Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak si užít rande všemi smysli a odhalit, s kým máš tu čest.

Jak si užít rande bez zbytečných trapasů? 5 triků, které neopomenout

Rande - ilustrační foto
zdroj: Profimedia Rande - ilustrační foto
aktualizováno 20.05.2016, 00:10 | 20.05.2016, 00:10 | Krasna.cz/nahoda.com

Jak si užít rande všemi smysli a odhalit, s kým máš tu čest.

Čím to, že nás ostatní vidí jinak, než se vidíme my sami? Jde o oblečení, gesta, vzhled, naše chování? Copak nás naše práce, životní styl, prostředí ve kterém se pohybujeme, neformuje? A co v okamžiku, kdy se chceme s někým seznámit, umíme dopředu odhadnout, jak na svůj protějšek budeme působit? Existuje recept, jak nemást tělem?

 

V přirozenosti je síla


Říká se, že v přirozenosti je síla. Vystupujeme vždy sami za sebe a to by mělo fungovat. Jenže občas se stane, obzvlášť když nám na někom záleží, že se přirozenost z našeho chování vytratí a my působíme lehce přitrouble, stydlivě, trapně, zmateně, zkrátka nepřirozeně. V kombinaci s ne zcela dokonalým outfitem pak můžeme ztratit body docela.

 

Uvědomit si, že vnímáme a jsme vnímání pěti základními smysly, doporučuje Veronika Vinterová, majitelka seznamovací agentury: „Tím, jaký na sebe dva lidé udělají dojem při prvním setkání, se zabýváme dnes a denně. Nezafunguje-li cosi uvnitř hned napoprvé, druhou šanci už obvykle nedostanete. Spojte všechny smysly ve vaší mysli!"

 

1. ZRAK
Je to klišé, ale „šaty prostě dělají člověka" i když říkáme, že jde především o duši. Ta se však na první schůzce příliš často neukazuje a skryta pohledům vašeho protějšku pozoruje, jak se v jeho očích rýsuje váš obraz. To co je naopak vidět skvěle, pánové, jsou ponožky v sandálech, pupek lehce vyvalující se z pod trička, zašedlý límec u košile... a dámy? Je řehole to holení, ale nic nedokáže chlapa odradit rychleji, než chlupaté nožky, neupravené nehty na nohou či rukou nebo sešlapané, i když k smrti pohodlné, botky.

 

První rande

 

2. ČICH
Slunce krásně hřeje, ale ráno to tak docela nevypadalo. Oblékli jste se nevhodně? Trochu jste cestou do práce popoběhli? Nějaká nepříjemná schůzka? Pár lehkých komplikací a problém je na světě. Jste cítit! Přelít zapáchající problém kýblem voňavky nestačilo ani v baroku a nestačí ani teď. Malý deodorant zapadlý na dně kabelky či hozený v autě v přihrádce by měl vše hravě vyřešit. Tak si ho tam nezapomeňte zítra ráno šoupnout.

 

3. HMAT
Podání ruky je v našich krajích zavedeno jako pozdrav spojený s projevem úcty, respektu a slušnosti. I přesto, že pojem leklá ryba známe opravdu všichni, vkládáme ji do rukou našich protějšků dál a dál. Užijte si ten první okamžik setkání. Nikam nespěchejte, pevně a jistě stiskněte ruku té krásné dámě, co proti vám stojí, pohlédněte zpříma do očí muži, co mu to dnes kvůli vám tak sluší... Vychutnejte si váš první společný dotek do posledního detailu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: O čem se bavit na prvním rande?
Abeceda prvního rande
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak si představujeme ideální rande?

 

4. CHUŤ
Další velkou zradou, kterou si během dne nemusíme vůbec uvědomit, je pár pochutin, které otráví naše společníky snadno a rychle během několika vteřin. Přestože žijeme zdravě a k smrti nám chutnají ryby, věřme, že vypustíme-li při prvních slovech jejich pozůstatek směrem k čichovým buňkám našich partnerů, přestaneme jim chutnat okamžitě. Poznáte to velmi snadno a rychle. Prudkému odtažení a opuštění vaší personální zóny se ubrání jen málokdo. Jenže to už obvykle bývá pozdě. Proto přihoďte k deodorantu pár žvýkaček či bonbonů a můžete se vašimi milovanými zrajícími sýry nacpat před schůzkou klidně k prasknutí.

 

5. SLUCH
Náš mozek reaguje na nervozitu různými způsoby. Často nás přepadne stísněný pocit z toho, že bude u stolu v restauraci, na lavičce v parku nebo při procházce v ZOO trapné ticho. A tak mluvíme a mluvíme a mluvíme, až už vlastně vůbec nevíme o čem, nejen my, ale ani naši posluchači. Zkuste vyslechnout to příjemné ticho, které nastane, když usrkáváte z cappuccina nebo když polykáte fantastické ledové kousky jahod ve vaší zmrzlině. Nechte promluvit i jeho, protože tak se máte šanci dozvědět něco navíc. Přestaňte ji ohromovat svými znalostmi o raketových motorech, třeba má taky nějakého koníčka, o kterém by vám ráda řekla. Naslouchejte nejen ušima.

 

Užijte si své letní rande všemi smysly a to stejné dopřejte i vašim protějškům.0 hlasů
Vaše hodnocení