Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Smysluplný partnerský vztah je to nejcennější, co v životě máme.

Jak si udržet chlapa?

Spokojený pár
zdroj: Thinkstockphotos Spokojený pár
aktualizováno 03.08.2015, 00:04 | 03.08.2015, 00:04 | Krasna.cz/nahoda.com

Smysluplný partnerský vztah je to nejcennější, co v životě máme.

noho z nás, které ocení partnera a jeho kvality až ve chvíli krize nebo když o něho přijdeme. Pár námětů, co nezanedbat, může sloužit k zamyšlení a inspiraci...

1. Chvalte ho - oceňujte každou drobnou pozornost, kterou vám věnuje, každou maličkost, která se mu povede. Chválení by mělo být součástí ženské maturity. Ženy mi často odpovídají: „ale on mne taky nepochválí." Nevadí. Nepochválí vás slovně, ocení vás jinak - kytkou, pozorností nebo úžasným výletem. Muži a jejich ego potřebují ocenění z podstaty. V pravěku byly role mužů a žen jasně dané, muž skolil mamuta, žena vyběhla před jeskyni a zatančila tanec díků. Dnes ženy na pomyslného mamuta mnohdy reagují: ale já jsem skolila většího. Chyba! Pamatujte si, že když jej nepochválíte vy, udělá to jiná.

 

2. Nikdy to nevzdávejte s péčí o sebe samotnou - muž je vizuální, touží po atraktivní ženě. A ani v dlouhodobém vztahu se to nemění. Někdy třeba maminka na mateřské prostě nenajde čas na sebe samotnou. Může mít pocit, že pro muže, dítě a rodinu dělá nejvíc, když své zájmy a potřeby trochu upostraní. Je to oběť, která se nevyplatí. Leckdy to nejlepší, co může pro partnera i děti udělat je, že bude spokojená, bude věnovat pozornost sama sobě. Nemůžete nikomu dávat, když jaksi není z čeho.

 

 

3. Pozor na váhu – nic nezbaví muže chuti k intimním hrátkám tak spolehlivě, jako pokud se ožení s šedesátikilovou šťabajznou a za 20 let má vedle sebe v posteli o 30 kg těžší váleček.

 

4. Zachovejte si růžové brýle - nemluvíme o naivitě, ale o růžové optice. "Záměrně hledejte a sama pro sebe se soustřeďujte na ty vlastnosti a chování, které jsou u vašeho partnera přitažlivé, pozitivní a dobré. Česká nátura to dělá vlastně přesně opačně - nachází, co nefunguje a na tom se točí do omrzení. Zkuste dělat opak," radí Veronika Vinterová, koučka a majitelka seznamovací a rozvojové agentury Náhoda. Nikdo není dokonalý, proto buďme na sebe i partnera hodní a všímejme si toho nejlepšího, co v nás je.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak (a o čem) začít mluvit s klukem?
Jak poznáš, že se blíží rozchod?
První společná dovolená s přítelem? Díky tomu poznáš, na čem v budoucnu budeš!

 

5. Humor je kořením vztahu – nebojte se hravosti, najděte společný smysl pro humor a ten pěstujte jako rodinné stříbro. Překvapte jej nečekaným zážitkem, fantazií, vyveďte mu drobnou lumpárničku. Muži skotačivost a smích milují.

 

6. Buďte úžasná milenka – hledejte inovaci a inspiraci. V životě se vzděláváme v profesionálních znalostech a dovednostech. Věnujeme čas jazykům. Ale v takové zásadní a pro vztah důležité dovednosti, jakou je umění milovat, se vzděláváme pramálo. Snažte se, překvapte jej novým spodním prádlem, zajímavým oblečkem či hračkou. Vyvarujete se tak stereotypu.

 

7. Nepředpokládejte - nechtějte po nikom, a po chlapovi už vůbec ne, aby vám viděl do hlavy. To, jak situaci vnímáte vy s vašimi zkušenostmi, povahou a očekáváními vůbec neznamená, že druhý situaci prožívá stejně. "Když mi při seznamování líčí odděleně muž a žena jejich první rande (zdůrazňuji to stejné), leckdy mám pocit, že každý z nich byl na jiné planetě a ne u stejného kavárenského stolku," popisuje ze svých zkušeností odbornice na seznamování Veronika Vinterová. Proto pokud vás nějaká situace emočně zasáhne, sdílejte s partnerem své pocity. Budete často překvapená, že muž si takové situace vůbec ani nevšiml.

 

8. Hlavně zbytečně neprudit – muž se vrátí z práce (asi stejně tak, jako vy) a chce pohodu a klídek. Zkuste třeba i nepříjemné věci řešit mile a v klidu.

 

Jistě, na vztahu musejí přeci pracovat oba. Ano, ale v tomto článku se zabývám jen tím, co pro smysluplný partnerský vztah může udělat žena. A nebojte, i muži mají své úkoly, je to spravedlivé. Víme, že naplňování některých bodů je nesnadné, ale možné.1 hlasů
Vaše hodnocení