Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zvažovaly jste někdy vztah s cizincem? Nevíte, co od toho očekávat? Přečtěte si, jaké překvapení vás může potkat na schůzce nebo při soužití s Italem, Francouzem a Němcem.

Jaké to je chodit s cizincem? Takto vyjadřují lásku Italové, Francouzi nebo Němci

Rande v Paříži
zdroj: Getty Images Rande v Paříži
aktualizováno 08.09.2018, 00:00 | 08.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Zvažovaly jste někdy vztah s cizincem? Nevíte, co od toho očekávat? Přečtěte si, jaké překvapení vás může potkat na schůzce nebo při soužití s Italem, Francouzem a Němcem.

Jiná národnost je většinou zárukou rozdílných zvyků, stylu života a očekávání. Vztah s cizincem může být velké dobrodružství a legrace. Bezesporu přinese nové informace, pohledy na život a zvyky, které ovšem mohou být i příčinou nedorozumění nebo nenaplněných očekávání. Rozhodně nelze všechny Italy nebo Francouze hodit do jednoho pytle. Charakter člověka nelze generalizovat, ale některé společné znaky jednotlivých národů jim nelze upřít.


Italové překvapí upravenými vlasy, obočím, oblečením dle poslední módy nebo výrazným parfémem. Zaujme-li je cizí žena na ulici, bez ostychu to dají najevo, rovnou ji pozvou na večeři, donesou květinu, v žádném případě ji nedovolí vytáhnout peněženku a nešetří silnými slovy a komplimenty. Nevýhodou může být, že pokud se jim něco nelíbí, dají to najevo stejně hlasitě. Italové rádi kvalitně a dlouze jedí a na rande vás pravděpodobně vezmou do dobré italské restaurace. Překvapit může množství chodů, které zvládnou spořádat. Pravá italská večeře se skládá z předkrmu, prvního chodu, hlavního chodu a dezertu. Pokud jste zvyklé večeřet okolo šesté hodiny, raději si před schůzkou kupte malou svačinku, Italové začínají jíst až kolem deváté a desáté. Pokud dojde ke společnému soužití, připravte si mop a prostředek na podlahu, Italové se totiž doma nezouvají.

 

Koloseum
(Foto: Getty Images)

 

Němci nejsou zdaleka takoví svůdníci jako jejich kolegové z Itálie. Nedá se od nich očekávat, že se vám budou okatě družit, chtějí od ženy dostat viditelné znamení zájmu. Němky jsou velmi emancipované a tak se může stát, že vašemu milému nebude připadat divné nechat vás v restauraci zaplatit polovinu účtu. Nebude od vás očekávat ani dokonalý make-up a trendy oblečení, nejvíc se mu budete líbit přirozená. Ženy, které mají partnera Němce, oceňují, že se na svého muže mohou spolehnout. Co řekne, to také platí. Pokud plánuje společný výlet, dopředu doladí všechny detaily a v přesný čas bude stát připravený na smluveném místě. Pravděpodobně vás s Němcem nečekají divoké hádky a létající talíře, nýbrž rozvážná a klidná diskuze.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 tipy, jak udržet vztah na dálku

Vztah na dálku: může vám to vydržet?

7 seznamovacích tipů: Váš flirt skončí zaručeným úspěchem!

 

Francouzi jsou rození romantici. Pokud sníte o vášnivých polibcích, dlouhých procházkách a dobrodružném vyprávění u krbu, budete jako v sedmém nebi. Nemusíte žárlit, když ho uvidíte nadšeně objímat a líbat na tvář jinou ženu. Tohle je ve Francii naprosto běžný a všední pozdrav a můžete se připravit na stejně vřelé přivítání ze strany jeho přátel. Dávejte si pozor, jaké víno nebo sýr mu přinesete na první návštěvu u něj doma. Francouzi jsou praví gurmáni a v jídle jsou velmi vybíraví. Převlékáte se po příchodu z práce do pohodlných tepláků a vytahané mikiny? Francouzi jsou za každou cenu elegantní a takovým oděvem byste je mohly doslova šokovat. Je možné, že budete od svého drahého dostávat mnoho nevyžádaných rad ohledně vašeho stylu oblékání. Typický Frantík chce mít vedle sebe elegantní a zdvořilou dámu.

 

Jaké zkušenosti máte s cizinci vy?2 hlasů
Vaše hodnocení