Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsi závislá na svém EX? Pusť ho ze svého života!

Jak zapomenout na svého ex?

rozchod
zdroj: Thinkstockphotos rozchod
aktualizováno 04.02.2018, 00:07 | 04.02.2018, 00:07 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jsi závislá na svém EX? Pusť ho ze svého života!

Dostal se ti pod kůži a nemůžeš ho pustit z hlavy (i srdce), i když víš, že by to byla tvá spása. Máme pro tebe šestibodový plán, jak ho definitivně vyzmizíkovat z tvého života.

 

Zapomenout na kluka, které jsi milovala, není jen tak. Prožili jste toho spoustu krásného, v mnohém byl tvůj první, investovala jsi do něj své city. Nedaří se ti na něj jen tak zapomenout a všechno, co vás spojovalo, hodit za hlavu? Nemusíš se děsit, nejsi výjimka. Takového bývalého, na kterého nejde zapomenout, má skoro každá z nás.

 

Když vyslovíš jeho jméno nebo ho potkáš, cítíš minimálně knedlík v krku, klepou se ti ruce a zadrhne hlas. Nebo se dokonce hystericky rozpláčeš! Když slyšíš notoricky známé emotivní slaďáky jako Nothing Compares To You od Sinéad O'Connor, okamžitě se ti v mysli vynoří jeho tvář. A je jedno, jestli je to záležitost, která se odehrála před rokem nebo jste se rozešli sotva minulý týden.

 

Společný jmenovatel problému je to, že on tě z nějakého důvodu nechce. Ať už je to tak nebo tak, zasloužíš si vysvobození. Musíš se pohnout z místa. Ano, víme, že toto se snadno říká, ale hůř provádí, zvlášť když je tvé srdce rozsekané na tisíc kousků. Nepropadej panice. Přežiješ to!


Krok č. 1: Nalij si čistého vína

 

Ne, nemáš se začít utápět v alkoholu. Ale přiznat si pravdu, čistou pravdu. Ten kluk tě z nějakého důvodu nechce. Vyměnil tě jinou, znelíbily se mu náhle tvé vlastnosti, vrátil se k bývalce, chce být sám, nebo cokoliv jiného. OK. Víme, že přiznat si toto, i když je to přece všem kolem tebe tak jasné, bývá nejtěžší. Míváš tendenci tomu nevěřit. Doufat. Čekat. Trápit se falešnými nadějemi. Říkáš si: "Ne, to přece není možné. Vždyť já jsem přece pro něj ta pravá, on to akorát ještě neví, nedocvaklo mu to, s nikým jiným nebude šťastný ..."

 

Realita je palčivá, ale pokud se chceš pohnout z místa, měla bys vykouknout z bubliny tohoto klamu. Kdybys totiž pro něj byly ta pravá, tak už jste pravděpodobně spolu jako dvě hrdličky. Jenže to vy zdaleka nejste. Pomůcka, jak pochopit, že není povinen tě milovat: Vzpomeň si na nějakého kluka, který tě šíleně miloval, ale ty jste s ním nechtěla být a dala mu kopačky, nebo vztah vůbec nezačala. On si určitě chudák myslel úplně to samé, co teď ty - že jsi pro něj ta pravá a jak je možné, že to nevidíš. Vzpomeň si, že jsi tehdy zkrátka necítila potřebu s ním být. A to vůbec nemusel být špatný. Stejně to pravděpodobně cítí i tvůj současný Pan Božský. Uvědom si, že to není o tobě, když tě někdo nechce, ale spíše o něm. A také bys měla vědět, že zatímco jsi chycena v pasti falešných přesvědčení a nadějí, že mu to konečně dojde a vrátí se k tobě, někde na planetě pobíhá tvoje skutečná druhá polovina. Kluk, který je pro tebe ideální a ty pro něj, jenže tě nemůže najít! Protože jsi nesmyslně zaháčkovaná za svého ex ... Taková škoda!

 

Zlomené srdce
(Foto: Profimedia)

 

Krok č. 2: Omez kontakt a nespi s ním!

