Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdyby byl tvůj první přítel rovnou tím pravým a jediným, tato otázka by se tě netýkala. Jenže většina z nás to tak nemá a za svůj život nasbírá jednoho i více expartnerů. Co když ti ale nezmizeli ze života tak úplně?

Jak vycházet s bývalým?

Žárlivá žena
zdroj: Thinkstockphotos Žárlivá žena
aktualizováno 09.06.2019, 00:00 | 09.06.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

Kdyby byl tvůj první přítel rovnou tím pravým a jediným, tato otázka by se tě netýkala. Jenže většina z nás to tak nemá a za svůj život nasbírá jednoho i více expartnerů. Co když ti ale nezmizeli ze života tak úplně?

Vždy hodně záleží, jaký vztah jste spolu měli a hlavně jak jste ho ukončili. Dostala jsi kopačky ty a do teď k němu něco cítíš? Nebo jsi vztah naopak skončila ty a nejradši bys svého bývalého vymazala ze světa, ale on se pořád doprošuje a chtěl by to vrátit. Vždy, když nemáte svou minulost vyřešenou, nemůžete spolu v klidu a v dobrém vycházet.


Co tedy dělat, abyste si co nejméně kazili život a abys na svého bývalého nemusela myslet ve zlém?

 

Když ho miluješ, ale on tebe ne


Hloupá varianta. Ty jsi ještě zamilovaná, on už ale ne, nebo hůř – zamilovaný je do někoho jiného. Obdivně k němu vzhlížíš, zároveň ho ale nenávidíš, že on přestal stejně vidět a vnímat tebe. Chceš mu být co nejvíc nablízku, když ne jako jeho láska, tak jako kamarádka (časem by se to přece zas mohlo otočit).

 

Zkus si ho tolik neidealizovat. A váš vztah rovněž. Vážně to všechno bylo tak perfektní? Nejde o to, aby sis ho zošklivila, ale spíše abys sundala růžové brýle a uvědomila si příčiny vašeho rozchodu. Teprve pak můžeš racionálně říct, zda by váš vztah měl znovu smysl. Nebo se otevřít vztahu novému s někým jiným – a s čistou hlavou a odmilovaným srdcem.


 

Když dotírá, a ty už ho nechceš


Rozešli jste se – ať z tvého popudu, nebo tak učinil v afektu on. Jenže teď lituje a chce tě zpět. Tobě je ale takhle lépe. Už ho nechceš, cítíš se bez něj mnohem svobodnější a spokojenější. Otravuje tě jen to jeho věčné doprošování, přemlouvání nebo dokonce vyhrožování.

 

Co s tím? Dej mu jasně najevo, že je konec. Pokud doufá v nějaké naděje, nepřestane. Zvol k tomu ale raději osobní rozhovor mezi čtyřma očima, než hloupý vzkaz na facebooku nebo trapné předvádění se s „novým“ přítelem.


Když chcete zůstat kamarádi


Pokud se rozcházíte v dobrém, možná si uvědomujete, že vám budou chybět společné procházky, návštěvy kina, bruslení nebo nekonečné filozofování o hloupostech. Tomu se ale přece můžete věnovat i jako přátelé. Chce to jen ujasnit si, co jako kamarádi můžete a co už není zrovna kamarádské.
 

Hlavně si ujasněte, že kamarádský sex není to pravé, co byste si měli po rozchodu zachovat. Takhle se nikdy ze vztahu úplně nevymaníš a nebudeš připravena na novou známost.

 


Když vaši noví partneři žárlí


Rozešli jste se v dobrém a trávíte spolu čas jako kamarádi. Jen jako kamarádi. Znáte hranice a respektujete je. Bohužel totéž ale neví vaši noví partneři. Je jedno, zda žárlí jeho přítelkyně nebo tvůj kluk. Vyjde to nastejno.


Respektuj názor tvého přítele/přítelkyně tvého ex. Na žárlení a pochyby mají právo. Zkus mu/jí ale dát najevo, že k tomu nemá důvod. Co si vyrazit na nějakou akci, kde se všichni čtyři potkáte a budete se moct lépe poznat. Radši ne na rande ve čtyřech, to by bylo křečovité, ale pár setkání v okruhu víc přátel by mohlo napjaté vztahy zklidnit.


Když žárlíš ty na jeho novou lásku


Ráda by ses s bývalým kamarádila, dokonce vám to ani moc neskřípe, až na jedinou maličkost: jeho novou holku. Nemůžeš ji vystát. Je to ale opravdu jejími nesnesitelnými vlastnostmi, nebo prostě nesneseš pocit, že tvá bývalá láska za tebe už má náhradu?


Neztrapňuj se hysterickými scénami nebo hloupými poznámkami na její adresu. Jestli ji nemůžeš vystát, vyhni se setkání s ní. Než to překousneš, prostě nechoď na akce, kde se všichni tři potkáte, nebo tam jdi s kamarádkou, která tě podrží a v případě, že by na tebe šel pláč nebo zlost, odvede tě do bezpečí.

 

Jak vycházíš se svým bývalým ty? A je podle lepší si úplně zmizet ze života, nebo zůstat přáteli? Piš do komentářů.4 hlasů
Vaše hodnocení