Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Masíruje vám chodidla, chválí vám vaše nové boty. Věnuje váš kluk až příliš velkou pozornost vašim nožkám? Zamyslete se, zda nejde o footfetishistu. Měly byste vztah s ním odpískat jen proto, že je trochu jiný?

Je váš kluk „ujetý“ na nohy? Nezoufejte!

Je váš kluk „ujetý“ na nohy? Nezoufejte!
zdroj: Getty Images Je váš kluk „ujetý“ na nohy? Nezoufejte!
aktualizováno 04.02.2019, 09:54 | 04.02.2019, 09:54 | Krásná.cz

Masíruje vám chodidla, chválí vám vaše nové boty. Věnuje váš kluk až příliš velkou pozornost vašim nožkám? Zamyslete se, zda nejde o footfetishistu. Měly byste vztah s ním odpískat jen proto, že je trochu jiný?

Fetishismus je sexuální úchylka, při které má dotyčný zvýšený zájem o určité části těla nebo oblečení, než o osobu jako celek. Může jít například i o posedlost prsy nebo kalhotkami.

Jedním z nejrozšířenějších fetishů je právě větší sexuální soustředěnost na nohy. Podle některých jde o poruchu osobnosti a „postižený“ je úchyl, když se místo obyčejného sexu zajímá i o další alternativy. Všechno ale záleží na úhlu pohledu.


Když se nad tím zamyslíte, tak footfetishista zase tak divný vůbec být nemusí. Vztah s ním vlastně může být docela příjemný. Když se do sexu zapojí latex, krajky nebo podpatky, jde o celkem běžné zpestření. Ani tady si totiž neuvědomíte, že už jde vlastně o fetish. Kdo vůbec určuje hranice normálnosti?

 

Je váš kluk „ujetý“ na nohy? Nezoufejte!
(Foto: Getty Images)


Už vám někdy někdo pochválil chodidla?


Footfetishisté se dobře vyznají ve fyziologii nohou. Poznají, jestli mají vaše prsty, chodidla, nárt nebo kotníky pěkný tvar a dokážou to ocenit. Líbit se jim mohou i vaše lýtka. Někteří se přímo vyžívají v nalakovaných nehtech na nohou nebo prstýncích na dolních prstech.


Footfetish zahrnuje dotýkání, laskání, mytí nebo masírování chodidel. Stejně tak sem ale patří i fascinace silonkami, ponožkami a hezkou ženskou obuví jako jsou lodičky nebo obecně boty na podpatku. Často se jim líbí výrazná vůně toho, co na nohou nosíte.


Kde se vzal footfetish?


Možná vám přijdou nohy vcelku estetické a sklon k jejich „uctívání“ tak vypadá poměrně pochopitelně. Někdy je footfetishismus brán jako reakce na rozšíření syfilitidy v devatenáctém století a HIV viru v současnosti. Jde totiž o poměrně bezpečnou alternativu sexuality.


Mnohem víc je ale s tímto fetišem spojena dominance ženy a submitivita muže. Tomu se v tomto případě líbí, když musí zůstat před ženou skloněný a ona mu dovolí hrát si alespoň s jejími nohami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejbizarnějších sexuálních úchylek: Neuvěříš, co lidi může vzrušit

Slovníček sexu – 1. díl

Sexuální úchylky, které se vám zalíbí!


Chodíte s footfetishistou? Co s tím?


Footfetishistu poznáte tak, že obvykle začíná předehru přes vaše nohy. Zeptejte se ho narovinu, zda se mu vaše nohy líbí. Nepanikařte, vždyť masáž nohou po celém dni může být dost příjemná.

 

Navíc s vámi váš footfetishista bude ochotně chodit vybírat boty a neustále vám bude dávat silonky. Nebojte se tak do vašeho sexu zapojit chodidla. Dejte si jen pozor, aby je neupřednostňoval před běžným sexem, ale bral je jako součást vašeho sexuálního života. Určitě si vás bude o to víc vážit, když jeho nestandardní postupy hned neodsoudíte, ale vyjdete vstříc novým experimentům.0 hlasů
Vaše hodnocení