Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Fajn kluk tě pozval na večeři a příjemně se to vyvíjí. Jak to ale bere? Je to jen přátelský pokec, nebo vaše první rande? Odhal to podle jasných signálů.

Je to skutečné rande? Tato znamení to prozradí!

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 02.02.2015, 00:33 | 02.02.2015, 00:33 | Krasna.cz/trm

Fajn kluk tě pozval na večeři a příjemně se to vyvíjí. Jak to ale bere? Je to jen přátelský pokec, nebo vaše první rande? Odhal to podle jasných signálů.

Když je ti nějaký kluk sympatický, začneš o něm uvažovat jako potenciálním partnerovi. A samozřejmě tě zajímá, jak to bere on. To, že spolu vyrazíte párkrát do kina, na večeři nebo procházku, ještě totiž vůbec nemusí znamenat, že spolu chodíte. Odhal rozdíl mezi skutečným rande a kamaráděním.

 

Neposouvá se to dopředu

 

Když s někým začneš chodit – i když jste si to spolu třeba ještě neřekli – obvykle má váš vztah nějaký vývoj. Od nezávazné konverzace se dostanete k dotekům, dlouhým očním kontaktům, polibkům. To je přirozený vývoj vztahu dvou zamilovaných. Neposouvá se to mezi vámi dopředu? I když ho omlouváš, že je jen moc nesmělý, může to bohužel znamenat, že o nic víc nemá zájem. Je mu s tebou fajn, chce s tebou trávit čas, ale ne randit.

 

Nemluví o budoucnosti

 

Nemusíte spolu hned na prvním rande plánovat svatbu a děti. Ale všímej si drobných nuancí. Slíbí, že ti zítra zavolá? Plánuje s tebou víkendový program? Chce se přijít podívat na tvé vystoupení s mažoretkami? Tenhle zájem značí, že mu nejsi lhostejná. Pokud vašemu dalšímu setkání naopak nechává až moc volný průběh a k plánování je laxní, je to znamení, že tě nebere jako svou dívku.

 

Nerandíte ve dvou

 

Rande je zpravidla záležitost dvou lidí – tebe a jeho. Jistě, můžete na rande vyrazit i s jiným párem, ale to platí spíš zřídka. Zamilovaní si přece chtějí užívat jeden druhého. Když se spolu vídáte, je u toho vždy x dalších lidí? Podnikáte spolu něco jen s celou partou? Sedíte v kavárně a on se zmíní, že pozval i kámoše, který za chvíli dorazí? Dává tím jasně najevo, že si od toho nemáš slibovat nic víc.

 

 

Mluví o holkách

 

Možná jste s tvým bývalým probírali své předchozí vztahy a milostné zkušenosti, ale jistě ne na první rande. Dokonce ani na druhém, třetím... Mluví tenhle kluk úplně bez rozpaků o svých bývalkách? Nebo ti dokonce popisuje svou spolužačku, která ho fakt bere? Tohle by nedělal, kdyby o tebe měl zájem. Bere tě jako kámošku, se kterou může mluvit otevřeně o všem.

 

Nezaplatil za tebe

 

Otázka placení je hodně ožehavá. Obzvlášť u teenagerů, protože kluci ještě nevydělávají a z kapesného nebo brigády se zas tolik rozšoupnout nemohou. Pokud na tebe ale chce udělat dojem, alespoň na prvním rande by za tebe měl zaplatit – nebo ti to alespoň nabídnout jako gesto. Je pak na tobě, zda ho necháš, nebo se o útratu podělíte. Pokud servírce bez uzardění řekl, že platíte každý zvlášť, buď je to neomalený škrt, nebo tě prostě bere jen jako kamarádku – a za kamarádky přece neplatí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč po prvním rande nezavolal?
Jak vybruslit z trapasu na rande
Aby tvé první rande bylo úžasné


Nebere na tebe ohledy

 

Telefonuje během rande klidně několik dlouhých minut? Zastaví se na pokec u vedlejšího stolu, kde sedí jeho kámoš, kterého dlouho neviděl? Pokecá se známou, která kolem vás prošla, ale nevysvětlí ti, kdo to byl? Upírá zrak přes tvé rameno na obrazovku, kde probíhá fotbalový zápas? Tohle je hodně neomalené, i kdyby mu o nic nešlo. Ale na skutečném rande by se tohle vážně dít nemělo.

 


Chybí nervozita


Když jdeš na první rande, určitě strávíš hodiny před zrcadlem, třikrát změníš svůj outfit, make-up se ti jako naschvál nedaří a během schůzky jsi docela nervózní. Totéž platí i pro kluky. Je tvůj protějšek až podezřele v pohodě? Někdo má natolik zdravé sebevědomí, že na něm nervozitu neuvidíš. Mnohem pravděpodobnější ale bude, že nervózní není proto, že se nesnaží udělat dojem.


Máš po přečtení tohoto článku pocit, že to sedí přesně na tebe? Nebuď z toho smutná. Nemá smysl litovat vztahu, který existoval jen ve tvých snech. Co dělat? Jestli ti za to tenhle kluk skutečně stojí, zeptej se ho přímo. Je zbytečné žít v iluzorních představách další dlouhé týdny nebo měsíce a doufat, že se jeho city k tobě změní. Když se zeptáš, zda by s tebou chtěl chodit, nebo mu dáš nějak fikaně najevo, že bys měla zájem o víc než jen přátelství, budeš mít konečně jistotu. A pokud tě odmítne? Není přeci jediný kluk na planetě. Našla jsi v něm fajn kamaráda, což je také výhra. A láska na tebe jistě čeká někde jinde.7 hlasů
Vaše hodnocení