Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Člověk se celý den fintí a připravuje na to, aby bylo první rande úžasné, jenže pak se to celé zničí jako mávnutím proutku. Opravdu je vše ztracené?

Jak vybruslit z trapasu na rande

Trapné rande
zdroj: Thinkstockphotos Trapné rande
aktualizováno 30.11.2014, 00:21 | 30.11.2014, 00:21 | tej

Člověk se celý den fintí a připravuje na to, aby bylo první rande úžasné, jenže pak se to celé zničí jako mávnutím proutku. Opravdu je vše ztracené?

Trapasy na rande nejsou nic nového ani výjimečného. Člověk je nervózní, neví o čem má mluvit a je jen otázkou času, kdy se něco pokazí. Jenže dá se z této prekérní situace nějak vybruslit? Poradíme ti.

 

Rozlitý drink

 

Klepou se ti ruce nervozitou? V tom případě je rozlití nápoje jen otázkou času a stává se to poměrně často. Řešení můžeš najít už v samotné přípravě na rande. Zkus si vzít oblečení, na kterém rozlitý nápoj nebude tolik vidět a případně si dej do kabelky něco na převlečení. Pokud jdete do restaurace, rozhodně si neobjednávej červené víno, tmavé a ani teplé nápoje. Dej si třeba minerálku, citrónovou limonádu, či cokoliv podobného. Pokud si chceš dát něco, u čeho hrozí zničení oblečení, dej si sklenku dál od kraje stolu a raději si objednej, až se trochu uklidníš. Pozdě, už jsem se polila. V případě, že se ti stejně podaří polít, tak nepropadej panice. Kluka určitě nevyděsí nic víc, než hysterický záchvat, že sis zničila šaty. Mokro si jemně utři kapesníkem či ubrouskem a celé situaci se klidně zasměj. Po cestě z restaurace ho požádej o bundu a uvidíš, že si na nějaký rozlitý drink ani nevzpomene.

 

Oslovila si ho jiným jménem

 

Tohle rozhodně není zrovna příjemný trapas, ale stává se často. Většinou oslovuje jménem bývalého partnera nebo někoho, jehož oslovujeme pravidelně. Často si svou chybu uvědomujeme hned, ale přesto se to nedá vrátit. Řešení není jednoduché a záleží, zda si toho určitě všiml. Pokud jsi ho oslovila jiným jménem, než to, které měl tvůj bývalý, tak mu to řekni na rovinu. V opačném případě můžeš buď doufat, že si tvého přeřeku vůbec nevšiml, nebo se jednoduše omluvit. Třeba řekni, že ti zrovna psal člověk stejného jména a že jsi z toho trochu pomatená. Nic hrozného se nestalo, tak si tím nenech zkazit celý večer a raději rychle změň téma na něco pohodlnějšího.

 

Rande
(Foto: NewYorker)

 

Špatné oblečení

 

Chce jít na procházku, ale vzala sis boty na podpatku? Všimla sis až pozdě, že máš příliš krátkou sukni? Člověk chce být na rande co nejhezčí, a tak se většinou stane, že to s přípravou přežene až do extrémů. V každém případě, bys měla mít v záloze nějakou dobrou kamarádku, která ti bude ochotná pomoct. Zavolej jí, ať ti přinese něco vhodnějšího a zatím zkus navrhnout, že si zajdete třeba na zmrzlinu. Není ani nic hrozného na tom, když mu normálně řekneš, že se skočíš domů převléct, protože na jeho plány nejsi vhodně oblečená.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sedm svůdných míst na tvém těle, které kluci zbožňují!

Osm hlavních příčin nevěry. Odhal je!

Mýty o klucích, které nám ničí vztah

 

Umazala jsem se

 

Nebezpečí v podobě umazání číhá na každém kroku. V restauraci se můžeš umazat od jídla, v parku si sedneš na znečištěnou lavičku a mnoho dalších možností. Je jasné, že člověk nemůže mít po ruce náhradní oblečení, a tak si budeš muset pomoci bez toho. Zkus si dát třeba mikinu kolem pasu, umazanou podrážku boty od psích výkalů nenápadně tři v písku či štěrku, flek na triku schovej pod vlasy,… Možností je hodně a důležité je, aby ses připravila na všechny možné varianty. Vezmi si spíš tmavší oblečení, do kabelky hoď třeba šátek, kterým zakryješ hodně.

 

O čem s ním mám mluvit?

 

V případě, že jdeš na rande s někým, koho neznáš, musíš počítat s jakoukoliv konverzací. Zkus si aspoň obecně zjistit, jaké má zájmy. Do jaké chodí školy, jaký má oblíbený klub,… V dnešní době internetu to není nic složitého, můžeš se podívat třeba na jeho facebook stránku. Je jasné, že ho nebudou zajímat novinky ze světa módy, ale obecnějším tématem nic nezkazíš. Ptej se ho na všechno možné, ale tak, aby to nevypadalo na výslech. Prostě tě to zajímá, ale povídej i o sobě. Pokud zmíní nějaký váš společný koníček, využij toho a připoj se. Klidně mu řekni nějakou vtipnou historku, vtip, který jsi dnes slyšela a mnoho dalších variant. Možností je opravdu spousta, stačí se jen trochu zamyslet.

 

Čeho se vyvarovat?

 

Pokud nechceš zažít další trapasy a následné zklamání z toho, že znovu nezavolal, vyvaruje se nejčastějším chybám. Rozhodně se na prvním rande nebav o svém bývalém vztahu. Jestli se zeptá, odpověz jen, jak dlouho spolu nejste, případně proč jste se rozešli a v jakém vztahu se teď nacházíte. Nic víc. Jdete na večeři? Rozhodně si neobjednávej něco, co neznáš, určitě nechceš strávit celé rande na toaletě. Před randem se vyhni silnému make-upu a příliš vyzývavému oblečení, raději si zvol něco, v čem se budeš cítit pohodlně a svá. Dalším krokem je parfém, který aplikuj pouze v malém množství. Jestli sis kvůli tomuto dnu nechala udělat nové nehty, nalepit umělé řasy a ještě sis vycpala podprsenku, nečekej, že znovu zavolá. Buď taková, jaká jsi, zbytečně se nestresuj a řekni si, že o nic nejde. Na světě je chlapů. Na rande vyraž tak akorát, ne abys tam byla o půl hodiny dřív a nedočkavě ho vyhlížela. Pokud přeci jen dorazíš dál, zajdi si opodál a počkej, až dorazí on.
 5 hlasů
Vaše hodnocení