Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Věříte, že máte opravdu dobrého kamaráda, který vás vždy vyslechne, poradí, a dokonce za vás občas zaplatí kafe nebo kino. Rády s ním trávíte čas, bývá nekonfliktní a je vám spolu fajn. Opravdu je to ale váš kámoš a ještě ke všemu galantní, nebo v...

Jiná očekávání: Co když vás kámoš bere jako potenciální přítelkyni?

Přátelé nebo láska
zdroj: Getty Images Přátelé nebo láska
aktualizováno 18.03.2019, 00:00 | 18.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Věříte, že máte opravdu dobrého kamaráda, který vás vždy vyslechne, poradí, a dokonce za vás občas zaplatí kafe nebo kino. Rády s ním trávíte čas, bývá nekonfliktní a je vám spolu fajn. Opravdu je to ale váš kámoš a ještě ke všemu galantní, nebo vás tajně chce a každé vaše setkání bere jako rande? Všímejte si příznaků.

Myslíte si, že čisté přátelství mezí dívkou a klukem může fungovat a vy dva jste toho důkazem? Ale co potom měl znamenat ten nenápadný periferní pohled a červenání? Tenhle rádoby kamarád byl ve vaší přítomnosti asi trochu nejistý, protože ho zajímáte víc, než by pro vás bylo potřeba. Také to však může být introvert a vy si jeho chování jen špatně vykládáte. Jaké jsou tedy další příznaky toho, že mu o vás jde, i když si to třeba nepřiznal ještě ani on?

 

Přátelé
(Foto: Getty Images)


Doteky a pochvaly


Sebere vám smítko z vlasů, neposlušný pramínek vám zastrčí za ucho, setře vám z tváře čokoládu. Tohle by kamarád neudělal, ten by se vám spíš vysmál, co to máte na hlavě. Nenápadné doteky jsou jasným signálem zájmu.


Pochválí vás, jak vám to dnes výjimečně sluší? Pravý kamarád by si vašeho vzhledu nejspíš ani nevšiml a pokud ano, tak jen proto, aby si z vás utahoval. Pokud se na vás však nemůže vynadívat, tak nejspíš bude mít nějaké jiné úmysly než ty kamarádské.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Je to jen kamarád?
Kamarádství s výhodami – co si myslí kluci?
Z tvého kámoše se vyklubal gay. Co teď?


Nebavíte se spolu o tom, kdo se komu líbí


Nemůžete z něj vypáčit, se kterou dívkou by rád chodil? Tváří se trochu nelibě, když mu vyprávíte o někom jiném, kdo se líbí vám? Žárlí, i když nepřizná, že by se raději bavil o vás dvou a zbytek světa z toho vynechal. Kamarád by se z vás spíš snažil vypáčit odpověď, jak sbalí tu holku z vedlejší třídy, než aby své city nějak zatloukal.


Je to tedy opravdu kamarád, nebo obdivovatel a vy to dobře víte?


Když vás někdo obdivuje, tak se vám samozřejmě hned zvýší sebevědomí. Klučičí kamarád tu ale není od toho, aby vás obdivoval, ale aby vás bral jako parťačku a ségru, před kterou se za nic nestydí. Pokud však v nitru víte, že by chtěl něco víc a líbíte se mu, přestaňte si nalhávat, že se pouze přátelíte. Ujasněte si, že ho jako partnera skutečně nechcete a že až vám přestane lichotit, tak jeho lichotky nebudete zpětně vyhledávat.

 

Přátelé, láska, pizza
(Foto: Getty Images)


Co s tím, když ho berete jen jako kamaráda?


Jste pevně rozhodnuté, že chcete, aby zůstal jen ve friendzone? Pak budete muset jeho očekávání bez rozmýšlení utnout. Nedávejte mu nenápadné signály, ze kterých nepochopí, že tudy cesta nepovede. Ani ho netrapte tím, že před ním budete mluvit o jiných klucích. Řekněte mu hezky spatra, ať nedoufá v nic víc. Možná to nejdřív nepochopí a bude se dál snažit, klidně mu to tedy zopakujte.


Co když chcete, aby i nadále zůstal vaším kamarádem?


Pokud ho chcete stále vídat, ale opravdu jen jako kamaráda, rozhodně ho nevyužívejte na vypovídání nebo placení. Kamarádské vztahy musí mít skóre jedna ku jedné, budete si proto muset vycházet vstříc navzájem. Jste ochotné tu pro něj být, když to bude nutné, nebo vám jde jen o vaše potřeby? Ve druhém případě by nejspíš bylo lepší se s ním už nebavit vůbec, než vyvolávat dojem sobeckosti. Stanovte si proto jasná pravidla přátelství a dodržujte je. Pokud vás ale skutečně miluje, tak se s pouhým přátelstvím nikdy nesmíří a akorát se bude zbytečně trápit z každé další přátelské schůzky.0 hlasů
Vaše hodnocení