Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Být single je dnes celkem častá věc. Spoustu mladých dívek ale trápí, pokud ještě nenašly kluka a nepovedlo se jim navázat vztah. Zvlášť když většina kamarádek okolo randí. Je ale skutečně lepší naučit se co nejdřív žít v páru anebo byste si měly ...

Vážný vztah co nejdřív nebo si v mládí užívat? Co je lepší?

vztah
zdroj: Getty Images vztah
aktualizováno 07.05.2019, 00:00 | 07.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Být single je dnes celkem častá věc. Spoustu mladých dívek ale trápí, pokud ještě nenašly kluka a nepovedlo se jim navázat vztah. Zvlášť když většina kamarádek okolo randí. Je ale skutečně lepší naučit se co nejdřív žít v páru anebo byste si měly raději užívat, jak nejdéle to jde? Zkoušet různé možnosti, co všechno život nabízí? A kudy vůbec vede zlatá střední cesta?

Znáte to. Když se vám zrovna nikdo nelíbí, tak se vás jako naschvál rodiče i babičky ptají, jestli už někoho máte. A vy si připadáte špatně. Když už jim naopak o nějakém tom klukovi řeknete, zpraží vás, že na takové věci máte ještě čas, spoustu času. Co je tedy v raném věku správné?


Vztah


Pro: Když najdete poměrně brzy svou spřízněnou duši, přijde vám, že máte opravdu štěstí a ostatní vám z vašeho pohledu musí jen závidět. Určitě je skvělé, že máte s kým objevovat různé partnerské i sexuální úskalí a poučit se tak do budoucího života. Čím dřív se naučíte, jak to s kluky chodí, tím víc se třeba v příštím vztahu vyvarujete chyb. Navíc budete mít pěkné vzpomínky na první lásku, i když spolu nakonec nezůstanete až do konce života.

 

single dívka
(Foto: Getty Images)


Proti: Když sklouznete do vztahu v příliš brzkém věku, může se stát, že vás starší rodinní příslušníci nebudou brát zcela vážně. Na všechno budou koukat tak nějak s úsměvem, i když je to pro vás smrtelně vážná záležitost. Je ale pravda, že jestli budete věnovat příliš mnoho času nějakému klukovi, tak minete jiné důležité věci, které se vám v tomto věku nabízejí. Může se stát, že se z přítele nakonec vyklube hlupák a vám to všechno bude připadat jako ztracený čas. Později pak budete mít pocit, že jste v životě přišly o období různých srandiček i průšvihů a příliš brzy jste začaly řešit dospělácké problémy. 


Zůstat single


Pro: Když zůstanete nějakou dobu single, budete mít spoustu času na kamarády, kamarádky i na sebe. Ujasníte si, co v životě chcete a potřebujete, protože se budete moci zajímat jen samy o sebe. Stejně tak budete mít dost času na školu a různé koníčky či volnočasové záležitosti. Ušetříte si i spoustu trápení, které se týká lásky a rozchodů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Proč jsi stále SINGLE?
6 důvodů, proč jsou hezké ženy single!
TEST: Vyhovuje vám být ve vztahu nebo žít spíš single život?


Proti: Pokud budete nezadané moc dlouho, odvyknete si tolerovat ve svém životě ještě někoho dalšího a bude pak pro vás těžší navázat nějaký intimnější vztah. Zvyknete si, že zvládáte všechno samy a tím v klukovi nechtěně vyvoláte dojem, že ho vlastně nepotřebujete. Možná zpočátku nebudete nějaké klučičí chování chápat právě proto, že měříte druhé lidi stejným metrem jako samy sebe. Když se poté ve vašem životě někdo objeví, možná se spálíte jen proto, že vám v oblasti lásky budou chybět léta praxe.


Jak vidíte, zadaný i nezadaný stav má svá úskalí. Netlačte ale na pilu, co přijde, to přijde. Chtít mermomocí kluka nebo se snažit za každou cenu zůstat single se nevyplatí. Všímejte si různých příležitostí a také toho, kdy a s kým jste skutečně šťastné.

 

NÁŠ TIP: O tom, jak se se svobodou vyrovnávají jiní mladí lidé, se podívejte ve filmu Jak přežít single v pátek 10. května ve 22:25 na Nově.


Mladá Alice se zrovna rozešla s dlouholetým přítelem, aby si v životě ujasnila své priority a zkusila být chvíli sama. Časem ale poznává, že ani single život ji nenaplňuje tak, jak by chtěla. Jak se s tím vším popasuje? Najdete se v ní, nebo spíš v osobnosti její nespoutané kamarádky a sestry, která upřednostňuje před vztahem svou práci?

 0 hlasů
Vaše hodnocení