš mít zpátky, musíš mít jistotu, že už si stihl vyzkoušet život bez tebe. Aby dokázal ocenit, jaké má štěstí, že tě má.5 hlasů
Vaše hodnocení