Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zjistila jsi, že tvůj kluk má profil na seznamce, flirtuje s holkama na chatu a i jeho profil na facebooku se hemží vzkazy od kamarádek, které nepůsobí jenom kamarádsky. Tebe tohle on-line flirtování pěkně štve, může ale doopravdy ohrozit váš vztah?

Je nevěra na internetu skutečnou nevěrou?

Láska přes internet
zdroj: Thinkstockphotos Láska přes internet
aktualizováno 09.07.2015, 00:19 | 09.07.2015, 00:19 | Krasna.cz/trm

Zjistila jsi, že tvůj kluk má profil na seznamce, flirtuje s holkama na chatu a i jeho profil na facebooku se hemží vzkazy od kamarádek, které nepůsobí jenom kamarádsky. Tebe tohle on-line flirtování pěkně štve, může ale doopravdy ohrozit váš vztah?

Na sociálních sítích a různých komunikátorech, jako jsou chaty nebo icq, se určitě i ty chováš trošku jinak, než při komunikaci tváří v tvář. Člověk se tu trochu předvádí, zahazuje stud, baví se. A flirtování k tomu prostě patří.

 

Jenže to se nemusí líbit tvé drahé polovičce, když tvou konverzaci na síti odhalí. A samozřejmě i nás holky štve, když na podobné lechtivé diskuse přijdeme svému drahému.

 

Nejlepší prevence?

 

Říká se, že co oči nevidí, srdce nebolí. Nejlepší prevencí proti tomu, aby tě trápilo, jak si tvůj drahý s kým povídá na netu, je prostě to nevidět. Zapomeň na to, že mu budeš slídit v icq nebo s ním chatovat pod falešnou identitou.

 

Jedno nebezpečí tu ale zůstává. Facebook. Jeho zeď i fotoalba prostě vidíš a nedá ti to. Tady se tulí k jedné kámošce, jinde se na párty pusinkuje s další kamarádkou. Do toho všechny ty vzkazy na zdi. A stovky culících se kamarádek v jeho přátelích, které mu navíc denně lajkují každý jeho přihlouplý status.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Flirtování na netu ti zvedne sebevědomí
Seznamování přes internet
Na co si dát pozor při seznamování na Facebooku?

 

Co tě ale dopálí nejvíc, je, že tě neoznačil ve stavu jako svou přítelkyni. Stydí se snad za tebe? Nebo chce prostě před holkama na síti působit tak, že je k mání? Zeptat se ho přímo, je ti trapné, a stejně víš, že by se z toho nějak vykroutil, jako třeba že takhle osobní věci nemusí vědět každý. Nebo spíš každá, že? ;-)

 

 

Takové flirtování ještě nejspíš není moc závadné. Je to spíš odreagování, zábava, způsob, jak si zvednou sebevědomí. Horší je, když to mezi tvým drahým a nějakou jeho virtuální "kamarádkou" začne jiskřit víc.

 

Totéž se ale může stát i tobě. A podle psychologů jsme my holky k tomuhle mnohem náchylnější. Člověk, se kterými flirtuješ po síti, a doopravdy ho neznáš, ti může připadat mnohem atraktivnější, než kluci, kteří se pohybují kolem tebe. Často pak žijeme v nějakém svém bludu a realita by vypadala úplně jinak. I když se třeba se svou láskou z internetu ani nesejdeš, můžeš svého skutečného přítele s tím virtuálním srovnávat a může vám to dost silně kazit vztah.

 

Proč se vůbec k takovému virtuálnímu flirtování a sexování lidi uchylují? Nejspíš jim něco chybí ve skutečnosti. Pokud má tvůj drahý potřebu se rozptýlit na internetu, asi ho vztah s tebou nenaplňuje na sto procent. Promluvte si. Zeptej se ho, co mu chybí, co se mu líbí, co by rád. A i ty mu svěř svá přání. Buďte k sobě otevřenější.

 

Kdy je flirtování na netu ještě v normě?

 

• Když u počítače netráví víc času než s tebou a skutečnými přáteli.
• Když se s dotyčnými dívkami nesetkává i ve skutečnosti.
• Když se nezměnilo jeho chování k tobě.
• Když si nezamyká počítač, když od něj odchází a ty zůstáváš v místnosti.
• Když si se svou virtuální "kamarádkou" nevyměňuje lechtivé fotky, nad kterými se pak uspokojuje. Nebo si dopřávají virtuální sex přes webkameru.

 4 hlasů
Vaše hodnocení