 

"Sejde z očí, sejde z mysli" rozhodně není nesmyslné přísloví. Když je situace příliš bolestivá, je rozhodně lepší se mu zatím vyhýbat. Nejsi přece masochistka. Přestaň s esemeskami, zprávami, odkazy, telefonáty, schůzkami. Víme, že je občas šíleně lákavé ho zase vidět, ale odolej tomu pokušení. Léčení tvé duše se urychlí a nebude tolik bolet. Nemiluj se s ním! Je medicínský dokázáno, že když má žena orgasmus, uvolňuje se hormon oxytocin, který zapříčiní posílení pouta k partnerovi. A právě to teď rozhodně nepotřebuješ!

 

Jasné, jsi zoufalá, jsi nadržená, jsi jen člověk, ale pokus se odolat. Sex může celou situaci zamotat a vyvolat naději, že se něco změní, vrátí, možná budeš zmatená a nebudeš vědět, kde se vlastně váš vztah momentálně nachází. Jste spolu? Nebo ne? A věř tomu, že on to pravděpodobně tak brát nebude. Kluci se během sexu tolik nevážou a prožívají ho mnohem nezávazněji než my holky.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Co ti dal tvůj bývalý?
Zapomeň už konečně na bývalého
Jak vycházet s bývalým?

 

Krok č. 3: Vyplač se

 

Psychologové a odborníci na vztahy se shodují, že mnoho dívek a žen, které jsou zdevastované rozchodem nebo nezrealizovaný vztahem, se bojí nebo stydí sobě i okolí přiznat svůj smutek. Ty se toho neboj. Je to úplně normální, lidské, být v určitých situacích smutná, úplně na dně, zlomená. Fáze cítění se příšerně je vlastně nedílnou součástí tvojí léčby. Uleví se ti, když sama sobě, ale i všem kolem sebe, přiznáš: "OK. Jsem strašně smutná. Milovala jsem ho a chybí mi..." A pak si poplakej. Plač do kožíšku vašeho psa, jdi do kina na romantiku, vezmi si na to troje papírové kapesníky, vyplačte se až do dna. Lidská mysl je úžasná, vše je totiž pomíjivé, i to bolestivé!

 

Krok č. 4: Zmapuj všechny plusy a mínusy

 

Na toto budeš potřebovat někoho třetího, nezávislého, dobrou kamarádku či kamaráda. Projděte si vzorce svého a jeho chování, bavte se o tom, co fungovalo a co ne, na čem vám to ztroskotalo. Možná zjistíš, že jedeš neustále podle stále se opakujících vzorců - například že se zamilováváš do kluků, s nimiž není na obzoru žádná budoucnost, kteří nemají stejný cíl partnerského vztahu jako ty. Ať už jsou zadaní, sukničkáři, workoholici, věčně na cestách nebo o deset let starší. Touto rekapitulací můžeš zlepšit kvalitu tvých dalších vztahů a přestat se motat v neustálém milostném utrpení.

 

Krok č. 5: Zaměř se na sebe

 

Určitě existuje tolik zajímavých věcí, které jsi kvůli němu zanedbávala nebo zapomínala provozovat. Cestuj, cvič, vyráběj, maluj, poslouchej hudbu, tancuj, dívej se na filmy, vař, zpívej, čti si knížky, kup si nové boty a stýkej se s lidmi, se kterými je ti fajn. Za nějaký čas možná uvidíš, že jsi prošla zázračnou transformací. Tvá energie se obnovila a to, co jsi obvykle investovaa do něj, otoč jen a jen směrem k sobě. Berte. Máš na to nárok!

 

Krok č. 6: Udělej konečně tečku

 

Až se vypláčeš, vysmutníš a smíříš s tím, že s ním nejsi a nebudeš (a ten okamžik určitě brzy přijde, pokud už nenastal právě teď), představte si kluka, kterého bys chtěla (jen ne JEHO, proboha!). Klidně si to celé napište na papír - vlastnosti, vzhled, věk, všechny detaily, například i to, jaké by měl nosit spodní prádlo. Ano, ten na tebe pravděpodobně někde čeká. Takže popřej svému bývalému hodně štěstí do života, pusť ho, ať si dělá, co chce. Potom popřej hodně štěstí sobě a nech se unášet na vlnách nového poznání, že být s někým jiným, dalším, možná s klukem z tvého papíru, by mohlo být docela vzrušující dobrodružství.11 hlasů
Vaše hodnocení