Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Používáš kondom, ale bojíš se, že se vám jednou protrhne a otěhotníš? Poradíme ti, jakých chyb se vyvarovat.

Jak správně zacházet s kondomem - pozor na nejčastější chyby

aktualizováno 18.04.2012, 00:00 | 18.04.2012, 00:00 | tej

Používáš kondom, ale bojíš se, že se vám jednou protrhne a otěhotníš? Poradíme ti, jakých chyb se vyvarovat.

Kondom se nechráníš pouze proti nechtěnému otěhotnění, ale také proti různým nemocem a chorobám. Celkově by se měl kondom používat i v případě užívání antikoncepce, která může někdy selhat. Jenže kondom je vytvořen z velmi jemné latexové vrstvičky, která se velmi snadno protrhne. Jak zařídit, aby byl neustále funkční?

 

Datum spotřeby

 

Možná si myslíš, že u kondomů nemusíš hlídat doporučené datum spotřeby, ale je tomu právě naopak. Kondomy obsahují malé množství lubrikačního gelu, díky kterému se snadno nasazují a zabraňují prasknutí. Po době minimální trvanlivosti tento gel vysychá, čímž je kondom celkově oslabený a prohrnutí vznikne hned. Nepoužité prošlé kondomy nepoužívej a raději si pořiď nové. Je nám sice jasné, že se nejedná o nejlevnější záležitost, ale pořád to stojí méně, než výbava na mimino.

 

 

Ostré předměty

 

Chceš miláčkovi nasadit kondom sama? V tom případě si sundej prstýnky a ujisti se, že nemáš ostré nehty. Malé dírky si nemusíš ani všimnout. S kondomem zacházej vždy nadmíru opatrně a z obalu ho rovnou nasaď na penis. Zamezíš tak případnému protržení.

 

Jak kondom vybalit?

 

Další nejčastější prohřešky dělají lidé při otevírání balení. Netrhej obal zuby ani ho nestřihej nůžkami. Snaž se vždy najít nastřižený kousek a otevřít obal na tomto místě. Jestli nejde nijak otevřít, vezmi si nůžky na nehty a nastřihni obal pouze maličko. Chytni kondom do obou rukou a obal lehce roztrhni. Není kam spěchat, kluk ti nikam neuteče a je lepší být opatrná.

 

Jeden sex, jeden kondom

 

Někdy se stane, že se kluk neudělá nebo kondom nandáte, ale jeho nářadíčko se změní v nepoužitelné. V tom případě kondom vyhoď a rozhodně ho neschovávej na další použití. Už jednou nasazený a sundaný kondom rozhodně nepoužívej znovu. Možná si myslíš, že by to někoho nenapadlo, ale divila by ses. Nenechej se ani uchlácholit přítelem, pokud tě bude přesvědčovat, že o nic nejde. Jde o hodně!

 

 

Hlídej si kondom

 

Jestli jsi zvyklá na hodinové milování, potom kondom raději během soulože vyměň za nový. Pokud přítel ejakuluje, ale může hned znovu, vezměte si nový. To stejné ovšem platí u dlouhého milování, během kterého se tvůj přítel dokáže hlídat a ejakulaci oddálit. Pořád je lepší přijít o deset korun, než zjistit, že byl kondom protržený.

 

Vyzkoušej jejich odolnost

 

Chceš-li vyzkoušet co všechno kondom vydrží a jak s ním správně zacházet, vyzkoušej si to raději nanečisto. Kup si pár kondomů, nauč se je rozbalovat, nasazovat (třeba na salátovou okurku) a celkově s nimi zacházet stejně jako při sexu. Ovšem ani to neznamená, že když vydrží tvé pokusy, nenajde se jeden slabší během milování. Na to si dej pozor!
 4 hlasů
Vaše hodnocení