Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaké vůně muže nejvíce vzrušují? Zatímco výrobci parfémů sázejí na exotické tóny, podle výzkumů jsou nejúčinnější aromata ta domácí.

Jaké vůně kluky nejvíc vzrušují?

aktualizováno 10.01.2011, 09:35 | 09.01.2011, 23:21 | tn.cz / kap

Jaké vůně muže nejvíce vzrušují? Zatímco výrobci parfémů sázejí na exotické tóny, podle výzkumů jsou nejúčinnější aromata ta domácí.

Nejsilnějším afrodisiakem je koláč s dýní a levandulí, zjistil výzkum amerických vědců. Ten u testovaných mužů ve věku od 18 do 64 let zvýšil proudění krve do penisu o 40 procent.

 

Erotické pnutí u mužů vyvolávají i další aromata, například lékořice a koblihy o 32 procent, pomeranče o 20 procent, lékořice a cola o 13 procent a popcorn s máslem o 9 procent. U starších mužů hodně zabírala vanilka, mužům s pravidelným sexuálním životem zase "voněly" jahody.

 

Žádná z vůní, které vědci otestovali, neměla na muže tlumivý účinek. Nejméně zabíraly brusinky, ty rozproudily mužům "mízu" jen o dvě procenta nad normál.

 

Proč jsou domácí vůně afrodiziakální? Nedá se to říct jednoznačně. "Možná snižují úzkost, tím padají zábrany," domnívá se Alan Hirsch, jehož pracoviště výzkum provedlo.

 

Pomohou i dýňová semena

 

Odborníci podotýkají, že provedená studie byla jen malá, a proto její výsledky nejsou spolehlivé. U nás v Česku by navíc byly jiné, protože dýňová vůně nepatří k typickým domácím aromatům. Je ale jisté, že dýňová semena by měla zabírat na všechny stejně.

 

 

Zeptali jsme se: Jaká vůně vás nejvíc vzrušuje?

 

Názor

"Mě vzrušuje vůně uzeného, svíčkové a zabíjačky. Navozuje mi to pocit blahobytu a domova."

 

Názor

"Líbí se mi, když je přítelkyně čerstvě vysprchovaná a voní jen takovou tou čistotou ´čerstvě vypraného prádla´, jen žádné silné parfémy!"

 

"Jak kdy, když je žena po milování zpocená, tak to mě asi bere nejvíc. Někdy mě to tak nabudí, že si musíme dát ještě druhé kolo."

 

"Erotické podněty tohoto druhu mě nechávají chladným. Moje sexuální vzrušení přichází pomocí zraku a hmatu!"

 

Názor celebrity: Napoleon

Feromony jsou feromony, někteří muži se jich nedokáží nabažit.  Je známé, že francouzský císař Napoleon napsal své manželce Josefíně z bitevního pole: “Prosím tě, nemyj se. Přijedu." Po pobytu u vojska se těšil na skutečnou vůni ženy...

 6 hlasů
Vaše hodnocení